<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Mrežni inverter - možda neispravan?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Pretvarači
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
solar3

PostPostano: 26.3.2015. čet. 17:00    Naslov: Mrežni inverter - možda neispravan? Citirajte i odgovorite

Od 3 ista invertera koja sam imao na raspolaganju jedan ne radi.
Dva su radila na naponu oko 130V, a ovaj žmirka na diodi žuto - crveno. Sad nisam siguran jel bi proradio na nekom većem DC naponu jer i ovi ispravni su žmirkali kad nije bilo sunca. Na žalost nemam dovoljno panela da dignem napon. Evo tu nekoliko slika pa ako netko može objasniti što je tu što (ovo 1,2,3). Nigdje tu ne vidim nikakav osigurač, a nema ni tragova da je bilo što izgorilo. Iz trafa izlazi 6 žica, 2 su nekakve tanke crvene, 2 debele crvene i 2 debele žute. Sad ako je riknuo možda netko ima ideju kako iskoristiti poneke komponente. Možda bi trafo mogao biti dobar za nešto? E da ima još jedna stvar koju sam skoro zaboravio. Napon mreže mi pokazuje malo više od 250V, a inverter ide kao do 250V, možda mi i ovaj instrument ne mjeri točno tko bi ga znao.

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Pretvarači
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.