<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Za solarne el. sa ugrađenim digitalnim-riješenje
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dmeter

PostPostano: 16.2.2015. pon. 14:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

grba je napisao/la:
A spojiti dvadesetak raspberry pi 2 i napraviti minera.
Oni trose 2w svaki
http://www.zdnet.com/article/build-your-own-supercomputer-out-of-raspberry-pi-boards/

i tribalo bi ti 1-2 miljona ih spojit da imaš istu procesorsku snagu kao 1 sp-20

izgleda da vama nije jasno šta je ASIC for sha256 algorithm

to vam je procesor koji jedino je projektiran za sha256 algorithm od bitcoina i razbija šifru od sha256 algoritma,ništa drugo ne radi samo to.
a ima ugrađenu posebnu ploću Beagle Bone sa TI Sitara 1GHz i poseban linux i program koji komunicira sa RockerBox ASIC procesorima. i kažemu svoju snagu uputi na tu internet adres i s tim imenom i tom šifrom.
za ovaj jedan uređaj bi ti trebalo 22756 AMD Opteron 4171 HE servera (136 536 jezgri) potrošnja samog procesora bi bila 1137 kwh u realnosti oko 10 mwh i prostorija od 20-30 ha
svaki server je 3000 eura pa računaj
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 17.2.2015. uto. 07:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Very Happy Very Happy
Dmeter je odradio due diligence, cim sam vidio da su poceli gurat ASIC (Application Specific Integrated Circuit) za BTC mining znao sam da je vrag odnio salu, time je bitcoin mining raturio moorov zakon na kratko sto je dosad nevidjeno:
http://www.coindesk.com/bitcoin-mining-can-longer-ignore-moores-law/
Kasnije se vratio u okvire ali je imao spicu koja je bila izvan definicije Moore'ovog zakona...
Tako da ovako outsiderski komentari daj probaj "x" Rolling Eyes probaj ti!
Slusaj dmetera i u velikoj vecini savjeta ces profitirat!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
dmeter

PostPostano: 17.2.2015. uto. 11:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Very Happy Very Happy
Dmeter je odradio due diligence, cim sam vidio da su poceli gurat ASIC (Application Specific Integrated Circuit) za BTC mining znao sam da je vrag odnio salu, time je bitcoin mining raturio moorov zakon na kratko sto je dosad nevidjeno:
http://www.coindesk.com/bitcoin-mining-can-longer-ignore-moores-law/
Kasnije se vratio u okvire ali je imao spicu koja je bila izvan definicije Moore'ovog zakona...
Tako da ovako outsiderski komentari daj probaj "x" Rolling Eyes probaj ti!
Slusaj dmetera i u velikoj vecini savjeta ces profitirat!

Da,tek danas imamo mobitele u 28nm litografiji
a ova 3 fab koji kao mogu??? raditi 14-16 nm litografiji i dalje rade na 22 nm

a treba uzeti u obziri da sami razmak između atoma kristala silicija je 0,5 nm nožice takvog čipa bi bile tanje od dlake kose a razmak bi bio djelić milimetra.a tada dolazimo do topline. je takvi čipovi bi bili na 0,2-0,3 volta ali sa strašnih 200-300 Ampera. treba ohladiti nešto sa ćipa veličine 0,4x0,4 cm 50-100W

ovi sada postojeći asici rade na 100-120° C sa 1x1 cm

uglavnom da je to moguće već bi intel ili ADM krenija proizvoditi barem serverske i high end procesore na 14-16 nm.a da ne govorim o mobitelima. intel bi možda mogao proizvesti čipove za mobitele na 14-16 nm ali on ne zna dizajnirati procesor za mobitel.

14 nm resolution is difficult to achieve in a polymeric resist, even with electron beam lithography. In addition, the chemical effects of ionizing radiation also limit reliable resolution to about 30 nm, which is also achievable using current state-of-the-art immersion lithography. Hardmask materials and multiple patterning are required.
A more significant limitation comes from plasma damage to low-k materials. The extent of damage is typically 20 nm thick,[1] but can also go up to about 100 nm.[2] The damage sensitivity is expected to get worse as the low-k materials become more porous.
For comparison, the lattice constant, or distance between surface atoms, of unstrained silicon is 543 pm (0.543 nm). Thus fewer than thirty atoms would span the channel length, leading to substantial leakage.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 17.2.2015. uto. 11:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

AMD, Nvidia both skipping 20nm GPUs as TSMC plans $16 miljardi fab investment in 14-16 nm
znaći strojevi za 14-16 nm pogon koštaju 16 miljardi $.
pošto TSMC već ima zgrade i zemljište usred silikonskog parka u tajvanu.šuška se da je samsung blizu proizvodnje 14-16 nm. čipova za mobitele.nije problem proizvesti 100 čipova u 14/16 nm fijasko se je pokazao na 20-22 nm na 150-200W
Fudzilla is claiming that high-performance discrete GPUs will never make it to 20nm at TSMC or GlobalFoundries, or anywhere else. The node was reportedly poorly suited to the high-power requirements of discrete GPUs, which would explain why neither AMD or Nvidia has yet announced a product that used the process.

A year ago, we’d heard credible information that AMD was evaluating 20nm for a GPU node, and that a future version of Nvidia’s Maxwell might debut at that process as well. Clearly this hasn’t happened, and as 2014 progressed, the rumors we heard out of AMD were increasingly unhappy with the overall state of 20nm progress.

Mala tvrtka Apel(čuli ste za nju ili barem njihov iphone) muku mući sa 14-16 nm a o tome im ovisi opstanak male tvrtkice.Pa se je udružila sa svojim malim suparnikom (tvrtkica Samsung) da zajedno proizvode i dizajniraju čipove.

Ako nekim slućajem neki xx kinez samostalno napravi 14-16 nm čip za mobitele Aple,Samsung,LG,itd to jest svi ostali jednostavno mogu otpustiti u prvom krugu sve svoje radnike u prodaji i distribuciji.zatvoriti trgovine u tier 1/2/3/4 gradovima i otvoriti nove trgovine po tier 5 selima po africi di bi svoje perjanice prodavali po 5-10$ komad znaći novi iphone S7-8 bi koštao kod nas 100-200 kn i niko ga nebi tija kupiti jer bi bio prespor i preslab prema tome noname kinezu koji je na 14-16 nm ima 300-400 veći benchmark a baterija mu traje 7 dana a ugašen je brži od budučeg iphone S7
predivno za pogledat
http://youtu.be/Fxv3JoS1uY8
[Vrh]
zega

PostPostano: 18.2.2015. sri. 06:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.brightsidenetwork.com/news/2012/6/19/globalfoundries-readies-the-20nm-process-node.aspx
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
dmeter

PostPostano: 18.2.2015. sri. 11:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
http://www.brightsidenetwork.com/news/2012/6/19/globalfoundries-readies-the-20nm-process-node.aspx

GlobalFoundries Readies the 20nm Process Node
6/19/2012 During Computex Taipei 2012
GlobalFoundries is pushing forward with the 20nm process, scheduled to arrive next year.

Kako se ja razumim u matematiku i engleski next year je sljedeća a 2012 je sljedeća je bila 2013 godina a danas je 2015.a nema na vidiku tog 20 nm ćipa. a i neće ga biti tako brzo.
jednostavno zakoni fizike.nešto tako zbijeno i malo da ne bi probijalo izolaciju morate smanjivati voltažu 0,4-0,5 V ali tada struje se penju na 100A
jedino 3d fin fet funkcionira.Kako to oni naprave je za mene je nepojmljivo.
jedva shvatija klasićni procesor i kako se nanose slojevi.i u biti to je jednostavno. a ijoš ima jedan problem silicij mora biti 100% ćist a i tada nepravilnosti u kristalu mogu biti 50-100 nm velićine tako da če uskoro biti i viška solarnih panela s iskoristivosti od 30-40%
do sada su te neispravne bufere prodavali tvrtkama i one su radili solarne panele za svemirsku upotrebu.
[Vrh]
Mrax

PostPostano: 18.2.2015. sri. 21:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od otpada iz proizvodnje rade visokoučinske solarne panele. Koliko bi bili učinski da ih rade kao čipove.?
Kao layere, a da donji layer još uvijek prima dovoljno svijetla.....
[Vrh]
max

PostPostano: 19.2.2015. čet. 16:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

@dmeter
Si-ćelije nikad neće preći 37% Smile kvantna fizika ne dozvoljava. Trenutno 25.6 % efikasnosti.
[Vrh]
Mrax

PostPostano: 24.2.2015. uto. 11:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Davore, što je sa garancijom?
Piše da proizvođač ovih sp20 daje 90 dana garanciju.
Isplativost je 6mj ako je struja besplatna?
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 24.2.2015. uto. 14:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mrax je napisao/la:

nema ih više svi su prodani i novi se neće raditi.idu probati raditi nove finfet 14/16 nm sa TSMC. AMD u dresdenu je probao ali je bilo neuspješno. od serije izgleda da su samo 2 čipa proradili 15 mil eura u vjetar.Teško da če do kraja godine uspjeti išta napravit.
[Vrh]
Vene

PostPostano: 24.2.2015. uto. 19:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mrax je napisao/la:

Prije 6mj ako placas struju.
Bas radim kalkulaciju, u skoro 48 sati potroseno oko 19,65kn struje, prihod od BTC-a 42,65kn, sve na jednom poolu. A vec skoro 9 sati nije razbijen blok, tak da čekam, sad će svaki čas... Very Happy
Zatvoreni balkon ugrijan na ugodnih 23-25c. I sto je najvaznije zena je zadovoljna jer joj flanci na tom balkonu sad imaju idealnu temperaturu i rastu ko ludi. palac
Ali budimo realni ko hoce nesto izrudarit mora imat bar SP20 ili npr. S5. Sve sto je slabije u globalu trosi vise nego proizvede...
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 24.2.2015. uto. 20:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vene je napisao/la:
Mrax je napisao/la:

Prije 6mj ako placas struju.
Bas radim kalkulaciju, u skoro 48 sati potroseno oko 19,65kn struje, prihod od BTC-a 42,65kn, sve na jednom poolu. A vec skoro 9 sati nije razbijen blok, tak da čekam, sad će svaki čas... Very Happy
Zatvoreni balkon ugrijan na ugodnih 23-25c. I sto je najvaznije zena je zadovoljna jer joj flanci na tom balkonu sad imaju idealnu temperaturu i rastu ko ludi. palac
Ali budimo realni ko hoce nesto izrudarit mora imat bar SP20 ili npr. S5. Sve sto je slabije u globalu trosi vise nego proizvede...

evo upravo ste našli block tako da je prihod i malo veći.ja sam osta na antpoolu i slab je prihod danas.A da sam se prebacija na afilate net danas bi imao preko 100$ upali su u zonu samo takvu
[Vrh]
Vene

PostPostano: 24.2.2015. uto. 21:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:

evo upravo ste našli block tako da je prihod i malo veći.ja sam osta na antpoolu i slab je prihod danas.A da sam se prebacija na afilate net danas bi imao preko 100$ upali su u zonu samo takvu

Trebao sam prije napisati. Prije bi ga našli. Nekad te manje poolove stvarno potrefi, bitminter je neki dan nasao par komada. A ja se bio samo prijavio da ga testiram, poslje vidim 4 komada. Cak su mi neki kikiriki i dali za te 3 minute što sam rudario...
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 25.2.2015. sri. 00:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vene je napisao/la:
dmeter je napisao/la:

Trebao sam prije napisati. Prije bi ga našli. Nekad te manje poolove stvarno potrefi, bitminter je neki dan nasao par komada. A ja se bio samo prijavio da ga testiram, poslje vidim 4 komada. Cak su mi neki kikiriki i dali za te 3 minute što sam rudario...

i ja sam dobija od slusha za 1-2 minute dok sam prčka po postavkama i prebaciva se sa antpola kina u antpol US zbog brzine us 80 ms a kina 180 ms
uglavnom dobija sam 0.00078219 BTC 1,34 kn za 1 minutu da je cili dan tako
800-1940 kn dnevno e tad bi bio zadovoljan.
do sada mi je rekord 1000 kuna u 1 danu a 5-6 dana sam imao oko 680 kn
ali da sam danas bija na afilate imao bi preko 150$
Ali sam i popušija 3 dana na ghashu jedva struju pokrija i 2 dana na slushu samo struja pokrivena
[Vrh]
Vene

PostPostano: 25.2.2015. sri. 20:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:

i ja sam dobija od slusha za 1-2 minute dok sam prčka po postavkama i prebaciva se sa antpola kina u antpol US zbog brzine us 80 ms a kina 180 ms
uglavnom dobija sam 0.00078219 BTC 1,34 kn za 1 minutu da je cili dan tako
800-1940 kn dnevno e tad bi bio zadovoljan.
do sada mi je rekord 1000 kuna u 1 danu a 5-6 dana sam imao oko 680 kn
ali da sam danas bija na afilate imao bi preko 150$
Ali sam i popušija 3 dana na ghashu jedva struju pokrija i 2 dana na slushu samo struja pokrivena

Razmišljam otić na neki manji pool al neda mi se čekat 3 dana za blok, znam da bi bilo više para odjednom al proklet sam, volim da kapa stalno. Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 6 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.