<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

EV Skuter :)
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
testdriver

PostPostano: 2.7.2015. čet. 12:30    Naslov: EV Skuter :) Citirajte i odgovorite

bok svima

evo jedna moja vozilica, vozam ga već duže od mjesec dana pa tako da to malo podijelim sa vama svoja iskustva

prvo slike

dakle na izgled isti ko običan skuter, ali sam tražio baš model sa velikim sjedalom da se dvije osobe mogu voziti bez problema

dobio sam punjač uz njega i obično ga punim navečer

slika svih podataka

max brzina Smile

imam kod kuće jedan 4t skuter, pa ću vam odmah napisati usporedbu
dakle napravio sam sa ovim čudom za sad oko 2000 km

u početku doseg mi je bio oko 30 km, problem je što nema mjerač broja kilometara, hehe, to smo naravno rješili sa mobitelom i aplikacijom
kasnije kad sam skutera skužio malo mogu napraviti i nekih 50 km sa njime, naravno ovisi o vremenskim uvjetima, maksimalno sam napravio 67 km sa njime

prednosti, može se uredno registrirati, komforniji je za vožnju od 4t skutera, ne smrdiš po benzinu i jednostavno se ljepše vozi, sa dvije osobe ima praktički ista ubrzanja, do maksimalne brzine dolazi relativno brzo i šta se tiće toga sa 4t skuterom teško ga je pratiti, 2t gilera ipak ima puno bolji šus, ali ovo ide sasvim solidno

imam nezgodan malo ulaz u garažu, ovaj električni izađe bez problema dok skuter 4t nema šanse da izađe ako ja sjedim gore ili ako se ne zaletim kroz cijelu garažu pa van, ne znam kak maknuti blokadu, ali vjerujem da bi potego do 60 bez problema, ovak ide 45 i dođe do tih 45 stvarno brzo

od mana definitvno prostor ispod sjedala, stane jet kaciga, ovako veča ne, treba mi kofer za njega, isto tak kad se kreće dosta naglo potegne, mislim da bi se to moglo podesiti i kad skužiš malo gas da ga netrebaš svo vrijeme držati sa punim gasom onda je vožnja ugodna, trebalo mi je jedno vrijeme da se naviknem na njega

ovak u vožnji isto nije loš, ali definitvno na ove naše rupe od cesta bi trebale možda veće gume i jači prednji amortizer, za sva je sve ok i ništa mi ne trese ni ništa, ali imao sam kod kuće malaguti i od je preko neravnina prolazio ko "mercedes"

isto tak ljudi po varaždinu baš i nisu vidli ev skuter pa kad vozim non stop držim ruku na trubi jer su biciklisti čudo, niko ne gleda dok skreće ili nešto, a i za vozače je dobro potrubiti jer večina njih te vidi, ali pošto nema zvuka ko da te "ne registriraju" pa su mi mnogo puta oduzeli prednost, vozim se uvijek sa upaljenim svjetlima i do sada nisam primjetio da to ima utjecaj na doseg

eto, ako vam šta zanima pitajte, ko je u varaždinu nek se dođe vozati ako hoće Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
testdriver

PostPostano: 2.7.2015. čet. 12:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

u prostoru ispod sjedala je prekidač za gašenje, glavna sklopka

baterija i to je ispod sjedala, ne mogu bolje poslikati ovo je sve što se vidi s mobitelom

sve u svemu jako sam zadovoljan, štoviše oduševljen ovim skuterom, da ima doseg oko 100 km, da se blokada može skinuti i možda neko brže punjenje bio bi idealan, ali kad mi fiat bio mercedes.... Very Happy
[Vrh]
riba

PostPostano: 2.7.2015. čet. 12:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisi napisao je li registriran? Ako da otkud si ga nabavio i za koliko?

Baterija se lako promijeni za veći domet, i uz nju brži punjač, nije problem. Može i malo veći napon za malo veću brzinu, treba vidjeti koliko kontroler dopušta.
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 2.7.2015. čet. 13:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Nisi napisao je li registriran? Ako da otkud si ga nabavio i za koliko?

Baterija se lako promijeni za veći domet, i uz nju brži punjač, nije problem. Može i malo veći napon za malo veću brzinu, treba vidjeti koliko kontroler dopušta.

naravno da je registriran, dakle kao moped, polica, registracija, sve uredno po p.s-u Smile
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 2.7.2015. čet. 13:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može, ja se dovezem sa svojim biciklom pa se provozamo par krugova Smile
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 2.7.2015. čet. 14:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene takodje bas privlace ovakvi skuteri.. Najvise zbog izgleda i konforta.. Zamisljam sebe jednog dana na takvom skuteru , devojku pozadi i gas na neko kupanje ili tako nesto Very Happy
Samo problem je sto sam ja alav i sto vise razmisljam o tome.. To zelim vise , jace , brze... Tako da sad gledam okolo gde ima i za koliko djenge da se kupi takav skuter ili mozda jos bolje kupiti neki polovni havarisani skuter , izbaciti motor i sve sto je povezano sa tim pogonom.. Nazad ubaciti neki dobar hub motor, kontroler i baterije kao na e bajku ugurati negde ispod sedista ili ispod plastika.. i vozi misko!
Inace bih isto voleo kao ti.. Max speed 60-70km/h , domet 50ak km i da te Bog veseli... A toliko bez problema mozes ici i ti samo je pitanje koliko zelis modificirati ( i koliko jos $$ uloziti) svoj postojeci original skuter i dali si spreman na to da izgubis njegovu tvornicku garanciju Rolling Eyes
Inace drago mi je sto si zadovoljan skuterom i zelim se pridruziti ostalima i pitati koliko je kostao i gde si ga kupio?
respekt
[Vrh]
eltico

PostPostano: 2.7.2015. čet. 15:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj prijatelj je nedavno dobio nekoliko takvih skutera da ih iznajmljuje u Puli i okolici. Stvarno su korektno napravljeni.
Jedine mane su brojač km i izbor baterija. U najmu bi mogli ostajati bez struje kojekuda s obzirom da če ih svatko voziti i neće paziti ni na što.
[Vrh]
riba

PostPostano: 2.7.2015. čet. 15:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Smeće od baterija... Ne znam zašto itko to danas stavlja.
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 2.7.2015. čet. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Smeće od baterija... Ne znam zašto itko to danas stavlja.

možete li mi objasniti zbog čega?
eto od 4 mjeseca do danas, uredno sam ga vozao, osim po kiši ili nekom glupavom vremenu, sigurno sam ga do sada napunio barem 50 puta i odradio do sada cca 2000 km

za sada sve radi uredno, nema nikakvih problema, niti su šta lošije performanse ili nešto

evo vam i video kako ubrzava, pogodio sam par rupa na cesti ali vozio sam s jednom rukom Rolling Eyes , napravio sam i par ubrzanja od 20 do 40, i od 30 do 45, na kraju filma ima i onaj radar gdje se vidi i da brzinomjer radi dobro, 45 pokazuje brzinomjer a 45 pokazuje i radar

https://www.youtube.com/watch?v=jKiaGE2qUjI
evo i video
[Vrh]
riba

PostPostano: 2.7.2015. čet. 19:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Otkud krenuti, cijena, gustoća energije, gustoća snage, pad napona, puekertv efekt, loša efikasnost, nikakav rok trajanja, ogromna masa i volumen, zahtijeva specijalnu karakteristiku punjenja...

Da ne nabrajam. danas postoje puuuuuuno bolje baterije, koje ćeš vjerojatno kupiti nakon što ti ove ubrzo puste dah.
[Vrh]
BB

PostPostano: 2.7.2015. čet. 21:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Otkud krenuti, cijena, gustoća energije, gustoća snage, pad napona, puekertv efekt, loša efikasnost, nikakav rok trajanja, ogromna masa i volumen, zahtijeva specijalnu karakteristiku punjenja...

Da ne nabrajam. danas postoje puuuuuuno bolje baterije, koje ćeš vjerojatno kupiti nakon što ti ove ubrzo puste dah.

Nemoj ga ubijati u pojam. Vidiš da je oduševljen...

Kad potroši prvi set baterija i pređe na life opet će se oduseviti. Dakle dva puta... Very Happy
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 2.7.2015. čet. 23:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je po Ribi-tri puta Very Happy
[Vrh]
MARIJANVZ

PostPostano: 3.7.2015. pet. 08:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sa olovnim baterijama sam napravio 15000 km sa sličnim skuterom. Bitno da se što više voziš. Tesatdriver, imam malo veći skuter pa ako hočeš možeš isprobati. Svaki radni dan sam u Varaždinu.
[Vrh]
testdriver

PostPostano: 3.7.2015. pet. 11:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

schumacher je napisao/la:
Ako je po Ribi-tri puta Very Happy

hahahah...dakle mom oduševljenju nema kraja lol lol lol smijeh2
marijan vz...odličan je
kak ide taj vaš? kolike je snage, brzina i to?
[Vrh]
MARIJANVZ

PostPostano: 3.7.2015. pet. 12:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima 3 kW, 20 ćelija LiFePO4 40Ah. Ima 2 brzine električne. U prvoj ide 45km/h a drugoj 75km/h. Kod pune brzine vuće 75A. Maksimalna struju koju sam izmjerio je bila 80A. Domet ovisi kako stisakš po gasu. Skuter je 2009. god i baterije su jako loše. Imaju negdje oko 70% kapaciteta. Prošle godine imao sam te iste baterije na drugom skuteru. Sveukupno sam prošao s tim baterijama 8000 km.
Sa ful brzinom mogu prijeći oko 20km, a sa 50km/h oko 45km.
Imam još jedan (karamboliran) skuter koji ima 4kW za dijelove. Taj je bio skoro isti kao i ovaj na slici.
Ove godine od uvoza od 01.05.2015. prešao sam 1700km, a ukupno sa el. skuterima i električnim biciklim oko 40000km.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.