<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Tema za pozdrav i par pitanja

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bubib5

PostPostano: 13.3.2017. pon. 20:02    Naslov: Tema za pozdrav i par pitanja Citirajte i odgovorite

Pa krenimo redom, pozz iz zg, 29 god, trenutno u procesu nabavke i-miev-a,od ostalih u garaži punto iz 2001, audi a6 2007, audi a3 2011 god.

Ovo mi je prvi doticaj sa elektro autima, u zadnjih par godina planiram nešto takvo, i sada konačno idem u realizaciju. Preko poznanika uzimam i-miev, 2013 godina, nepunih 9000 km..

Oko odabira nije bilo puno peripetija, treba mi električni, samo za po zg, cca 30-40km dnevno, za to mi se punto i a3 pokazali kao preveliki potrošači, a o a6 niti govora, tako da je izbor pao na miev-a, znam da to nije niti vrh ponude niti egzotika medju elektro autima, ali meni nadam se čisto dovoljno za izvršenje dnevnih obaveza po zg..

E sad par pitanja, naime kroz čitanje po stranim forumima i recenzijama navodi se da za tu godinu miev-a postoje dvije vrste kućnih punjača, neki spori kojem treba od 0-100% preko 22 sata, te neki malo brži kojem treba cca 6-7h za istu stvar.. Zna li itko koji od ta dva je dolazio za naše tržište? Te postoji li mogućnost nabavke tog bržeg ukoliko moj miev dodje sa tim sporijim?

Iduće pitanje, ako sam dobro shvatio miev koristi type2 s jedne strane te chademo s druge strane? S tom opcijom chademo od 0-80% je cca 15 min ili je to dezinformacija?

Kakva je situacija u zg s javnim punionicama? da li iti jedna koristi chademo, i type 2 ili sam primoran na kemiju i kućno punjenje?

Koliko sam uspio sam pronaći info navodno postoje sa chademo tipom, a za type 2 bi trebao imati svoj kabel, muško ženski ili?

Eto toliko od mene za sada, svi savjeti su dobro došli!

Srdačan pozdrav
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
miko

PostPostano: 13.3.2017. pon. 20:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav bubib!

Sretno sa novim autom!

U Zagrebu imas Chademo i to mislim dvije punionice, na ulazu u velesajam i trg S Radica koliko se ja sjecam (ako to nije jedno te isto). One imaju svoje kablove koje samo ubodes u auto. Sto se tice kabla, sa autom bi trebao doci typ2 na J17xx sa tim mozes puniti na svim javnim punionicama. Misim da bi ti trebao imati ovaj 220v punjac za kucnu upotrebu i to bi trebao biti ovaj sto puni 6-7 sati, ovaj sto puni cjelu vjecnost je ja mislim na 110v.
[Vrh]
bubib5

PostPostano: 13.3.2017. pon. 21:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru! Nadam se da stiže s tim normalnim kućnim punjačem.

Sto se chademo tiče uspio sam preko puni.hr locirati te chademo, međutim na ostalima koliko piše prema puni.hr postoje utičnice za type2,pa pretpostavljam da mi treba type2 muško-ženski?
[Vrh]
miko

PostPostano: 14.3.2017. uto. 06:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

bubib5 je napisao/la:
Hvala na odgovoru! Nadam se da stiže s tim normalnim kućnim punjačem.

Sto se chademo tiče uspio sam preko puni.hr locirati te chademo, međutim na ostalima koliko piše prema puni.hr postoje utičnice za type2,pa pretpostavljam da mi treba type2 muško-ženski?

Misim da je na svim I-miev autima prikljucak J17nešto, vidjet ćeš kad dodje. Kabal bi trebao doci sa autom. Znaci Typ2 ide u javnu punionicu a taj J17xx u tvoj auto
[Vrh]
eltico

PostPostano: 14.3.2017. uto. 11:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodošao!
Jako me veseli tvoja odluka. Za potrebe koje navodiš 100% češ biti zadovoljan s tim izborom. Vjerujem da češ se u praksi puniti noćno i kod kuće. Vrijeme punjenja na kraju, uopće nije bitno. Svaki drugi-treći dan puniš i super.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.