<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hall effect senzori i magneti

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Znanost i izumi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Prki

PostPostano: 2.8.2015. ned. 09:26    Naslov: Hall effect senzori i magneti Citirajte i odgovorite

Pozdrav ekipi

Neznam da li sam uopće na pravom mjestu za ovo pitati ali ajde da probam.
Znači pravim RacingSim pedale za PC.Pošto nisam zadovoljan potenciometrima koristim Hall effect senzore.Do sada sam koristio magnete iz Hard diska ali oni se nisu pokazali kao najbolje rješenje zbog svoje zakrivljenosti.Naručio sam si kvadratne NdFeB magnete 60x10x4mm.E pošto sam shvatio da bi najbolje bilo da su mi omjer pomaka pedale i očitanja magnetnog polja u omjeru 1:1.znači za pomak pedale od 6cm potreban mi je magnet dužine 12cm(pošto Hall očitava samo jedan pol magneta).
E sada me zanima ako spojim dva magneta u niz(znači ne ploštimice nego 6+6cm da bude 12cm)šta se događa sa magnetnim poljem i polovima.Znači imam dva magneta sa S i N polovima, spajam S jednoga na N drugoga u niz i što dobivam u konačnici.Da li na kraju dobivam N-S-N-S niz ili N-S-N niz ili dobivam duži magnet N-S.

Hvala i nadam se da ste me razumjeli
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BB

PostPostano: 2.8.2015. ned. 10:17    Naslov: Re: Hall effect senzori i magneti Citirajte i odgovorite

Prki je napisao/la:
Pozdrav ekipi

Neznam da li sam uopće na pravom mjestu za ovo pitati ali ajde da probam.
Znači pravim RacingSim pedale za PC.Pošto nisam zadovoljan potenciometrima koristim Hall effect senzore.Do sada sam koristio magnete iz Hard diska ali oni se nisu pokazali kao najbolje rješenje zbog svoje zakrivljenosti.Naručio sam si kvadratne NdFeB magnete 60x10x4mm.E pošto sam shvatio da bi najbolje bilo da su mi omjer pomaka pedale i očitanja magnetnog polja u omjeru 1:1.znači za pomak pedale od 6cm potreban mi je magnet dužine 12cm(pošto Hall očitava samo jedan pol magneta).
E sada me zanima ako spojim dva magneta u niz(znači ne ploštimice nego 6+6cm da bude 12cm)šta se događa sa magnetnim poljem i polovima.Znači imam dva magneta sa S i N polovima, spajam S jednoga na N drugoga u niz i što dobivam u konačnici.Da li na kraju dobivam N-S-N-S niz ili N-S-N niz ili dobivam duži magnet N-S.

Hvala i nadam se da ste me razumjeli

Na pravoj si web adresi...

Samo pogledaj ove stranice (ista kuhinja kao i forum ) http://www.artas.hr/magneti/magneti.htm tu možeš nešto i pazariti...
Smile

A što se tiče efekta magnetizma istrazi ovo http://www.artas.hr/magneti/magnetizam.htm

Kratak odgovor na tvoje pitanje ako magnetne spojiš NS plus NS dobićeš jedan jači magnet sa jedinstvenim parom polova NS ( a ne NSNS, ovi SN u sredini se gube). Isto tako ako magnet prepoloviš neće biti polovni posebno nego će svaki komad magneta ima svoj par polova. Priroda je odredila da kod magneta nema gej formacija Very Happy
[Vrh]
Prki

PostPostano: 2.8.2015. ned. 12:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

E taj sam odgovor tražio.Hvala za odgovor i linkove.Kada pedale budu gotove(ustvari gotove su samo čekam magnete) postavim par sličica, možda kome dam kakvu ideju.
Hvala respekt

E da, da li je u mom slučaju svejedno kakav magnet koristim ili bi neki bio bolji od drugih????Znači radi se o pravocrtnom gibanju magneta i mjerenju pomaka magnetskog polja( bar sam ja tako shvatio rad Hall senzora).
[Vrh]
BB

PostPostano: 2.8.2015. ned. 14:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prki je napisao/la:
E taj sam odgovor tražio.Hvala za odgovor i linkove.Kada pedale budu gotove(ustvari gotove su samo čekam magnete) postavim par sličica, možda kome dam kakvu ideju.
Hvala respekt

E da, da li je u mom slučaju svejedno kakav magnet koristim ili bi neki bio bolji od drugih????Znači radi se o pravocrtnom gibanju magneta i mjerenju pomaka magnetskog polja( bar sam ja tako shvatio rad Hall senzora).

nisam siguran, mislim da će Hall raditi na bilo kakvom magnetu ali to ti sigurno piše u njegovoj tehničkoj specifikaciji.
a ovo drugo znači da provučeš magnet kraj njega. E sad treba znati kakav ćeš signal iz njega dobiti i kako ga obrađivati...
[Vrh]
Prki

PostPostano: 2.8.2015. ned. 18:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, ma obrada signala nije problem to je već odrađeno i funkcionira savršeno(sistem je plug and play za windowse, samo kalibracija i teraj) a za magnete ćemo vidjeti kad dođu ovi što sam naručio hoće li valjati.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Znanost i izumi
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.