<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Priče o autima
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lisicakm

PostPostano: 16.12.2015. sri. 08:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
Udobnost != držanje

Citroen == udobnost

A i zasto bi itko usporedjivao aute na trkacim stazama. One su za bolide...

A i zašto bi po makadamu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
poljoprivrednik

PostPostano: 16.12.2015. sri. 08:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dečki najbolji je novi auto, kako vrijeme ide auti se prave da sve manje traju i za neko vrijeme će postati kao većina kućanskih aparata koje više nitko ne popravlja nego se samo kupuju novi.
Moj tata je imao fiću s kojim smo se ja i brat vozili i bili sretni kad nam je tata dozvolio da se provozamo po selu, a danas susjedov sin ne želi ići na fakultet ako mu tata ne kupi auto koji on želi.
U najljepšem sjećanju mi je ostala škoda MB koju je vozio moj prvi gazda kod kojeg sam radio, jednom smo radili do kasno navečer, a on se taj dan napio da nije mogao stajati na nogama. Ja sam ga vozio do njegove kuće i tamo istovario, a nakon toga sam otišao po curu.....pa spustili sjedala i dobili "bračni krevet" u usporedbi s fićom, a nakon devet mjeseci smo dobili i curicu.
skace od srece skace od srece
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 16.12.2015. sri. 08:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

poljoprivrednik je napisao/la:
Dečki najbolji je novi auto, kako vrijeme ide auti se prave da sve manje traju i za neko vrijeme će postati kao većina kućanskih aparata koje više nitko ne popravlja nego se samo kupuju novi.
Moj tata je imao fiću s kojim smo se ja i brat vozili i bili sretni kad nam je tata dozvolio da se provozamo po selu, a danas susjedov sin ne želi ići na fakultet ako mu tata ne kupi auto koji on želi.
U najljepšem sjećanju mi je ostala škoda MB koju je vozio moj prvi gazda kod kojeg sam radio, jednom smo radili do kasno navečer, a on se taj dan napio da nije mogao stajati na nogama. Ja sam ga vozio do njegove kuće i tamo istovario, a nakon toga sam otišao po curu.....pa spustili sjedala i dobili "bračni krevet" u usporedbi s fićom, a nakon devet mjeseci smo dobili i curicu.
skace od srece skace od srece

Najbolji je službeni auto smijeh1
Istina da je najbolji novi , al ako ga možeš kupit za cash. A ne na kredit il leasing, kao većina kod nas jer nema novaca. Kasnije to postane samo opterećenje , pogotovo kad ga ne mogu otplaćivat.
Za mene vrijedi , bolje da je rabljen , al da je MOJ ! palac
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 16.12.2015. sri. 09:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

lisicakm je napisao/la:
stjepan je napisao/la:
Udobnost != držanje

Citroen == udobnost

A i zasto bi itko usporedjivao aute na trkacim stazama. One su za bolide...

A i zašto bi po makadamu.

Ni po makanamu naravno. Aute treba usporedjivati na realnim cestama. Istina i bog, kod nas podosta cesta izgleda kao makadam no to je jedna druga tema.
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 16.12.2015. sri. 10:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najbolji je tatin auto Wink tata radi servise, registracije, kvarove, a ti se samo voziš!
Može biti i fićo,ali sa funkcionirajućim grijanjem...onom što sam vozio se samo ručna kočnica ugrijala pa smo na njoj grijali ruke, a ostatak auta hladan.
Još mi je i sad ostala navika kad ne znam kud bi s rukom (a nema žene kraj mene) ulovim ručnu i držim je u vožnji.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 16.12.2015. sri. 14:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tomy je napisao/la:
Razlika u nabavnoj cijeni Megana cca 120tkn i BMW 3 cca 300tkn je 180tkn, mora biti razlike u kvaliteti za tih 180tkn pa to je vise nego dupla cifra. Najgore mi je kad netko tko vozi auto iz VW grupe počne lupati s vratima na mom Cliu,natjeram ga da ih otvori i opet zatvori na pola slabijom snagom i vrata se uz klik zatvore. Nije ni čudo da se vrata raspadnu ako ih nemilice bezosjećajno udaraju godinama,nešto mora popustiti. Po meni je VW idealan auto za ljude koji ne žele razmišljati o tome što autu rade kad ga šutiraju,maltretiraju,lome itd.,a ta bezobzirna maltretiranja VW dobro podnosi. Za razliku od npr.Renaulta.

U toj duploj cifri nije samo razlika u kvaliteti, nego I ime, patenti, snobizam I ostali elementi koji formiraju cijenu auta.
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 16.12.2015. sri. 16:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Auto je samo prijevozno sredstvo- za neke ljude.
Za neke je to ujedno i statusni simbol.
Nekome je važno da dobro služi, a nekoma je važno i što će susjed misliti.
Talijanski auto sigurno nije statusni simbol, BMW jest.. pa tko voli nek izvoli!
Ali to se dodatno plaća, bilo da se kupuje novi ili stari.
[Vrh]
BB

PostPostano: 16.12.2015. sri. 17:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

OldDog je napisao/la:
Auto je samo prijevozno sredstvo- za neke ljude.
Za neke je to ujedno i statusni simbol.
Nekome je važno da dobro služi, a nekoma je važno i što će susjed misliti.
Talijanski auto sigurno nije statusni simbol, BMW jest.. pa tko voli nek izvoli!
Ali to se dodatno plaća, bilo da se kupuje novi ili stari.

kad ja ljudima kažem da BMW nije auto odmah me napadnu, a onda im objasnim da auto služi da preveze od tačke a do tačke b, a to radi savršeno i Dacia, dok BMW posjeduje neke druge karakteristike koje više pipadaju sektoru juvelirnice (čitaj prestiž) nego autbomobila. Naravno i tehnički je po nekim pitanjima savršen ali se uvijek postavlja pitanje kome to treba:
treba da prođeš kroz krivinu 120 km/h, ok kupi BMW...
treba da ga možeš kupiti za minimalne novce da se prevezeš do bazena, sela, do pijace, kupi Daciu
treba ti malo veći auto ali da nije previše skup i da ga možeš normalno voziti bez pretjeranih samoubilačkih ispitivanja naprende elektronike ali i da je udoban: kupi Citroen...

Kao što rekoše moderatori ovog foruma nekada davno: imaš male kašike za čaj, pa malo veće za supu, pa za sve ima upotreba.

A svo smo se orijentisali na auta, koliko može proći kroz krivinu, maksimalna brzina, ubrzanje, KW, Nm, itd... a niko se ne pita koliko ću vremena trebati više raditi da to sve zaradim? da ne viđam djecu (koja će zastraniti jer nema ko da ih vaspitava u to vrijeme dok se pare zarađuju), gdje je među generacijska komunikacija? Si postavljaju pitanje kako ću se voziti (s prestižom) a niko ne pominje kako ćemo se družiti kad stignemo na mjesto...

Kad pogledam odgovore na sva ova pitanja meni je Lada ostala u lijepim uspomenama. Ili šaljivo rečeno:
https://www.google.ba/search?q=lada+vs+bmw+evolution&biw=1366&bih=599&tbm=isch&imgil=y6RAReIpMqxaZM%253A%253BJF6kyEdCTM-KGM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.carthrottle.com%25252Fpost%25252FyU3ydC%25252F&source=iu&pf=m&fir=y6RAReIpMqxaZM%253A%252CJF6kyEdCTM-KGM%252C_&usg=__p2G-pTMILMx_eNXjUwszkPGt9mg%3D&ved=0ahUKEwinz_2M5ODJAhXFRhQKHUNvBs4QyjcIJQ&ei=045xVueZMcWNUcPemfAM#imgrc=WhDPXfdvMqZRhM%3A&usg=__p2G-pTMILMx_eNXjUwszkPGt9mg%3D
[Vrh]
dc74

PostPostano: 16.12.2015. sri. 17:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB
u praksi ova tvoja slika pomaže ljudima da kad vide BMW na cesti, tada po liniji znaju otprilike koliko je star, a kad vide Ladu proizvedenu 2012 tada im se čini da je iz 1980-te. smijeh1 smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rodney

PostPostano: 16.12.2015. sri. 19:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je malo čišća i nema pokitane blatobrane i pragove onda je bar 2014. skace od srece
Uz sve dužno poštovanje prema ladi, moj stari je imao karavanku, i prevezla je brdo.. A palila je na -xy.
[Vrh]
inch

PostPostano: 16.12.2015. sri. 20:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni se sviđaju američki i japanski auti..prvi kao terenci a drugi kao sport.
[Vrh]
munjeni

PostPostano: 16.12.2015. sri. 21:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sviđaju mi se svakakvi auti ali vjeran sam Renou godinama. I ne, nije ga vozio moj stari.
Poderao sam 3 R-4 (2 su stradala u saobraćajkama) i sad se vozi R-5 već 8 godina. Jednostavni automobili, osnovni servis napravim za jedan sat - promjena platina, svjećica filtera za gorivo, filtera za zrak i podešavanje. S time da sad na R-5 to trebam raditi otprilike svake druge godine a na R-4 je bilo obavezno nakon 10k km.
4 zimske Fulda gume prošle jeseni koštale 1ooo kn. Kad se ide na dulji put ispadne potrošnja negdje oko 5 litara jedino je gradska vožnja 1kn/1 km. Ali da se ne zavaravamo, takva je kod većine automobila na naftne derivate donje i srednje klase.
Rado bih vozio njemačko kotrljalo ali nije mi baš pristupačno a i svako jutro me bude susjedi dok se utrpavaju u svoje Pola, Golfove i Pasate i lupaju vratima kao da je auto službeni. Na R-5 se vrata zatvaraju sa 2 prsta.
I baš me živo zanima kako to da nijedna prerada u EV nije napravljena na bazi recimo Golfa II ili III?
Zar ne bi recimo Golf III sa potrošenim 1,9 dizel motorom i getribom sa 5 brzina bio dobra podloga za preradu?
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 16.12.2015. sri. 22:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lupaju vratima jer ako ne lupis vrata ostaju sako zakacena. Vidis, i ja sam dobijao savjete da preradim golf I jer kako kazu: i za 20g ce za njih biti dijelova.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 16.12.2015. sri. 22:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne radi se tu o nikakvom statusnom simbolu, time se mogu preseravati oni koji imaju novaca za nov ili skoro nov bmw ili sl.
radi se o tome da takav auto 15-20god star vozi bez cviljenja i dan danas.
kad dodaš gas on vuče a kad stisneš bremzu auto se ukopava, u kabini je ugodno i ne čuješ šum guma a preko ležećih prelaziš bez grča , na 130kmh možeš normalno razgovarati a ne slušat urlanje motora.
može se kupiti za male novce i ako nisi škrt za koju litricu veće potrošnje voziš se u autu a ne u tačkama, pošteni auto ima i daleko veću sigurnost a valjda i to nešto znači.
zamisli da te potepe nekakav noviji auto u renaultu 5......

nek neko proba rastaviti jedna vrata ili komad unutrašnjosti na bmw-u ili audiju i na nekom citroenu iz devedesetih, pa malo pogledajte što je sve ugrađeno unutra i kako je rješeno.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 16.12.2015. sri. 22:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Upravo to .
Pa ne veli se bezveze , veći auto je još jedno dodatno osiguranje za veće razdaljine, autocestu i veće brzine. Prije češ izvuć živu glavu, čak i dost velikom vjerojatnošću bez ozljeda u nekom većem i sigurnijem autu nego u nekom manjem "jeftinom" . I kaj ti onda vrijedi ak te više nema... il ostaneš invalid... nedaj bože...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 3 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.