<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nova LiFepo4 48V 15AH baterija - gdje kupiti - savjet
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
debeli

PostPostano: 19.4.2016. uto. 13:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

opet moram ponavljati:

Čelije prve klase, Made in JAPAN, one koje se ugrađuju u Teslu....
Riba kaže da se ne ugrađuju, sad više nisam siguran

Cijena na web shopu :

http://www.nkon.nl/panasonic-ncr18650pf-3-7v-2900mah.html

Sa PDV-om i sa prijevozom do Zgb =

Nudim po 2,8 EUR po prodajnom tečaju na dan trgovine

Zadnja promjena: debeli; 19.4.2016. uto. 14:56; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vladowsky

PostPostano: 19.4.2016. uto. 13:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

da da bas su mi rekli za to.. to bi trebalo biti negdje prikaceno na vrh il nekaj... priznajem da nisam bas previse pretrazivao forum al u sekciji baterije bi trebalo biti na vrhu npr najpovoljnije i najbolje baterije...
[Vrh]
riba

PostPostano: 19.4.2016. uto. 13:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:
opet moram ponavljati:

Čelije prve klase, Made in JAPAN, one koje se ugrađuju u Teslu....

Cijena na web shopu :

http://www.nkon.nl/panasonic-ncr18650pf-3-7v-2900mah.html

Sa PDV-om i sa prijevozom do Zgb =

Nudim po 2,8 EUR po prodajnom tečaju na dan trgovine

Trebate malo poraditi na marketingu Smile U teslu ne idu baš PF, ali idu vrlo slične, sve je isto osim malo većeg kapaciteta (iz tesle imaju 3200 mah, a u najnovije idu 3500). U smartove i toyote rav4 su išle PD, koje su prethodnik PF.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vladowsky

PostPostano: 7.6.2016. uto. 11:29    Naslov: Re: stigla baterija Citirajte i odgovorite

vladowsky je napisao/la:
Evo stigla mi je baterija pa da podjelim iskustva.
Na kraju sam uzeo manji box koji kao ima 15aH 48v 100w al na ovu cjenu sam moro jos nadoplatit 60 dolara sve skup dakle 500 usd

http://www.aliexpress.com/store/product/1000w-48v-15ah-electric-bicycle-lithium-ion-battery-48v-15ah-F-rog-case-ebike-battery-kettle/708173_32543716464.html

Prilicno je brzo stiglo i ocito su smislili neku shemu sa dpd ili imaju skladiste u britaniji jer nisu trazili nikakve papire niti sam platil ista dodatno

sogi mi je pomogo sve spojit na tropolozajni prekidac jaci od 25a, spojili smo faze jednu bateriju na jednu stranu drugu na drugu i kontoler ko izlaz a minuse sve skupa

kinezi su zaboravili ili nisu namjerno spojili polove nosaca sa prekidacem pa mi se u prvi mah ucinilo da nis ne radi jer nije nis na zice izlazilo al to smo rijesili i zalemili kak treba

mal je trebalo rezat plastiku al sve u svem smo ljepo sklopili i sve radi kako je trebalo

e sad problem - na probnoj voznji do kopackog odma sam skuzio da baterija ne cupa bas i ne starta kao stara ali sam konto mozda sam malo tezi zbog 2 bateije i ima vjetra pa ajd.. kontroler je pokazival 54v.. potpuno sam je bio napunio na pocetku...
isao sam jedno 15 km po ravnom nasipu cca 35 km/h s tim da sam potego i 42-43 u jednom momentu.. al onda su poceli problemi.. snaga se drasticno smanjila i vise nije stel potegnit jace od 25 .. na istoj ruti sa starom baterijom bi i dalje letilo sve..potrosil sam cca 4.5 ah od navodnih 15...

nastavilo je padat u povratku da bi na kraju jedva davalo 130w...potrosil sam do 7.5 ah i odustao jer mi se nije dalo ic tak sporo... nije potpuno krepala i kontroler je pokazival 48v

i sad da bude stvar najcudnija prebacim ja na staru artasovu bateriju i ona potegne kak treba onak bas fest i siba 48km/h.. ali sto me zbunilo kontroler pokaze 1350w snage kad dam gas... a prije nikad nije isla snaga preko 900

e sad bilo bi lijepo da me grga il neko drugi prosvjetli u cem je stvar.. jesmo nes krivo spojili il me kinez zavaljo...ak me zeznul imam customer protection i trazicu da vrati bar pola para....

Updejt.. zamjenil sam pack skoz novim baterijama iz zelenih vozila(Panasonic NCR18650PF 2900mAh - 10A) u konfiguraciji 13s5p sto bi trebalo biti isto 14 ah i novi bms ali problem je ostao...
dakle ocito nije do losih kineskih baterija

i dalje se baterija trosi do max 7ah i poslje toga krepa..
di nestane drugih 7 ah?..

kakvo ogranicenje ima artasov kontroler n48/22a da te baterije nemreju dat do kraja sve...
na indikatoru mi kad je kao prazno svjetli 2 od tri lampice..
kad je bat puna prikazuje mal prek 57v a prazna 48v.. isto kao i artasov life...

bilo bi mi jasnije da putno racunalo prikazuje brzu potrosnju pa da potrosi 14 u upola manje vremena i km...

jel moze utjecat kaj smo spojili bateriju s 15 cm cvrste zice jer nismo imali ovu finozilnu?
[Vrh]
Cose

PostPostano: 7.6.2016. uto. 11:35    Naslov: Re: stigla baterija Citirajte i odgovorite

vladowsky je napisao/la:
Updejt.. zamjenil sam pack skoz novim baterijama iz zelenih vozila(Panasonic NCR18650PF 2900mAh - 10A) u konfiguraciji 13s5p sto bi trebalo biti isto 14 ah i novi bms ali problem je ostao...
dakle ocito nije do losih kineskih baterija

i dalje se baterija trosi do max 7ah i poslje toga krepa..
di nestane drugih 7 ah?..

kakvo ogranicenje ima artasov kontroler n48/22a da te baterije nemreju dat do kraja sve...
na indikatoru mi kad je kao prazno svjetli 2 od tri lampice..
kad je bat puna prikazuje mal prek 57v a prazna 48v.. isto kao i artasov life...

bilo bi mi jasnije da putno racunalo prikazuje brzu potrosnju pa da potrosi 14 u upola manje vremena i km...

jel moze utjecat kaj smo spojili bateriju s 15 cm cvrste zice jer nismo imali ovu finozilnu?

Zica nema veze sa ovime - cak i da se grije.

Trebalo bi provjeriti parametre na kontroleru - mozda ima podesen LCV cut-off koji se prerano javlja i radi toga ne mozes iskoristiti puni kapacitet baterija.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 7.6.2016. uto. 11:45    Naslov: Re: stigla baterija Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Trebalo bi provjeriti parametre na kontroleru - mozda ima podesen LCV cut-off koji se prerano javlja i radi toga ne mozes iskoristiti puni kapacitet baterija.

Na većini naših kontrolera cut-off je na 47.5V, podešeno za LiFe 16S baterije.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vladowsky

PostPostano: 7.6.2016. uto. 12:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

na testiranju sam napravio 60+ km s artasovom baterijom i 20km s ovom u prosjeku vozil 30-35kmh...
mozda sam amater al men je to misterija ako su obje cca 48V/14ah haha...neko je tu lud...
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 7.6.2016. uto. 12:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

LiFe 16S baterija kada padne na 47.5V već je dala recimo 90+% kapaciteta.
Nakon toga napon počinje naglo padati i za trajnost baterije je bolje ne prazniti dalje.

Pitanje je koliko kapaciteta može dati ta nova baterija do 47.5V i jesu li ćelije dobro balansirane.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Cose

PostPostano: 7.6.2016. uto. 12:33    Naslov: Re: stigla baterija Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Po meni bi za Lipo cut-off trebao biti nesto nize - za 13S ovo ispada 3.65V po celiji, a pod opterecenjem napon baterije ide uredno do 3.0-3.2V. Znaci da bi LVC trebao biti nekih 41-42V - ili cak i nize za cijeli paket jer BMS je prvi koji ce izbaciti kada neka od celija padne prenisko.
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 7.6.2016. uto. 12:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

na oba packa se dogodila ista stvar sumnjam da je problem u balansiranju.. jasno je vidljivo da imaju strmiji discharge curve i to je ok...

ako je ovima cut off na 47.5 znaci pola kapaciteta se nemre nikak potrosit...
jel to inace tak sa tim packovima ili?

ista stvar se dogadjala i kad sam vozio maksimalnom brzinom cjelo vrijeme i kada sam kao stedio i vozio sporije...
na pocetku ima 1300 w snage.. nakon 2ah potroseno daje max 800w nakon jos 2ah daje 500w i zadnja 2- 3ah se vuce sa 200w i dalje opada
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 7.6.2016. uto. 12:45    Naslov: Re: stigla baterija Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
ogi je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Po meni bi za Lipo cut-off trebao biti nesto nize - za 13S ovo ispada 3.65V po celiji, a pod opterecenjem napon baterije ide uredno do 3.0-3.2V. Znaci da bi LVC trebao biti nekih 41-42V - ili cak i nize za cijeli paket jer BMS je prvi koji ce izbaciti kada neka od celija padne prenisko.

to mi vec ima vise logike...kaj je tolka razlika iizmedju tih panasonic baterija i artasovih lifepo4...ili je to do konfiguracije...
[Vrh]
Cose

PostPostano: 7.6.2016. uto. 13:50    Naslov: Re: stigla baterija Citirajte i odgovorite

vladowsky je napisao/la:
Cose je napisao/la:
ogi je napisao/la:
Cose je napisao/la:

to mi vec ima vise logike...kaj je tolka razlika iizmedju tih panasonic baterija i artasovih lifepo4...ili je to do konfiguracije...

Drugacija je kemija / karakteristika baterija, razlicit broj celija - u nekom srednjem rezimu im je napon slican, ali na vrhu i na dnu naponske krivulje su te celije bitno razlicite.

BTW, za LiPo celije je jako (da naglasim: JAKO!!!) preporucljivo staviti BMS - cak i ako ih punis sa punjacem koji zna balansirati, nemas zastitu pri dnu krivulje praznjenja. Grrrga je svojedobno imao smart BMS za 13S LiPo baterije, pa pitaj ako nemas nesto slicno.

LVC u kontroleru detektira ukupni pad napona, ali se moze dogoditi da pri kraju kapaciteta jedna od celija zaroni jaaaaaako nisko dolje dok su druge jos preko 3V, ukupni napon je Ok i izvana ne mozes znati da je u paketu problem - a tebi se jedna celija osteti na nacin da kod iduceg punjenja moze doci do samo-zapaljenja.
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 7.6.2016. uto. 14:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

stavljen je i novi bms.. sam je pitanje sad ako se smanji taj cutoff kolko je to opasno za artasov lifepo4.. one se isto mogu do 3 praznit kaj ne...nis onda cemo probat podesit artasov kontroler na 30a i na 41 cutoff...
[Vrh]
Cose

PostPostano: 7.6.2016. uto. 14:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

vladowsky je napisao/la:
stavljen je i novi bms.. sam je pitanje sad ako se smanji taj cutoff kolko je to opasno za artasov lifepo4.. one se isto mogu do 3 praznit kaj ne...nis onda cemo probat podesit artasov kontroler na 30a i na 41 cutoff...

Artas LiFe ima BMS koji bi trebao odraditi svoje bez obzira na LVC kontrolera, eventualno ce se baterije mrvicu dublje isprazniti ako BMS gasi na 2.7V po celiji a kontroler je bio podesen na 2.95V.

Koliko se sjecam, sa 30A bi se Artasov kontroler mogao malo vise grijati (obicno je oko 22A).
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 7.6.2016. uto. 14:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok vidim tamo su ga preradjivali i na 35a i dobro ide...

jos jedna stvar- kako ce se onda ponasati ovaj lipo pack sa 41v cutoffom..
predpostavljam da ce biti krivulja praznjnja manje strma jer je limit dalji hm..
jer sada kad dojdem do 48v on jedva daje 100w snage pri kraju oko 7 ah....
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 5 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.