<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nova LiFepo4 48V 15AH baterija - gdje kupiti - savjet
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vladowsky

PostPostano: 16.4.2016. sub. 19:44    Naslov: stigla baterija Citirajte i odgovorite

Evo stigla mi je baterija pa da podjelim iskustva.
Na kraju sam uzeo manji box koji kao ima 15aH 48v 100w al na ovu cjenu sam moro jos nadoplatit 60 dolara sve skup dakle 500 usd

http://www.aliexpress.com/store/product/1000w-48v-15ah-electric-bicycle-lithium-ion-battery-48v-15ah-F-rog-case-ebike-battery-kettle/708173_32543716464.html

Prilicno je brzo stiglo i ocito su smislili neku shemu sa dpd ili imaju skladiste u britaniji jer nisu trazili nikakve papire niti sam platil ista dodatno

sogi mi je pomogo sve spojit na tropolozajni prekidac jaci od 25a, spojili smo faze jednu bateriju na jednu stranu drugu na drugu i kontoler ko izlaz a minuse sve skupa

kinezi su zaboravili ili nisu namjerno spojili polove nosaca sa prekidacem pa mi se u prvi mah ucinilo da nis ne radi jer nije nis na zice izlazilo al to smo rijesili i zalemili kak treba

mal je trebalo rezat plastiku al sve u svem smo ljepo sklopili i sve radi kako je trebalo

e sad problem - na probnoj voznji do kopackog odma sam skuzio da baterija ne cupa bas i ne starta kao stara ali sam konto mozda sam malo tezi zbog 2 bateije i ima vjetra pa ajd.. kontroler je pokazival 54v.. potpuno sam je bio napunio na pocetku...
isao sam jedno 15 km po ravnom nasipu cca 35 km/h s tim da sam potego i 42-43 u jednom momentu.. al onda su poceli problemi.. snaga se drasticno smanjila i vise nije stel potegnit jace od 25 .. na istoj ruti sa starom baterijom bi i dalje letilo sve..potrosil sam cca 4.5 ah od navodnih 15...

nastavilo je padat u povratku da bi na kraju jedva davalo 130w...potrosil sam do 7.5 ah i odustao jer mi se nije dalo ic tak sporo... nije potpuno krepala i kontroler je pokazival 48v

i sad da bude stvar najcudnija prebacim ja na staru artasovu bateriju i ona potegne kak treba onak bas fest i siba 48km/h.. ali sto me zbunilo kontroler pokaze 1350w snage kad dam gas... a prije nikad nije isla snaga preko 900

e sad bilo bi lijepo da me grga il neko drugi prosvjetli u cem je stvar.. jesmo nes krivo spojili il me kinez zavaljo...ak me zeznul imam customer protection i trazicu da vrati bar pola para....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
dmeter

PostPostano: 16.4.2016. sub. 21:07    Naslov: Re: stigla baterija Citirajte i odgovorite

vladowsky je napisao/la:

e sad bilo bi lijepo da me grga il neko drugi prosvjetli u cem je stvar.. jesmo nes krivo spojili il me kinez zavaljo...ak me zeznul imam customer protection i trazicu da vrati bar pola para....

odgovor
ToMiCcc je napisao/la:

Meni tu nesto nestima, kinezi bas i ne obracaju paznju na neke detalje u opisu tih baterija... Ako su u tom pakovanju stvarno te samsung celije onda bi taj paket trebao biti tezi... 48v baterija 30AH bi trebalo da bude 13 celija u seriju i 10 u paralelu.. Sto mu dodje 130 celija x 47 gr = 6110 gr + na to treba dodati BMS , nikl traku za povezivanje celija, zica i na kraju krajeva sama kutija u kojoj su smestene celije.. Znaci odokativno oko 7kg bi trebalo to da bude tesko a kinez je naveo 5,5kg sto je nemoguce O_o
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vladowsky

PostPostano: 16.4.2016. sub. 21:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad sam izvagal ima oko 4 kg.. 15ah... to bi trebalo biti to onda...

frend mi je nes govoril da je moguce da jedna celija zajebava i guta ostale..

druga stvar nadostiklali smo 15 cm cvrste zice za koju veli ak se grije da bi mogla gutat hm...

ugl sad sam ponovo punil sa punjacem 5a trajalo je 2.5sata sto u principu odgovara opisu... sutra cu jos jednom probat pa cu vidit kaj ce bit...
[Vrh]
grrga

PostPostano: 16.4.2016. sub. 22:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije te Kinez zavaljao. Kupio si krš za malu cijenu i to je to. Koliko para toliko i muzike. Smile

Sad zaozbiljno- ne mogu ti puno reći bez testiranja. Testrao sam dosta tih kineskih baterija i ništa što sam pisao po drugim temama nije bez mjerenja i testiranja koje sam napravio sam. Tvoja baterija sigurno ima deklarirani kapacitet, ali pri niskom naponu pa ti je mala brzina i snaga. To su karakteristike Li-ion baterije, onih sa dna kace. Za koji $ više mogao si kupiti i dobru bateriju.
[Vrh]
jbozur

PostPostano: 17.4.2016. ned. 00:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

vladowsky je napisao/la:
sad sam izvagal ima oko 4 kg.. 15ah... to bi trebalo biti to onda...

frend mi je nes govoril da je moguce da jedna celija zajebava i guta ostale..

druga stvar nadostiklali smo 15 cm cvrste zice za koju veli ak se grije da bi mogla gutat hm...

ugl sad sam ponovo punil sa punjacem 5a trajalo je 2.5sata sto u principu odgovara opisu... sutra cu jos jednom probat pa cu vidit kaj ce bit...

Jel si nekidan kupovao nekakav prekidac u electronic centru.
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 17.4.2016. ned. 08:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

da da jesam... sad vidim da sam s tobom prical na privat.. ti radis u trgovini? s tri covjeka sam prical u tri trgovine pa neznam koji si haha
[Vrh]
riba

PostPostano: 17.4.2016. ned. 11:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako su zbilja te ćelije unutra koje su na slici (samsung 30B) onda je to loše, to su ćelije za laptop im imaju IR od 100 mohm... Nemoj se ljutiti ali tako se ne kupuje, kraj svih savjeta u temi i spomenutih boljih ćelija... I još ispada preskupo, skoro 7 dolara po ćeliji ispadne, a puno bolje ćelije ide u po 3 i pol dolara, plus još materijal i spajanje.
[Vrh]
jbozur

PostPostano: 17.4.2016. ned. 11:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

vladowsky je napisao/la:
da da jesam... sad vidim da sam s tobom prical na privat.. ti radis u trgovini? s tri covjeka sam prical u tri trgovine pa neznam koji si haha

Nisi samnom pricao i ja sam nesta kupovao pa sam cuo da kupujes prekidac a vidio sam bicikl vani.
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 17.4.2016. ned. 11:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

aha ma mislio sam ovo na privatnim porukama sto smo pricali...
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 19.4.2016. uto. 09:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Updejt: otvoril sam dispute na aliexpresu i trazio povrat pola para tj 250 usd i vratili su mi..
lik me uvjeraval da su samsung baterije unutri i kao govori da otvorim i ja otvorim i ogrecam plavu plastiku a ispod neke no name bar na prvi pogled...

tak da brijem sve skupa sam u plusu dobio sam 5a punjac, nosac za bateriju i bateriju 48v, cca7.5 ah i 800w za 250 usd...

sam sto me nerviraju slabije performanse ovih hm...

gledo sam unutri taj pack je 70 komada i brijem kad bi stavio ove nove panasonic od 3400mah da bi to bilo puno bolje... sam je to dodatnih 300 dol uff+ za majstora...
neznam bas da bi sam to spajo iako me vuce da to sve rasturim i vidim kaj ima unutri hehe

skuzil sam da ima kao neki high rate bms .. mozda su meni stavili regular pa zato sporije ide?
[Vrh]
riba

PostPostano: 19.4.2016. uto. 10:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemoj ni pomisliti na Panasonic 3400 mah model (ncr18650B), one su za laptope i imaju visoki unutarnji otpor. Odi na panasonic PF ili samsung 29E. Ili ako baš želiš modele s više kapaciteta reci pa ćeš dobiti preporuku, ali ove su najisplativije.

I stavi neke slike da vidimo kakve su to no name.

Uglavnom izgubio si puno para i truda a nisi trebao.
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 19.4.2016. uto. 10:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo je u kutiji

[img]http://www.fotor.com/Share/show/34a2aeae87fb4edea18c203677f83a99[/img]

aha dakle to nisu te panasonic... svakako cu u dogledno vrijeme probat nekaj bolje stavit.. htio bi nesto u rangu s ovim kaj imam artasove da ima te performanse... u ovom packu je cca 70 kom...sta bi mi bilo najbolje uzet da stane u tu kutiju?

al mislim sve skupa da nisam lose proso jer sam punjac 5a dojde 100 dolara a ovaj nosac mi je bas praktican...

probacu mal duzu turu s obje al s nekom manjom brzinom pa cu onda vidjet..
[Vrh]
Vlat_kr

PostPostano: 19.4.2016. uto. 11:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

U tu tvoju kutiju stane 51V 14Ah Li-ion Panasonica PF sa kojima ces imati slicne performanse kao i s onom velikom baterijom od Artasa.
A u artasovu kutiju stane 51V >23Ah Panasonic PF celija.
[Vrh]
vladowsky

PostPostano: 19.4.2016. uto. 11:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vlat_kr je napisao/la:
U tu tvoju kutiju stane 51V 14Ah Li-ion Panasonica PF sa kojima ces imati slicne performanse kao i s onom velikom baterijom od Artasa.
A u artasovu kutiju stane 51V >23Ah Panasonic PF celija.

to bi mi bilo idealno.. artasovu za sad nebi mjenjao jer jos uvjek sve super adi..
jesu to ove panasonic
http://www.aliexpress.com/item/NCR18650PF-3-7V-2900mAh-10A-high-discharge-rate-e-cigarette-battery-rechargeable-for-Panasonic-vs-NCR18650PD/2049916633.html
[Vrh]
riba

PostPostano: 19.4.2016. uto. 11:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Au, uvalili ti neke kineske ćelije lol. Punjač je inače oko 40 dolara ali ajde Smile

Da, to su te ćelije ali nemoj baš gledati od kineza, ima pouzdanih europskih izvora s dobrim cijenama.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 4 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.