<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

odustajem
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
digestor

PostPostano: 9.3.2008. ned. 11:16    Naslov: odustajem Citirajte i odgovorite

xy

Zadnja promjena: digestor; 27.12.2012. čet. 18:19; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Drago-Zg

PostPostano: 9.3.2008. ned. 13:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav Digestor !
Kinezi i Indija su otišli najdalje s tim . Skoro svaka kuća ima svoj jednostavni kućni digestor i proizvode plin. Dobro kažeš našim ljudima je to smješno i nisu zainteresirani ali budu se polako probudili. Dobro treba imati uvjete za to, Na selu malo ljudi znaju o tome i trebalo bi ih pokrenuti.
Digestor, zanima me, a koje si eksperimente radio po pitanju bio plina ?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
digestor

PostPostano: 9.3.2008. ned. 17:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
Pozdrav Digestor !
Kinezi i Indija su otišli najdalje s tim . Skoro svaka kuća ima svoj jednostavni kućni digestor i proizvode plin. Dobro kažeš našim ljudima je to smješno i nisu zainteresirani ali budu se polako probudili. Dobro treba imati uvjete za to, Na selu malo ljudi znaju o tome i trebalo bi ih pokrenuti.
Digestor, zanima me, a koje si eksperimente radio po pitanju bio plina ?

Ništa posebno.
Sakupljao sam literaturu, napravio mali digestor (da si čuo moju ženu kada sam u svoj labos počeo nositi "govna"). Proizvodio plin i razvijao jedan tip digestora koji bi bio pogodan za uvjete na našim gospodarstvima.
Nedavno sam projekat ponudio HSSU no nisu se udostojali niti odgovoriti. Takve stvari bi se trebale raditi uz državnu potporu i čudim se da stranka nije reagirala.
Poznajem i Kineske i Indijske, i Tajlandske digestore i u projektu sam od svakog uzeo ono najbolje.
Eto toliko
Pozdrav od mene
[Vrh]
inch

PostPostano: 9.3.2008. ned. 17:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

bilo je neki dan na tv-u, u svakom slučaju isplativo za farmere.
[Vrh]
Drago-Zg

PostPostano: 9.3.2008. ned. 19:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Digestor jel ti od literature poznata knjiga BIOGAS dobivanje, korištenje i gradnja uređaja . Autor je Mirsad Đulbić dipl. inž. ?
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 10.3.2008. pon. 10:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

zgodna je to stvar samo u hr ima sve manje svinja i krava..krave su najvažnije jedna krava daje plina koliko 10 svinja, i kokoši su dobra to bi funkcioniralo s njima na velikim farmama
meni se najviše opada bioplin od biljnog otpada (kukuruzna silaža9 samo to je hrana i nije etično.
najbolje od svega je treset i otpad drvne ind.
[Vrh]
digestor

PostPostano: 10.3.2008. pon. 11:37    Naslov: RE: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
Digestor jel ti od literature poznata knjiga BIOGAS dobivanje, korištenje i gradnja uređaja . Autor je Mirsad Đulbić dipl. inž. ?

Poznajemo se i osobno (Đulabić). S nekim se njegovim postavkama slažem a s nekima i ne.
Pročitao sam postove, i zanimljivo kakvi smo to mi ljudi. Uvijek nam se po glavi vrte neke maga brojke veliki sistami. Ono što je malo nije po našoj logici isplativo.
Odgovor Solarstormu.Što se tiče krava tu se varaš. sada ih ima kao što ih je bilo i 80tih god,samo je drugačija raspoređenost. Smanjio se broj domačinstava sa po jednom kravom. I bolje.
Što se tiče vegetacijske mase apsolutno, to odličan izvor samo zahtijeva drugačiji tip digestije, "predkompostiranje".
[Vrh]
Drago-Zg

PostPostano: 10.3.2008. pon. 21:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Digestor a šta misliš jel bi se mogla kućna septička jama iskoristiti za dobivanje bio plina. Ma znam da može ,ali me zanima jel to tehnički - građevinski komplicirano za izvest .
[Vrh]
MalaZelena

PostPostano: 11.3.2008. uto. 09:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

digestor je napisao/la:
(da si čuo moju ženu kada sam u svoj labos počeo nositi "govna")

smijeh2 respekt
[Vrh]
MalaZelena

PostPostano: 11.3.2008. uto. 09:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarstorm je napisao/la:
krave su najvažnije jedna krava daje plina koliko 10 svinja, i kokoši su dobra to bi funkcioniralo s njima na velikim farmama

*Koristiti* životinje za dobivanje plina/ goriva? Shocked Pored tolikih izvora koje nam je podarila priroda (Sunce, vjetar, voda...), mislim da to zaista nema smisla...Treba ulagati u razvoj korištenja obnovljivih izvora energije, a ne u povećanje broja krava na farmama Rolling Eyes Sad
[Vrh]
digestor

PostPostano: 11.3.2008. uto. 10:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
Digestor a šta misliš jel bi se mogla kućna septička jama iskoristiti za dobivanje bio plina. Ma znam da može ,ali me zanima jel to tehnički - građevinski komplicirano za izvest .

Sama septička jama može poslužiti za predtretman otpada, a za samu digestiju bez velikih preinaka baš i neznam. Ovisi koliko jama ima komora ili je samo "jama". Princip digestije je potpuno isti, jedino osloniti se samo na tu količinu otpada je daleko premalo. Inače se i taj otpad takođe upušta u digestore. Doduše, tu čovjek treba biti dosta oprezan pošto se mi stalno od nekog vraga liječimo, tako da se u slučaju unošenja antibiotika i sličnih ljekova može uništiti kultura bakterija u digestoru pa češ imati problema. To pravilo je obvezno. Isključuje se humani i animalni otpad prilikom lječenja.
Mislim,dapače tvrdim, da se samo za potrebe otpada jednog domačinstva to ne isplati. Više domačinstava da. U USA postoji nekoliko sistema koji obrađuju samo tu vrstu otpada. Priključeni su na razne javne ustanove škole, i opčenito objekte gdje se pojavljuje veči broj ljudi i ostvaruju vrlo dobre rezultate.
Bok
[Vrh]
digestor

PostPostano: 11.3.2008. uto. 10:10    Naslov: Za Malu Zelenu Citirajte i odgovorite

MalaZelena je napisao/la:
krave su najvažnije jedna krava daje plina koliko 10 svinja, i kokoši su dobra to bi funkcioniralo s njima na velikim farmama

*Koristiti* životinje za dobivanje plina/ goriva? Shocked Pored tolikih izvora koje nam je podarila priroda (Sunce, vjetar, voda...), mislim da to zaista nema smisla...Treba ulagati u razvoj korištenja obnovljivih izvora energije, a ne u povećanje broja krava na farmama Rolling Eyes Sad

Velepoštovana
Stvari trebaš gledati malo šire.
Postoje li farme, i razni drugi proizvođaći takove vrste otpada? Ja mislim da postoje. Hajde reci mi kako riješiti taj otpad. Ako ga riješiš, odmah napiši patentnu prijavu i trči u patentni ured.
Vjerojatno češ istog trenutka postati veleposlanica za okoliš u UN-u
Bok
[Vrh]
Oldtimer

PostPostano: 11.3.2008. uto. 10:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
ima jos direktnije: Bart pldi
http://www.youtube.com/watch?v=kJtvZZqJFY4

Zadnja promjena: Oldtimer; 11.3.2008. uto. 10:56; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Oldtimer

PostPostano: 11.3.2008. uto. 10:55    Naslov: Re: Za Malu Zelenu Citirajte i odgovorite

[quote="digestor"]
Citat:

Postoje li farme, i razni drugi proizvođaći takove vrste otpada? Ja mislim da postoje. Hajde reci mi kako riješiti taj otpad
Na pr. na svim farmama pilica koje rade u kooperaciji sa "Perutnina Ptuj" otpad je ugovorom osigurano vlasnistvo "Perutnine".
Na kraju ciklusa oni to poberu do zadnjeg grama i odvezu u njihovu bioplinaru.
E kad u Zagrebu bandinjo skuzi da se ne samo na Jakusevcu iz otpada "pravi "Vjestica kuha zlato...
Bart pldi Visenebutekakaliuskoljku smijeh2
To ce se to lijepo odlagat u posebne kontejnere a bandinjova milicija ljut ce pazit da promrzla sirotinja ne krade sadrzaj...

.
[Vrh]
MalaZelena

PostPostano: 11.3.2008. uto. 13:45    Naslov: Re: Za Malu Zelenu Citirajte i odgovorite

digestor je napisao/la:
MalaZelena je napisao/la:

Velepoštovana
Stvari trebaš gledati malo šire.
Postoje li farme, i razni drugi proizvođaći takove vrste otpada? Ja mislim da postoje. Hajde reci mi kako riješiti taj otpad. Ako ga riješiš, odmah napiši patentnu prijavu i trči u patentni ured.
Vjerojatno češ istog trenutka postati veleposlanica za okoliš u UN-u
Bok

smijeh2

U kontekstu zbrinjavanja potojećeg otpada, ideja je ok.
Zapravo sam se željela osvrnuti na nešto drugo, ali...to nije tema ovog topica. Odoh sad do patentnog ureda Duh
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 1 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.