<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hidropak ili potopna pumpa za solarni sustav
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BB

PostPostano: 17.2.2016. sri. 10:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
BB je napisao/la:
papicdu1 je napisao/la:
već kad smo kod pumpi, da li netko zna ili je probao priključit rusku potopnu pumpu na tlačnu posudu od hidropaka? Može li ta membranska pumpa napraviti kakav pritisak u posudi , recimo 1,5bar-2 bar a da se sama ne ošteti zbog toga?

nagledao sam se takvih sistema po selima, može da radi. jedino je problem što sve više kineske a manje ruske pa im je vijek kratak ako se koristi često. za povremeno korištenje, mislim da ne treba ništa bolje...

kako se to spoji? dolazni vod iz bunara na tlačnu posudu, u biti je to slično ,jedino što ruska pumpa gura vodu u tlačnu posudu a hidropak vuče? Imam nepovratni ventil prije samog ulaza u hidropak, može li on ostati gore?

koliko ja znam, hidropak vuče vodu iz bunara ali je gura u posudu, tako da je tebi isto što se tiče posude... a nepovratni ventil je poželjan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
papicdu1

PostPostano: 17.2.2016. sri. 11:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, hvala na odgovoru palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mininabaterije27

PostPostano: 17.2.2016. sri. 12:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ima neko preporuku za posudu od cca 20l
Treba mi u kombinaciji sa Marco pumpom
Ona je namjestena na 1 bar, dali može punit posudu sa više bara ili trebam to uskladit
Ima dosta tih posuda ali ne znam Jel mi sve pašu, neke su za centralno neke ne trebaju nadopunjivanje zraka,neke imaju zamjenjiv onaj unitarnji mjehur i sad sam malo zagubljen u svim tim mogućnostima i izborima...svakako bi nešto najjednostavnije šta ne treba pumpat svako malo i odrzavat pa ako je i to nešto skuplje nema veze
[Vrh]
mininabaterije27

PostPostano: 7.3.2016. pon. 12:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako moze mali savjet od znalaca, vodoinstalater mi preporucuje da stavim pumpu izvan kuce, odma na mjesto di dolazi dovodna cijev. plus je sigurno sta se pumpa ne bi cula ali dali bi bilo problema sta je vanka. naravno napravia bi mali betonski kasun di bi je smistia zajedno sa posudom od cca 20-30l
mora bi i kabel od sruje produzit nekih cca 1-1.5, jer je provucen vec do odredjenog mista,dali mi je njega najbolje sa luster klemama ili na neki drugi nacin
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 7.3.2016. pon. 15:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

mininabaterije27 je napisao/la:
ako moze mali savjet od znalaca, vodoinstalater mi preporucuje da stavim pumpu izvan kuce, odma na mjesto di dolazi dovodna cijev. plus je sigurno sta se pumpa ne bi cula ali dali bi bilo problema sta je vanka. naravno napravia bi mali betonski kasun di bi je smistia zajedno sa posudom od cca 20-30l
mora bi i kabel od sruje produzit nekih cca 1-1.5, jer je provucen vec do odredjenog mista,dali mi je njega najbolje sa luster klemama ili na neki drugi nacin

Nemaš lokaciju.
[Vrh]
mininabaterije27

PostPostano: 7.3.2016. pon. 18:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ne pitam koliko košta prevoz necega do mene da je to nužno ali evo stavit cu
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 8.3.2016. uto. 14:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

mininabaterije27 je napisao/la:
Pa ne pitam koliko košta prevoz necega do mene da je to nužno ali evo stavit cu

Jako je bitna lokacija, jer ako je pumpa vani, na kontinentu mora biti ukopana dosta duboko,a i spremnik i to dosta komplicira stvar dok je u Splitu dovoljno zagrebati po terenu i urediti kućicu oko toga. Kod tebe bi bez problema išlo kako je rekao tvoj majstor i isto mislim da bi pumpa trebala biti što bliže dovodnoj cijevi jer bi je dodatne cijevi i koljena samo nepotrebno opteretile.
Struja: stavi kabel u cijev,a vodove nemoj luster klemama (to nije za vani) pogotovo ako ide ispod zemlje, najbolje zalemiti ako je licna i termo skupljajućom folijom stisnuti svaki vod i još zajedno ili to isto s izolir trakom,ali više slojeva i stegnuti.
[Vrh]
mininabaterije27

PostPostano: 8.3.2016. uto. 19:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala, nisam razmišlja o vremenskim prilikama,zanemaria sam taj dio
Moja lokacija je Split ali kućica je u brdu di zna zimi bit dosta hladno, da sam miran ide to unutra
[Vrh]
Aragorn

PostPostano: 30.12.2016. pet. 13:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima netko iskustva sa Grundfos hidroforima?

Kvaliteta, servis, rezervni djelovi ?
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 30.12.2016. pet. 16:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Susjed mi je vodoinstalater,sve najbolje o toj firmi palac
[Vrh]
edi

PostPostano: 10.6.2017. sub. 20:03    Naslov: Hidropak Citirajte i odgovorite

Pozdrav, htio bih si sloziti mali sustav na koji bi spojio hidropak, dakle iskljucivo bih ga koristio za to, dok ima sunca upalim hidropak i napunim spremnik koji poslije preko noci ispraznim slobodnim padom, znaci ne trebam akumulaciju energije i akumlatore nego dok ima sunca ustekam hidropak. Kako bi to bilo nabolje sloziti, trenutno imam hidropak od 800 wati ali ga koristim samo na gradskoj mrezi HEP.
[Vrh]
BB

PostPostano: 10.6.2017. sub. 20:07    Naslov: Re: Hidropak Citirajte i odgovorite

edi je napisao/la:
Pozdrav, htio bih si sloziti mali sustav na koji bi spojio hidropak, dakle iskljucivo bih ga koristio za to, dok ima sunca upalim hidropak i napunim spremnik koji poslije preko noci ispraznim slobodnim padom, znaci ne trebam akumulaciju energije i akumlatore nego dok ima sunca ustekam hidropak. Kako bi to bilo nabolje sloziti, trenutno imam hidropak od 800 wati ali ga koristim samo na gradskoj mrezi HEP.

Pa ne treba ti hidropak nego samo pumpa. Pogledaj neku pumpu koja može raditi direktno na panelima na DC struju. Za hidropak trebaš inverter a problem je što motor za dvaki start povuče višestruko veću struju od deklarisane.
[Vrh]
edi

PostPostano: 10.6.2017. sub. 20:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam tim hidropakom zaljevam u vocnjaku do daljine od 80 metara, ali ne koristim ga puno, punica malo vrt mali zaljeva a ja ponekad mlade vocke maline i tako sitno nesto, vuce vodu sa dubine 7 metara i kako se radi o hidropaku sam se gasi, vrtna puma se ne gasi sama, doduse logika ti je dobra ali nisam napomenuo da ponekad koristim hidropak i za zaljevanje vrta preko slaufa a onda mi je prakticno da se sam ugasi dok sam na vocnjaku, dakle vrtna pumpa mi ne pase.

gledam po njuskalu imaju inverteri koji daju 1500 wati, to bi trebalo biti dosta, dodju oko 1000 kuna
[Vrh]
edi

PostPostano: 11.6.2017. ned. 15:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

nitko ne moze pomoci malo ??
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 11.6.2017. ned. 18:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

imas tu negdje po mojoj temi,koristenje hidropaka.Medjutim ,koristimo ga za krace vremenske intervale,pranje, kratkotrajno zalijevanje.Mislim da ako budes duze zalijevao sa njime ,orici ce brzo akui palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sljedeća
Stranica 10 / 11.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.