<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

IMEON Smart-Grid / Back-up / Off-Grid / On-grid inverter
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Caca

PostPostano: 8.3.2016. uto. 10:18    Naslov: IMEON Smart-Grid / Back-up / Off-Grid / On-grid inverter Citirajte i odgovorite

Evo jednog smart hibridnog invertera koji bi mogao biti zanimljiv!

IMEON 3.6 i 9.12

Programabilan pa se može dozvoliti i guranje u mrežu i kad dođu digitalna brojila može se onemogućiti.

Ujutro kad nema dovoljno sunca potrošači se napajaju iz mreže/baterija, popodne kad ima viška pune se baterije uz napajanje trošila preko panela a po noći se trošila napajaju iz baterija. Baterije mogu biti Gel, AGM, Liion... Sve u jednom, jednostavna instalacija, management preko mreže, i mobilne aplikacije... Meni osobno djeluje dobro! Netko imao susret sa IMEONom?

Više na webu
http://www.imeon-energy.com/en/imeon-9-12/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Caca

PostPostano: 8.3.2016. uto. 10:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Pero

PostPostano: 8.3.2016. uto. 10:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nažalost, ne smiješ bez energetske suglasnosti spajati nikakve izvore paralelno na mrežu.
Energetsku suglasnost za ovakvo nešto nećeš nikad dobiti.

S druge strane PIP4048 je sasvim OK jer kod njega inverter ne radi paralelno s mrežom, iako se sinkronizira na nju.
UPS je dozvoljeno spajati na mrežu bez energetske suglasnosti, ali mrežni inverter nije, iako može biti programiran tako da ne gura ništa u mrežu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stjepan

PostPostano: 8.3.2016. uto. 10:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolko kosta to zadovoljstvo?
[Vrh]
Caca

PostPostano: 8.3.2016. uto. 11:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero ako se uređaj prodaje u Sloveniji i tamo je vjerovatno izregulirano da se može spojiti na mrežu, onda vjerujem da se može i kod nas. Uostalom zašto bi uopće nekoga i pitao? Bitno je da kod ispada HEPa ne ide ništa u mrežu.

Poslao sam upit Janezu ali koliko vidim po netu cifra za ovaj 3.6 je nešto preko 2k€!
[Vrh]
Pero

PostPostano: 8.3.2016. uto. 11:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko vidim, ovaj je više nego duplo skuplji od PIP4048MS kod Artasa...

Usput, to što se neki proizvod prodaje u Sloveniji, ne znači da ga se smije priklljučiti na mrežu bez dozvole.

I u nas možeš kupiti auto bez vozačke dozvole, ali ga ne smiješ voziti po javnim cestama. Ni policija se nema pravo buniti ako taj auto voziš po svom dvorištu.

Možeš kupiti i kod nas grid tie inverter bez prethodne dozvole, ali ga ne smiješ priključiti na mrežu.
[Vrh]
BB

PostPostano: 8.3.2016. uto. 11:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Nažalost, ne smiješ bez energetske suglasnosti spajati nikakve izvore paralelno na mrežu.
Energetsku suglasnost za ovakvo nešto nećeš nikad dobiti.

S druge strane PIP4048 je sasvim OK jer kod njega inverter ne radi paralelno s mrežom, iako se sinkronizira na nju.
UPS je dozvoljeno spajati na mrežu bez energetske suglasnosti, ali mrežni inverter nije, iako može biti programiran tako da ne gura ništa u mrežu.

a ja baš htio napisati da je to ono što si ti objašnjavao. neka vrsta Fire Wall gdje ima preko invertera odvojenu potrošnju od mreže i gdje samo manjak struje povlači sa mreže ali je na mrežu skopčan kao potrošač pa ne trebaju saglasnosti...

Doduše ovaj ima jednu opciju viška koju bi trebalo amputirati (da vraća energiju u mrežu)...

u svakom slučaju sviđa mi se pristup.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 8.3.2016. uto. 11:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije dovoljno samo spriječiti povrat energije u mrežu.
Ne smiješ spajati dodatni izvor energije paralelno s mrežom.

Ovaj drugi uvjet PIP4048MS zadovoljava jer kućna instalacija može biti napajana bilo preko invertera (koji može svejedno povlačiti energiju s mreže za punjenje baterije), bilo preko mreže kroz bypass sklopku.
Tako radi i većina UPSova, tako da nema HEP mogućnosti da zabrani priključenje ovog uređaja jer radi isto kao i UPS.
Doduše, voljeli bi oni to zabraniti...
[Vrh]
Caca

PostPostano: 8.3.2016. uto. 11:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Koliko vidim, ovaj je više nego duplo skuplji od PIP4048MS kod Artasa...

Usput, to što se neki proizvod prodaje u Sloveniji, ne znači da ga se smije priklljučiti na mrežu bez dozvole.

I u nas možeš kupiti auto bez vozačke dozvole, ali ga ne smiješ voziti po javnim cestama. Ni policija se nema pravo buniti ako taj auto voziš po svom dvorištu.

Možeš kupiti i kod nas grid tie inverter bez prethodne dozvole, ali ga ne smiješ priključiti na mrežu.

Ma sve jasno, ja se samo nadam da će se stvari izregulirati...
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 8.3.2016. uto. 11:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:

Ma sve jasno, ja se samo nadam da će se stvari izregulirati...

A svi znamo sto kazu tko je nada....
[Vrh]
Roman

PostPostano: 8.3.2016. uto. 11:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Budući da mi susjedi I upravitelj zgrade (GSKG) a posebno predstavnik stanara ne dozvoljavaju postavljanje panela na ravni krov zgrade vjerojatno zbog jalnoškog dilentanizma pod izgovorom da su to zajednički dijelovi zgrade koju nemogu samo ja koristiti, zanima me da li bi taj uređaj mogao služiti I na principu Teslinog Powerwall-a, tj po noći pomoću njega napunim akumulatore u autu koji je u garaži a po danu preko toga invertera koristim struju iz auta po danu I time si recimo smanjiš račun za struju kada je visa tarifa. To bi bilo izvedivo budući da imam dva auta pa mogu naizmjenice voziti na jednog a "kuhati I prati veš" na drugog. Smile Te da li bi HEP skužio nešto ako bih imao veliku potrošnju noću a malu ili nikakvu danju. Ja mislim da mi u tome slučaju nebi mogli ništa već me samo pohvaliti Smile Smile
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 8.3.2016. uto. 13:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Budući da mi susjedi I upravitelj zgrade (GSKG) a posebno predstavnik stanara ne dozvoljavaju postavljanje panela na ravni krov zgrade vjerojatno zbog jalnoškog dilentanizma pod izgovorom da su to zajednički dijelovi zgrade koju nemogu samo ja koristiti, zanima me da li bi taj uređaj mogao služiti I na principu Teslinog Powerwall-a, tj po noći pomoću njega napunim akumulatore u autu koji je u garaži a po danu preko toga invertera koristim struju iz auta po danu I time si recimo smanjiš račun za struju kada je visa tarifa. To bi bilo izvedivo budući da imam dva auta pa mogu naizmjenice voziti na jednog a "kuhati I prati veš" na drugog. Smile Te da li bi HEP skužio nešto ako bih imao veliku potrošnju noću a malu ili nikakvu danju. Ja mislim da mi u tome slučaju nebi mogli ništa već me samo pohvaliti Smile Smile

Za to ti je puno bolji ovaj obični bez mppt solarnog regulatora

http://mvv.hr/web_shop/index.php?cPath=396_423
a ako planiraš staviti par panela na balkon i želiš i mppt tada ovaj

http://www.artas.hr/energija/inverteri.htm
[Vrh]
Pero

PostPostano: 9.3.2016. sri. 03:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:

Ako ćeš koristiti olovne akumulatore, doći će te kWh skuplje nego ako ga uzimaš drito iz mreže.
Ne zaboravi na gubitke punjača, gubitke u bateriji te gubitke invertera...
Bit će jedva isplativo s LiFe...
[Vrh]
grrga

PostPostano: 9.3.2016. sri. 09:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:

Ako ćeš koristiti olovne akumulatore,...

Baš si zaostao smijeh1
I Roman je uhvatio zadnji litijski vlak i izbacao olovo iz svih svojih vozila. skace od srece

Naravno da sve ovo drugo stoji palac
[Vrh]
Roman

PostPostano: 9.3.2016. sri. 11:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da bez solarnih čelija nije neka sreća u svemu tome ali bih malo eksperimentirao a budući da se vozim na kratkim relacijama mogao bih koristiti struju I iz auta kojeg napunim na javnoj punionici pa bi iskoristivost bila puno veća. Smile

No prvenstveno me zanima da li ti pretvarači imaju mogućnost punjenja akumulatora iz mreže a ne iz solarnih čelija. Te da li recimo mrežni inverter može gurati struju u mrežu (vrtjeti brojilo unazad - još imam analogno brojilo) ako je pretvara iz akumulatora umjesto iz solarnih čelija. Logika mi kaže da može jer je njemu u biti svejedno od kuda dobiva DC struju. Jedino je pitanje ima li predviđeno spajanje na tu foru (recimo ako nema sunca) ili treba nešto kemijati I spojiti akumulatore na mjesto gdje ide spoj solarnih čelija, ali onda je problem punjenja iz mreže jer na taj kanal pretvarač ne daje struju. Razumijete što želim reći.

Možete li mi preporučiti neki takav dobar po povoljnoj cijeni koji bi služio svrsi. Te kakva bi bila isplativost s obzirom da treba kupiti opremu I kablove I to sve skupa spojiti.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 1 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.