<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hidropak ili potopna pumpa za solarni sustav
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
grrga

PostPostano: 31.10.2015. sub. 20:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pošto već ima struju Hidropak od 1kkn sve riješi. Sva rješenja zahtjevaju struju, prostor i početna ulaganja a hidropak daje najveći komfor upotrebe.
Nije za odbaciti i dovoljno velih pritisak vode koji omogućuje i tuširanje što slobodni pad od 2-3m baš i ne daje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mininabaterije27

PostPostano: 1.11.2015. ned. 22:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima li ih na 24V
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 2.11.2015. pon. 09:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

mininabaterije27 je napisao/la:
Ima li ih na 24V

je sam li ja dao link.ja na brodu imam hidrofor i to na 12v a ima ih i na 24v.
a ima i boljih

ima ih čak i 52 litre u minute to jest kao kućni vodovod s mjerilom od 3/4 cola.

ima ih i 125/250 litara u minuti ali to su već kineske i to su kolićine za 1-2 ha staklenika pokretane suncem.
[Vrh]
mininabaterije27

PostPostano: 2.11.2015. pon. 12:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislia sam link za hidropak na 24V ali evo tek sad san svatia da su ove pumpe dovoljne
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 2.11.2015. pon. 12:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

mininabaterije27 je napisao/la:
Mislia sam link za hidropak na 24V ali evo tek sad san svatia da su ove pumpe dovoljne

od marca je elektronika skupa,a i pumpe su skupe.
ovo ti je elektronika

http://www.ebay.com/itm/G-1-2-20mm-pressure-Water-flow-on-off-switch-sensor-with-control-box-for-24v-DC-/171627724035?hash=item27f5cf3d03:g:UXQAAOSwkNZUp65X

kupiš ovaj mali hidro posudu
https://www.svb.de/de/kunststoffdrucktank.html
ovu pumpu ili manju ako ti triba
odlući sam koji pritisak i koju kolićina vode ti triba
http://www.ebay.de/itm/24V-DC-SeaFlo-High-Pressure-Marine-Water-Pump-60-PSI-5-5-GPM-/201248627477?hash=item2edb5a5b15:g:er4AAOSwd4tUE6Da

nemoj uzimati 25/lpm ako ti ne triba uzmi koja ti triba.
ja bi sebi uzeja ovog malog marca
http://www.marinastores.hr/product.php?product=1659&category=123
[Vrh]
mininabaterije27

PostPostano: 2.11.2015. pon. 13:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.svb24.com/en/marco-electronic-drinking-water-pump.html

Uzea bi ovu od 10l ili 15l po minuti
Gleda san doma,iman cca 12l po minuti,sta ce mi vise
E sad jel mi ova pumpa dosta,koliko san razumija to je to, ne tribaju posude i nista dodatno...?
Dmeter hvala ti!
[Vrh]
Pero

PostPostano: 2.11.2015. pon. 15:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Radije uzmi ovu od 10l/min te dodaj ipak tlačnu posudu volumena barem 50-100l. Umjesto tlačne posude slobodno možeš koristiti i kakav bojler, samo mu onda trebaš zablokirati izlaz tople vode te koristiti samo priključak za ulaz hladne vode...

Radit će ti pumpa i bez tlačne posude, ali će s vremenom početi curiti pa će ti regulator u pumpi je non stop vrtjeti na niskim okretajima i tako povećati potrošnju...

S tlačnom posudom (npr. stari bojler) ćeš imati i puno veći trenutni protok, a pumpa će raditi povremeno ili pri većoj potrošnji vode na max predviđenoj brzini, što znači i manju potrošnju energije.
S obzirom na cijene pumpi, ušteda na manjoj pumpi će ti dati dovoljno šoldi za bojler. Wink

NB Ako uzimaš kakav rabljeni (ili novi) bojler umjesto tlačne posude, savjetujem ti da na izlaz tople vode dodaš ventil za slučaj potrebe da treba dodati zraka u bojler (ugasiš pumpu, otvoriš koju god pipu, koja se nalazi ispod najniže točke bojlera, kad voda prestane curiti jednostavno otvoriš taj ventil na izlazu tople vode bojlera da bojler povuče zrak) te na kraju prvo zatvoriš ventile i uključiš pumpu.
Bez obzira na stanje bojlera, savjetujem jednom godišnje prazniti bojler radi obnove zraka u njemu...
[Vrh]
mininabaterije27

PostPostano: 13.2.2016. sub. 18:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

uzea sam ovu manju pumpu,testira sam je i cini mi se da ce to bit ok
obavezno cu dodat neki spremnik ali ne bi preveliki jer zelim to sve smistit u ormaric u wc-u tako da dolaze u obzir do nekih 20l
s obzirom da na brodovima koriste male spremnike od par litara i manje mislim da mi je to dosta
dali mi pase nesto ovako,sta tocno trebam gledat,pumpa mi radi na 1 bar(tako pise na njoj)
http://www.ikoma.hr/hr/materijal-za-centralno-grijanje-ostali/ekspanzione-posude/ekspanziona-posuda-18-litara-za-centralna-grijanja-1428/
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 13.2.2016. sub. 18:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

već kad smo kod pumpi, da li netko zna ili je probao priključit rusku potopnu pumpu na tlačnu posudu od hidropaka? Može li ta membranska pumpa napraviti kakav pritisak u posudi , recimo 1,5bar-2 bar a da se sama ne ošteti zbog toga?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
dc74

PostPostano: 14.2.2016. ned. 08:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
već kad smo kod pumpi, da li netko zna ili je probao priključit rusku potopnu pumpu na tlačnu posudu od hidropaka? Može li ta membranska pumpa napraviti kakav pritisak u posudi , recimo 1,5bar-2 bar a da se sama ne ošteti zbog toga?

Mislim da nema šanse. Na toj pumpi prstom zatvoriš izlaz vode i ona samo promijeni zvuk. Ja sam kolegi pred par godina na bunar montirao prekidač u S izvedbi s kojim pali rusku pumpu, a na pipi smo skinuli ručku, tako da je uvijek otvorena do kraja. To je bilo privremeno rješenje dok ne obnovi vodovodnu instalaciju u vikendici i ne kupi novi hidrofor, a funkcionira i danas.
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 14.2.2016. ned. 09:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni isto tako izgleda da ima slabi pritisakm makar sam jučer vidio neke podatke da može napraviti pritisak do 8 bara, to mi izgleda nemoguće. Kako si napravio taj Sprekidač?
[Vrh]
dc74

PostPostano: 14.2.2016. ned. 10:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je nekakva stara kvrga od prekidača u "S" (protueksplozivnoj izvedbi) - porijeklom iz INA Rafinerija nafte Sisak, kućište je od neke legure aluminija i ima brtve tako da može biti na kiši.
[Vrh]
BB

PostPostano: 15.2.2016. pon. 09:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:

nagledao sam se takvih sistema po selima, može da radi. jedino je problem što sve više kineske a manje ruske pa im je vijek kratak ako se koristi često. za povremeno korištenje, mislim da ne treba ništa bolje...
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 15.2.2016. pon. 10:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
papicdu1 je napisao/la:

nagledao sam se takvih sistema po selima, može da radi. jedino je problem što sve više kineske a manje ruske pa im je vijek kratak ako se koristi često. za povremeno korištenje, mislim da ne treba ništa bolje...

budem probao, za povremeno korištenje
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 15.2.2016. pon. 10:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
papicdu1 je napisao/la:

kako se to spoji? dolazni vod iz bunara na tlačnu posudu, u biti je to slično ,jedino što ruska pumpa gura vodu u tlačnu posudu a hidropak vuče? Imam nepovratni ventil prije samog ulaza u hidropak, može li on ostati gore?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Stranica 9 / 11.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.