<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

OT: keramičar
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostala potražnja
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rodney

PostPostano: 22.11.2015. ned. 19:25    Naslov: OT: keramičar Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima
Dakle, ako je netko keramičar, ili ima dobrog keramičara za preporučit,
imam jedan manji posao.
Naime trebam u kuhinji zamijeniti komplet odvod, taj dio mogu/znam, ali zatim treba netko zalijepiti nove pločice tamo gdje porušim. I u kuhinji mi nisu pločice od poda (zidne), nego kreću od nekih 70cm visine, pa to izgleda odvratno kad se neki element odmakne, a nemoguće očistiti, to bih sve zatvorio. To je sve skupa maksimalno 5 kvadrata zidnih pločica, i 2-3 kvadrata podnih, neću znat točno dok ne porušim. Radovi kreću za desetak dana, čekam samo plaću Very Happy
Lp
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
poljoprivrednik

PostPostano: 23.11.2015. pon. 23:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam pročitao da čekaš plaću za te radove osjetio sam potrebu da ti napišem ovu poruku.
Za te pločice ti majstor bude uzeo od 500 do 1000 kn, a ak ti je to puno poljepi to sam. Ak imaš love za majstore nemoj ovu poruku dalje ni čitati.
Za pločice je najbitnije da ih ljepiš na čvrstu podlogu, dobro očisti prašinu i premaži impregnacijom. Ako malo zezneš fuge ili ravninu tak i tak je to iza i ispod elemenata i nitko neće vidjeti.
Rezanje pločica za početnike je svakako najjednostavnije s kutnom brusilicom, a ako je to u zgradi onda je to problem koji se može riješiti s malim "cikularićem" za rezanje pčočica koji ima posudu za vodu pa nema prašine. Takvih strojčića se može naći u oglasima za 100 kn, a novi su od 200 do 300 kn.
Ja sam obični šljaker koji radi sezonski, a kod svoje kuće sam "majstor" jer nemam love za platit prave majstore, a one koji gule sirotinju previsokim cijenama mrzim iz dna duše.
Pozdrav iz Josipovca kod Osijeka
[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 24.11.2015. uto. 07:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poljoprivrednik majstore. Svaka ti dala palac
[Vrh]
mike20

PostPostano: 24.11.2015. uto. 09:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni su postavlji po cijeni 50kn/m2, komplet kuhinju, kupaonu, stubište itd.
Ne znam od kud 1000kn 5-8m2
[Vrh]
tossa

PostPostano: 24.11.2015. uto. 12:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako je neprijavljen radi na crno cijena okvirno u splitu je 8-10E pa do 12E ne zaboravite da je bez obzira na malu kvadraturu posao od 2 dana..jer u jednom danu nemoze i finirati dok se ljepilo ne osuši,,a to su bez obzira na drugi dan od sat-dva posla 2 radna dana,, ne zaboravite da biste vi svi uzeli za jedan posao 150-200 i vise kuna za par sati...(sjetite se servisera auta naprimjer) zar taj rad keramičara ne vrijedi dnevno 300-400kuna... ne zaboravite da se maistor u građevinskim firmama (barem po splitu plaća 45-50 eura dnevno za 9-10h rada na ruke+ prijava i radni staž...sve je u redu dok ne cijenimo tuđi rad..a svoj precijenjujemo..nisam ni ja lovator ali ako je keramika postavljena uredno,,, budite pošteni i recite zar taj posao ne vrijedi 600-700kuna usporedite neke druge cijene......usput,,nakon razbijanja i keramike ima tu jos posla za uređenje zidova..finiranje (inkarat ili fino ravnanje zidova+ bojanje...) i jos raztne sitnice..koje ne spadaju u keramičarske radove i treba ih dodatno platiti ili obaviti sam......(hvala bogu veliku većinu radim u sistemu sam svoj maistor)...a jos ako se radi na račun..cijena je x2 ako ne i više...zato hvala maistorima na crno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
lisicakm

PostPostano: 24.11.2015. uto. 16:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije samo problem u tome koliko majstor košta.... Neznam kako je kod vas , al kod nas ga prvo ne možeš naći... Drugo , kad ga neđeš moraš stajat pokraj njega, jer ako ne , onda obavezno nešto zezne....
Pa se moraš prilagođavat , dogovarat, čekat.... I još na kraju moraš platit... Zato sve radim SAM.
Evo što sam radio do prošlog tjedna.. Vrijeme je poslužilo.
Bilo je tu puno posla , Žbukaje , postavljanje kombi ploča , stiropora , ravnanja, keramika ... bla bla. I silikat sam samostalno navlačio. Nikad to nisam radio al nije nešto komplicirano ni teško ...
Koliko bi samo platio majstore da su mi to radili..... Poanta je da samostalno možeš napravit puno puno više za iste pare Wink , tako da preporučujem da naučiš Wink

A ovako je bilo prije...

[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 24.11.2015. uto. 16:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jako lijepo. Na proljeće se spremam na sličan pothvat, bio si kod mene (doduše ne u vrtu ali vidio si okolicu...).
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 24.11.2015. uto. 16:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala Smile
Da, sjećam se Smile , Podržavam podhvat Smile
Trebam još zamjenit daske na vratima i obojat okvir jer su koma... Razmišljao sam da stavim vrata na daljinski , tako da se diže sve. Dimenzije su 4.5x2.3 m.
Kolega mi radi u nekoji firmi koji to izrađuju i ugrađuju, rekao da može sredit za 8000 kn vrata s postavom , i da nisu kineska. To mi se čini ok cijena...
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 24.11.2015. uto. 17:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

lisicakm je napisao/la:
Hvala Smile
Da, sjećam se Smile , Podržavam podhvat Smile
Trebam još zamjenit daske na vratima i obojat okvir jer su koma... Razmišljao sam da stavim vrata na daljinski , tako da se diže sve. Dimenzije su 4.5x2.3 m.
Kolega mi radi u nekoji firmi koji to izrađuju i ugrađuju, rekao da može sredit za 8000 kn vrata s postavom , i da nisu kineska. To mi se čini ok cijena...

kaj se tiče pločica,prvo si trebal izravnati stepenice, čela a onda lijepiti palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lisicakm

PostPostano: 24.11.2015. uto. 17:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, čela su kosa zbog toga jer su stepenice uske pa bi bilo preusko gazište da sam izravnao Wink
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 24.11.2015. uto. 18:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

nek ti bude Smile makar , ima i za to rješenja.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 24.11.2015. uto. 18:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je bilo najbezbolnije , a ništa ne fali Wink
[Vrh]
tossa

PostPostano: 24.11.2015. uto. 22:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako budete nekad radili kućicu ili adaptirali u splitu ili okolici splita slobodno se javite,, imam 4 telefonska broja za građevinske radove i adaptcije,,cijene su srednje,,netreba stajati pored maistora i virkati mu preko ramena,,jedino dati ruke da prije bude gotovo....nemoj zaboraviti da poput tebe i mene nema puno ljudi ..(svaka cast vidim da na forumu ima dosta ljud) a da nemamju dvije lijeve ruke...pa je takvima bolje uzeti maistora,,a mnogo moih poznanika jednostavno iako znaju nemaju vremena ni brzine pa su prisiljeni uzimati maistore. palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
BB

PostPostano: 25.11.2015. sri. 15:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

@lisicam

a gdje ti idu ove lijeve stepenice? nisi valjda zaboravio vrata i ulaz gore napraviti? Very Happy
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 25.11.2015. sri. 16:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

pomalo Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostala potražnja
Vremenska zona: GMT + 02:00.