<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

IMEON Smart-Grid / Back-up / Off-Grid / On-grid inverter
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BB

PostPostano: 9.3.2016. sri. 11:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Znam da bez solarnih čelija nije neka sreća u svemu tome ali bih malo eksperimentirao a budući da se vozim na kratkim relacijama mogao bih koristiti struju I iz auta kojeg napunim na javnoj punionici pa bi iskoristivost bila puno veća. Smile

smijeh smijeh smijeh
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 9.3.2016. sri. 12:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Znam da bez solarnih čelija nije neka sreća u svemu tome ali bih malo eksperimentirao a budući da se vozim na kratkim relacijama mogao bih koristiti struju I iz auta kojeg napunim na javnoj punionici pa bi iskoristivost bila puno veća. Smile
.

Svaka čast, tipičan hrvatski lopovluk lol
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 9.3.2016. sri. 17:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ljudi misle da je vic kad majstor pošalje šegrta po kantu struje.
[Vrh]
Hrile

PostPostano: 9.3.2016. sri. 19:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Nije dovoljno samo spriječiti povrat energije u mrežu.
Ne smiješ spajati dodatni izvor energije paralelno s mrežom.

Ovaj drugi uvjet PIP4048MS zadovoljava jer kućna instalacija može biti napajana bilo preko invertera (koji može svejedno povlačiti energiju s mreže za punjenje baterije), bilo preko mreže kroz bypass sklopku.
Tako radi i većina UPSova, tako da nema HEP mogućnosti da zabrani priključenje ovog uređaja jer radi isto kao i UPS.
Doduše, voljeli bi oni to zabraniti...

Ma ovo je sve igra.Ups prolazi samo zato što nema ikakvu opciju guranja u mrezu tj ne moze gurati u mrezu
Laički receno.Ovaj kombinirani ima i tu mu je problem.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 10.3.2016. čet. 09:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Roman je napisao/la:
.

Svaka čast, tipičan hrvatski lopovluk lol

Zašto misliš da je to lopovluk ako je legalno I shoping centri to omogućuju. Njih nije briga da li ću se ja tom strujom voziti ili prati veš. Možda u tvom komentaru osjećam malu dozu jala, no to ne treba biti tako, jednostavno si složiš električni auto pa I ti možeš prati veš na auto. Smile

Ovo je samo dodatni poticaj kako bi ljudi napustili benzin I zagađenje a to je po meni pozitivno i otvara nove mogućnosti upotrebe električnog auta kao skladišta struje dok benzinski auti stoje beskorisno na parkiralištima, dvorištima I garažama.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 10.3.2016. čet. 11:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Struju uglavnom plaćaju Hep-ovi potrošači a ne shopping centri, zapravo najmanje punionica je u shopping centrima. Takvo razmišljanje je ostatak prošle države gdje je sve bilo državno a uspjeh nešto od toga maznuti sebi.

Nemoj misliti da mi je krivo, nije. Ja to ne bih napravio nikad jer to smatram krađom. Jednostavnije je još potegnuti produžni kabel od punionice do kuće ako koju imaš u blizini Rolling Eyes
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 10.3.2016. čet. 12:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
...
Ovo je samo dodatni poticaj kako bi ljudi napustili benzin I zagađenje a to je po meni pozitivno...

Kad bi svi koristili te punionice kao izvor besplatne struje za stvari koje nisu voznja, povecala bi se potrosnja zbog cega bi pak "besplatna" komponenta bi bila zamjenjena placanjem sto bi nulificiralo taj poticaj a sto bi pak direktno smanjilo i usporilo premazak sa fosilnih goriva na struju.

Znaci prekomjernim koristenjem "besplatne" struje direktno utjeces na brzinu prelaska sa fosilnih na struju. Da...utjecaj tebe kao pojedinca je jako malen, no kad bi se takva praksa prosirila, jako brzo bi bili u problemu.

Nije valjda da svi misle da ce i u buducnosti struja na punionicama biti besplatna? Kad se jednom dosegne odredjeni prag potrosnje, dolazi naplata.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 10.3.2016. čet. 14:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uskoro nam dolaze na naplatu i poticaji za obnovljive izvore energije...

Ovakvo poticanje ne vodi ničemu. Mad
[Vrh]
jbozur

PostPostano: 10.3.2016. čet. 15:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Struju uglavnom plaćaju Hep-ovi potrošači a ne shopping centri, zapravo najmanje punionica je u shopping centrima. Takvo razmišljanje je ostatak prošle države gdje je sve bilo državno a uspjeh nešto od toga maznuti sebi.

Nemoj misliti da mi je krivo, nije. Ja to ne bih napravio nikad jer to smatram krađom. Jednostavnije je još potegnuti produžni kabel od punionice do kuće ako koju imaš u blizini Rolling Eyes

palac palac palac

Zato če se na Elen punionicama naplačivati punjenje ali zasad je besplatno.
I nek se naplačuje. Vozim se za 7kn/100km šta bi sad trebalo da mi još netko plati što se ja vozim. smijeh1 smijeh1
A jesmo hrvati.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 10.3.2016. čet. 15:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma nisam niti ja mislio na to da se stalno koristi već u kontekstu povećane iskoristivosti toga da auto može biti banka struje za slučaj nestanka mreže ili ako čovjek ima solarne čelije može višak spremati u auto.

Svjestam sam da neće dovijeka biti ovako ali sada dobro dođe ako se zatekneš u gradu sa polupraznim akumulatorima a I dobro je za računati na te punionice pri planiranju malo dužih ruta po gradu.

U javnim garažama se plaća garažnina a električnim je samo dodatni bonus punjenje no I to će se jednog dana početi naplaćivati. Ja mislim da je besplatno punjenje dobar poticaj ljudima kako bi prešli sa benzina na elektriku I ne vidim nikakve negativne posljedice takvog poticanja. U ljudima većinom radi jalnoški dilentanizam pa će reći: aha, kako se on može voziti (eventualno prati veš Smile ) besplatno a ja ne, e pa neće moći, kupit ću I ja sebi električni auto I time će se razviti tržište, pasti cijene akumulatora I vozila I svi će biti sretni. (no dobro malo sam preoptimističan, vjerojatno bi bacali drvlje I kamenje na korisnika električnog automobile u svakom pogledu). Naravno doći će I do naplate punjenja ali to je I tako super povoljno prema benzinu.

Ali meni se izuzetno sviđa princip: solarne čelije, - električni auto - inverter - kućna instalacija. Naravno tko ima mogućnosti postaviti solarne čelije. Osim toga postoji I princip korištenja električnih vozila danju za pokrivanje pikova u mreži no to još nije nigdje zaživjelo, možda se eksperimentira sa tim. Zato Vas molim ne budite tako negativni prema toj ideji, ja samo razmišljam naglas. Smile
[Vrh]
Pero

PostPostano: 10.3.2016. čet. 16:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman, dobro je da si otvorija tu temu...

Samo želim ukazati da takvi poticaji vode u nevolju, a sam si pokazao kako se netko može okoristiti s takvim poticajima...

Kad dogodine počnemo plaćati tu stimulaciju i preko 12 lipa po kWh struje, bit će belaja. Sklopljeni ugovori povlaštenim proizvođačima energije dolaze polako na naplatu, a takve ugovore nije se smjelo sklapati. Poticaje je trebalo ponuditi puku kroz oslobađanje od poreza, a ne ovako.

Što misliš koliko će trebati bogatunima da ubace dodatne baterije u auto i napune na teret proračuna pa onda da tu energiju koriste za nešto drugo?

U svakom slučaju će ići "abuse, not use"...
[Vrh]
Pero

PostPostano: 10.3.2016. čet. 16:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

BTW nitko neće imati nešto beplatno, već će se to "besplatno" naplatiti od nekud...
[Vrh]
Roman

PostPostano: 11.3.2016. pet. 09:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno, jer nema džabe ni u stare babe. Smile Uvijek će netko koristiti povlasticu na račun nekog drugog. Jednostavno, tako to funkcionira sa povlasticama.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 11.3.2016. pet. 10:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Ma nisam niti ja mislio na to da se stalno koristi već u kontekstu povećane iskoristivosti toga da auto može biti banka struje za slučaj nestanka mreže ili ako čovjek ima solarne čelije može višak spremati u auto.

Svjestam sam da neće dovijeka biti ovako ali sada dobro dođe ako se zatekneš u gradu sa polupraznim akumulatorima a I dobro je za računati na te punionice pri planiranju malo dužih ruta po gradu.

U javnim garažama se plaća garažnina a električnim je samo dodatni bonus punjenje no I to će se jednog dana početi naplaćivati. Ja mislim da je besplatno punjenje dobar poticaj ljudima kako bi prešli sa benzina na elektriku I ne vidim nikakve negativne posljedice takvog poticanja. U ljudima većinom radi jalnoški dilentanizam pa će reći: aha, kako se on može voziti (eventualno prati veš Smile ) besplatno a ja ne, e pa neće moći, kupit ću I ja sebi električni auto I time će se razviti tržište, pasti cijene akumulatora I vozila I svi će biti sretni. (no dobro malo sam preoptimističan, vjerojatno bi bacali drvlje I kamenje na korisnika električnog automobile u svakom pogledu). Naravno doći će I do naplate punjenja ali to je I tako super povoljno prema benzinu.

Ali meni se izuzetno sviđa princip: solarne čelije, - električni auto - inverter - kućna instalacija. Naravno tko ima mogućnosti postaviti solarne čelije. Osim toga postoji I princip korištenja električnih vozila danju za pokrivanje pikova u mreži no to još nije nigdje zaživjelo, možda se eksperimentira sa tim. Zato Vas molim ne budite tako negativni prema toj ideji, ja samo razmišljam naglas. Smile

Mislim da HAK radi ubrzano na razvoju elektronike koju ce ti spojiti na bateriju i provjeriti da li si punio doma pojeftinoj/skupoj tarifi ili u ovlastenoj punionici lol
[Vrh]
Roman

PostPostano: 11.3.2016. pet. 13:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da neće to ići tim putem I moći ćeš uvijek doma puniti auto po jeftinijoj tarifi ali zato će vjerojatno kod registracije elektro automobila uvesti neki tip harača kako bi nam zagorčali život I umanjili ekonomsku isplativost vožnje na struju.

No to će se dogoditi kada se elektro auti malo omasove I kada padne cijena akumulatora I elektro vozila. Za sada mi sretnici koji smo sami preradili ili oni koji mogu kupiti tvornički električni možemo uživati u blagodatima ekološke I povoljne vožnje.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.