<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Za solarne el. sa ugrađenim digitalnim-riješenje
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dmeter

PostPostano: 22.1.2015. čet. 01:54    Naslov: Za solarne el. sa ugrađenim digitalnim-riješenje Citirajte i odgovorite

Riješio sam problem za one koji imaju ugrađene solarne elektrane na crno a ugradili im digitalne satove.
Riješenje je jednostavno i još zarađujete novce.
recimo imate 2 kw solarnih panela a trošite večinom tokom dana od 0,1-2 kw u piku recimo
ja sam nabavio bitcoin rudar trenutno najefikasniji na tržištu
Spondoolies SP20 review

serversko napajanje platinum delta 2500 W za 2 komada sp 20 efikasnost 90-92%

s carinom i prevozom uređaj dođe 750$(jer sam uzeja veču količinu i dogovorija cijenu) serversko napajanje to jest 200A punjać na 12-14V 80-100 eura

zalemit možete i sami a ja sam kupija baš backbone pravi ali je preskup u biti je preskupa poštarina od digikeya.

jednostavno ga pustite u rad non stop. balansirate vašu potrošnju /proizvodnju sa onom gori tablicom.
i uvijek ostavite da još on vuće dio struje iz mreže.
bitkoine ili gomilate(ja ih gomilam)ili ih prodate da platite raćun od struje a
višak ostavite sa strane.

tu sam za sva pitanja.
Proda sam već 22 uređaja i ljudi se griju na njih,zarađuju neku sitnu kintu i hep im može puvati u neku stvar.
10 uređaja mi je kupija jedan njemac,i nečete vjerovati došao je autobusom/minibusom po njih,ostao 4 dana(2 dana dubrovnik sa curom) jer ih nisam uspija sastavit i vratija se nazad u njemačku.
i u njemačkoj uvode neku tarifu izjednačavanja čak više košta nego da se elektrana iskljući.a neče da gase velike elektrane nego,jadne ljude po selima zajebaju.Kako sam ja shvatija ugradit če ih u svinjac sa krmačama da ih grije,a kad dođe ljeto če nabavit neki serverski ormar i stavit ih vani objekta.
[/img]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 22.1.2015. čet. 06:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

E Dmeter ti si car, opet u elementu nakon prestanka preprodaje jeftinih panela!!
Samo jos u praksi pretvori w u novce ignoriraj hash rate jer to treba malo ugrijat mozak i trosit vrijeme da se skuzi, ili kome se da nek unese brojeve tu
http://www.coinwarz.com/calculators/bitcoin-mining-calculator
Ugrubo 1500$ na god vracas ulozeno u 6mj i onda ostalo je sve zarada, cak i veca nego da vrtis brojilo unazad ili 1500$/god za 1000W avg potrosnju koja se vrati kao grijanje zimi tako da to treba dodat kao zaradu takodjer zimi...
No solar daje veoma neujednaceno snagu tako da analiza je malkice kompleksnija...

Svejedno

palac palac Headbang postovanje1 banana skace skace od srece truba

Zadnja promjena: zega; 22.1.2015. čet. 07:05; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Gec

PostPostano: 22.1.2015. čet. 07:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja kombinacija, lud si 100 gradi smijeh1 palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Roman

PostPostano: 22.1.2015. čet. 11:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zega i Dmeter, dajte nam malo pojasnite o čemu se tu radi, ja uopće ne kužim o čemu vi pričate. Shocked

Recite mi kakva je veza bitcoina i solarnih panela i da li uopće treba imati solarne panele da bi to radilo?
[Vrh]
riba

PostPostano: 22.1.2015. čet. 12:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne treba, ali sa solarnim panelima zarađuješ pare, a ne trošiš pare na struju, pa si na većem dobitku.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 22.1.2015. čet. 12:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Zega i Dmeter, dajte nam malo pojasnite o čemu se tu radi, ja uopće ne kužim o čemu vi pričate. Shocked

Recite mi kakva je veza bitcoina i solarnih panela i da li uopće treba imati solarne panele da bi to radilo?

ne ali tada je računica kompleksnija.treba uzeti u obzir cijenu struje.po danu kad je struja skupa mala snaga i ekonomski mod a ponoći kad je struja jeftina maximalna snaga.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 22.1.2015. čet. 13:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Ne treba, ali sa solarnim panelima zarađuješ pare, a ne trošiš pare na struju, pa si na većem dobitku.

samo si zaboravija dodati da zarađuješ tako reći 100% na struji.

sada nesubvecionirana elektrana proizvede 1kw struje i za to ne dobije niti 0 kn nego još mora platiti isporučenu struju recimo 1 kn.a bitcoin rudar svaku utrošen kwh el.energije pretvori u 2 kune
tako da se sa solarima u stvarnosti dobije 3 kn za 1 kwh utrošene energije i više.
a već su se pojavili uređaji fronius koji blokira u njemačkoj da struja ide u mrežu da se nebi to radilo ali koštaju za 5 kw 2000 eura i ugradnja 1000 eura.ovo je puno jeftinije i bolje riješenje.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.1.2015. čet. 14:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ideja je fora ali meni je to bacanje energije u vjetar jer u mom sustavu vrijednosti bitcoini nemaju nikakvu vrijednost
Jedino što se zimi možeš grijati na to, ako ima sunca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dmeter

PostPostano: 22.1.2015. čet. 18:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Ideja je fora ali meni je to bacanje energije u vjetar jer u mom sustavu vrijednosti bitcoini nemaju nikakvu vrijednost

znam ali meni je žao ljudi koji su kupili od mene elektrane i stoka im ugradila digitalna mjerila.a sistem sa baterijama je totalno neisplativ.jer sama cijena pohrane i povlačenje energije u baterije je preko 1 kn kwh.
evo i cijena je bitkoina kako se je ova situacija sa švicarcima,štampanjem eura samo danas skoćila sa 220$ na 235$ i skaće iz minute u minutu.

Ti moji kupci nisu našli novac na ulici teško su ga i pošteno zaradili.kad su kupovali elektrane bila je računica povrata investicije 7-8 godina a s digitalcem je nikada povrata ovako će povratiti novac i prije.

Ima dosta tih apartmana šta su uložili ljeti troše struju iz solara kad su gosti a zimi su se tribali grijati.ali u dalmaciji ne triba grijanje zimi po danu nego u predvečerje i ujutro kad nema sunca a po danu kad elektrana proizvodi energiju još moraju plačati za nju šta je poklanjaju hepu.

ali ići u petrinju u nekom selu mjenjati digitalno mjerilo i to samo tom jednom gospodinu koji ima 7 kw panela u cijelom selu može samo stoka.
[Vrh]
ijac

PostPostano: 22.1.2015. čet. 19:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci to u praksi funkcionira..interesira me da vidim uzivo
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.1.2015. čet. 21:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
ali ići u petrinju u nekom selu mjenjati digitalno mjerilo i to samo tom jednom gospodinu koji ima 7 kw panela u cijelom selu može samo stoka.

Koja država! lud
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dmeter

PostPostano: 22.1.2015. čet. 21:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

ijac je napisao/la:
Znaci to u praksi funkcionira..interesira me da vidim uzivo

dođi na kavu,ako budeš išao na brać navrati.
ja upravo sebi na tavanu radim sterilnu sobu.
izolacija kamena vuna na pod i preko toga usb ploće i vjerovatno laminat ili neki epoksid preko toga.zidovi knauf.
Planiram ventilaciske cijevi po tavanu sprovesti po pod i provesti u kat ispod.termostat i nek grije kat ispod.ljeti naravno toplina vani.
Fora je da moram nekako preko filtera usisavati zrak iz vani i tu čistu prostoriju i da u stanu bude lagani nadtlak i da mi više ne ulazi prašina u kuću.nešto slično ko šta amerikanci imaju riješeno grijanje.

Ali šta sam na tavanu skupija smeča to nije za vjerovati.ima 7 dana ga iznosim. bilo je 7 televizora,2 perilice rublja,špakeri,kuhinja u djelovima itd.
tv kraj kontejnera i ujutro ga nema.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 22.1.2015. čet. 21:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
dmeter je napisao/la:

Koja država! lud

žao mi je tog gospodina,gec mu je nosija 1500 ampera baterija 24v 1 tona je bila ako se ne varam.on je to sve vidija uživo.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 22.1.2015. čet. 23:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

uglavnom da se vratimo temi.

uređaj je totalno jednostavno programiran kad da radi i sa kojom brzinom

jednostavno kad je jeftina struja postavite maksimalnu brzinu a kad je skupa struja ubacite u efikasnu brzinu.
ili obrnuto kad svane i vi odete na posao postavite da on počme raditi a kad padne noć da se ugasi.

pošto ja preporučam da se snaga iznajmi kinezu i stavite 2-3-4 poola kao backup ako se kinezu nešto desi sa serverom iako ih ima preko 400 po svijetu,ali sranja se dešavaju.uključite i ne brinete
dignete ovdje multi bit novčanik
https://multibit.org/
generirate šifru koju date kinezu di da vam plača svaki dan u zoru.napravite 2-3 backupa USB,CD, harddisk šifrirate to da vam neko ne ukrade.i zaključate adresu kod kineza da vam nebi neko hakirao račun.

ili date račun od mjenjačnice da se to mjenja u dolare ako želite.(to ne preporučujem ni ja niti mjenjaćnice)
[Vrh]
zega

PostPostano: 23.1.2015. pet. 06:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:

Mozes li ovo objasniti?
A kuna ili dolar/euro, svicarac imaju vrijednost?
Ne razumijem?
Za sve od navedenog mozes napraviti transakciju i kupit nesto sto tebi ima vrijednost (zemlju), stovise sa BTC si najfleksibilniji!
Plus ovo sto je "drzava" napravila je svinjski (ma sto vrijedjam svinje) navukla ljude i sad ih kaznjava, dmeter je u ovom slucaju robin hood!!
Fuj gamad ljudi cak nisu trazili povlastene cijene otkupa, dok s druge strane mnogima se pogoduje sa super otkupnim cijeneme i trpaju se bogatasima pare exra u djep, bravo superhik vlasti u drzavi Hrvatska!
Sto reci niste htjeli birati bolje!
Reci cu samo jedno, Hvala Dmeter iako ja osobno nemam nikakve koristi od ovoga ali barem djelujes na nekoliko frontova, da spasis te ljude od financijske propasti, svijet od sranja u koje ih gura ovakva vlast i vlasti opcenito koje kaznjavaju cinjenicu da ljudi zele sacuvati planet zemlju proizvodeci ekoloski najprihvatljiviju struju!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 1 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.