<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

ATS sa bežičnim kontrolerom za agregat
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zega

PostPostano: 10.12.2015. čet. 01:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je NC, a lampica je pull up 8-))
Savrseno za signalizaciju rada motora!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
energyman

PostPostano: 10.12.2015. čet. 23:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedino što na tom agregatu nema lampice za niski tlak ulja :/

Kako onda to iskoristiti, tj. gdje bi taj senzor mogao biti spojen?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 11.12.2015. pet. 01:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ga kompliciras, uzmi multimetar i mjeri napon na senzoru kad je agregat upaljen i ugasen, kasnije to mozes spucati u Ain i definirati nivoe!
U elektronici stovec agregat ima mora biti nekakav pull up...
[Vrh]
energyman

PostPostano: 2.1.2016. sub. 18:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo mene opet sa pitanjima Smile

Našao sam dobar deal za agregat kojeg ću koristiti za testiranja ali me muće faze. Agregat je sposoban dat 4kw. Ima tri monofazne utičnice i jednu trofaznu. Svaka od ovih šuko utičnica može dat 1.3kw, barem tako piše u uputstvima a i to mi je logično jer su vjerojatno povukli ove tri faze sa trofazne. E sad mene zanima pošto doma imam monofaznu instalaciju a želim iskoristiti puni potencijal agregata, postoji li neki način kako spojiti ove 3 faze da dobijem jednu fazu sa koje mogu povući ~4kW?
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 2.1.2016. sub. 19:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da možeš, elektra mi je svjedok da su tri faze spojili na jedan limitator i napravili sranje po cijeloj kući,ništa trofazno nije radilo...trebalo im je 15 godina i brdo dopisa da stave 3 limitatora...užas jedan! Monofazno će ti dobivati sve tri faze huh
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 3.1.2016. ned. 05:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

1: Trika nema, moras provesti instalaciju posebno za svaku fazu (razdjelit grane po kuci) nema kombiniranja
2: Nabavis 4KW inverter sa trofaznim ulazom (trofazni ispravljac AC/DC) i on ti radi monofazni izlaz 4VAC
3 Kupi novi generator. (favorit)
[Vrh]
Pero

PostPostano: 3.1.2016. ned. 10:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ipak, postoji trik, ali možeš izvući samo duplo više kW od jedne faze, ali će generator imati pri punom opterećenju 2.6kW pri faktoru snage 0.66, tj svih 4000VA.
Svi transformatori u shemi su 1500VA te se ovako dobiva maksimalna snaga od 2.6kW pri ukupnom opterećenju generatora od 4kVA.
S obzirom da se radi o povećanoj reaktivnoj snazi, potrošnja goriva je povećana samo za dodatno grijanje namota (i transformatora)...
Dakle, svi transformatori moraju biti dimenzionirani najmanje 1/3 ukupno VA:

Napomena: Treba voditi računa da su faze neravno opterećene snagom, iako su ravnomjerno opterećene strujom. Automatska regulacija napona alternatora mora biti prilagođena za neravnomjerni teret, što vjerujem da je kad je omogućeno spajanje jednofaznih potrošača.
- Predlažem da prije nabave transformatora se prvo provjeri automatska regulacija tako da se na jednu jedinu fazu stavi teret ~1kW te da se provjeri asimetrija napona po fazama.

Ukoliko se želi ići na fazu i nulu, N na izlazu treba uzemljiti, ali ukoliko se želi ići na simetričan spoj bez nule (dakle L1/L2 umjesto F/N) onda se uzemljuje spoj između sekundara Tr1 i Tr2, ili se isti spaja na tzv. EF detektor (eart fault).
Usput, umjesto tri transformatora od po 1500VA je bolje koristiti samo jedan trofazni transformator od 4500VA, ali ga je teže nabaviti (zbog čega to može biti i skuplje rješenje)...
[Vrh]
energyman

PostPostano: 5.1.2016. uto. 18:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na svim odgovorima i objašnjenjima trofazne prirode ali za moj projekt to bi bilo pte skupo tako da sam nabavio monofazno čudo tehnike Very Happy
Iako piše Austria mislim da nema niti A od toga. Daleko je to od pravog generatora ali za testiranja je dušu dao.

Danas je napojen sa svježim pićem i uljem ali je stajao pa baterija nije bogzna kakva. Stavljena je na punjenje. Nakon što sam ga uspio kresnuti iznenadila me količina dima ali to je bilo samo prve 2-3 sekunde i pri drugim paljenjima se nije pojavljivalo.
Problem sa kojim nisam toliko računao je buka. Znam da ne mogu očekivati tišinu, niti je on nešto specijalno glasan ali pošto živim u kućama u nizu ne želim da me susjedi mrko gledaju. Moram napraviti nrko skrovište za njega. Imam jedan prostor ispod stepenica koji je zarvoren pa bi to moglo poslužiti jedino ne znam što koristiti da izvedem auspuh van. Bakar mi je pre skup za tu igru, pa si mislim jel postoji neka plastika koja izdržava više temperature? Neki okiten za toplu vodu štajaznam.

Sad fino prespavati pa onda sutra rašćišćavanje stepenica i montaža agregata. Samo se nadam da se ovaj panel može nekak iščupat van da ne nosim cijeli taj smrad u sobu.
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 5.1.2016. uto. 19:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako uzmeš bilo koju plastiku nije ti najsretnije rješenje...meni je otpao stražnji lonac na autu pa sam probao nekoliko vrsta da mi ne puca vrući dim na podnicu,ali nisu izdržale ni 2 dana. Prijedlog: obično željezo tanke stijene zagrij i presavini kako trebaš i gurni van kroz izbušenu rupu i to ti je najbolje-što kraće to bolje. Ja sam nabavio neki vojni agregat za montažu na vozilo i on na auspuhu ima navoj da se spoji na običnu 1/2" cijev.
[Vrh]
energyman

PostPostano: 5.1.2016. uto. 21:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda da ipak to odradim sa pocinčanim cijevima ima jeftinjaka onih već narezanih po 20 cm ili pol metra, par koljena i to je to.

Ali pala mi je druga stvar na pamet, ako ova izolacijau prostoriji pod stepeništem ne bude dovoljna mogao bi nabaviti neku malu neispravnu škrinju i bubnuti agregat unutra. Napravim otvor za ventilaciju i auspuh i to je to. Toplinska i zvucna izolacija Very Happy
[Vrh]
arteho

PostPostano: 5.1.2016. uto. 21:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne zaboravi da je to benzinski motor, dakle dosta se greje, tako da zahteva i dosta dobar protok vazduha za hladjenje, kao i stalni dotok svezeg vazduha za sagorevanje. Takodje cev od auspuha je vrela pa obrati paznju i na taj detalj. Mozda pokusaj sa cevima od auto auspuha, samo prilagodi na postojeci izlaz.

Najbolje je staviti ga u sto veci dobro izolovan prostor ali sa dovoljno promaje tj. propuha,
[Vrh]
odrpanko

PostPostano: 6.1.2016. sri. 01:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima kod mene u firmi kombi u koji je ugrađena kamera za snimanje cijevi sa hondom eu30. Posto agregat nije prakticno stalno vaditi iz vozila uglavili su ga fiksno unutra,
na lonac auspuha navarili pola cola vodovodni muf sa navojem i na to nataknuli fleksibilnu metalnu cijev koja izlazi u podu vozila van.
Kad agregat zatreba ta vodovodna spojnica se otpusti i fleksibilna cijev ostane u kombiju.
Budem poslikao sve to a i pitao majstore koji su to prerađivali kako se tocno zove ta metalna fleksibilna cijev.
[Vrh]
energyman

PostPostano: 6.1.2016. sri. 13:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

E točno sam i ja mislio na tu cjev fleksibilnu i gledao sam po Građi, Bauhausima i ostalima ali nisam nogdje našao.

Evo do tada malo slika kineza Smile

[Vrh]
Cose

PostPostano: 6.1.2016. sri. 15:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

energyman je napisao/la:
Problem sa kojim nisam toliko računao je buka. Znam da ne mogu očekivati tišinu, niti je on nešto specijalno glasan ali pošto živim u kućama u nizu ne želim da me susjedi mrko gledaju. Moram napraviti nrko skrovište za njega. Imam jedan prostor ispod stepenica koji je zarvoren pa bi to moglo poslužiti jedino ne znam što koristiti da izvedem auspuh van. Bakar mi je pre skup za tu igru, pa si mislim jel postoji neka plastika koja izdržava više temperature? Neki okiten za toplu vodu štajaznam.

Vidio sam da za to koriste elasticno metalno crijevo, a sto se kutije tice iznutra je treba obloziti valovitom spuzvom (koja ce upiti buku) i obavezno ostaviti usis (sa npr. 2-3 ventilatora 220V) i ispuh zraka radi hladjenja. Usis i ispuh se naprave sa duplom stijenom, tako da nema direktnog puta za zvuk nego mora proci dva zavoja i duzi put (to isto treba obloziti valovitom spuzvom). Kutiju bi napravio da je barem 10cm na svaku stranu udaljena od agregata. Ispod kutije i agregata se moze staviti ona presana gumena podloga za vesmasine, pa tada kutija moze biti samo poklopac.
[Vrh]
munjeni

PostPostano: 6.1.2016. sri. 18:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitaj kod firme Marinox iz Rugvice, imaju fleksibilne inox cijevi pa da ti kažu gdje ih ima u maloprodaji. Mislim da fiksirani auspuh nije dobra varijanta zbog konstantnih vibracija prilikom rada agregata a i u auto-servisima sam vidio da na auspuh automobila stave neku vrstu fleksibilne metalne cijevi kako bi mogli raditi.
Naravno da ukoliko agregat zatvoriš u bilo kakvu vrstu prostora trebaš mu osigurati dovoljno zraka za hlađenje i za sam rad motora. Takvi agregati su predviđeni za rad na otvorenom i ukoliko mu smanjiš dotok zraka ili poremetiš ispuh može se desiti da će više trošiti i imati probleme u radu.
http://marinox.hr/hr/kontakt
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 2 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.