<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Punjači za vozila u regiji
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mike20

PostPostano: 8.11.2015. ned. 19:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

3 ELEN-ova punjača u Vž, kod placa, onda Braće radić ispred HEP-a tj. nasuprot suda i jedan začuno na bivšoj OMV na kraju OPtujske
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rokas

PostPostano: 12.12.2015. sub. 16:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodane sve navedene punionice. Radi obveza ne stignem tako često navratiti ovdje, ponekad se ni ne sjetim, neke su vec dodane sa drugih izvora, iako su tu prije prijavljene, pošaljitei informaciju na info@e-auto.guru prije cu vidjeti. Hvala svima koji javljate, trend je u povećanju nadajmo se da ce tako i ostati..
[Vrh]
Roman

PostPostano: 15.1.2016. pet. 11:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jučer sam bio prvi puta na punionici kod SuperKonzuma u Radničkoj. To je tamo gdje u dućanu čuči nova Tesla i čeka sretnika. Punionica radi i može se dobiti kartica za prikopčati. Inače je utično mjesto iz Ludbrega (DUCATI componenti), naravno samo IEC 62196 Type 2 ili takozvani Menekeš i to ono koje nije zaštičeno poklopcem već se zakreće kako bi se uštekalo. Prva tri sata parkiranja na tom parkingu su besplatna tako da sam se punio negdje oko dva sata I to radi dobro.

Međutim najveća glupost kod instaliranja te punionice je što su je instalirali vani na otvorenom a imaju tako lijepu i prostranu suhu garažu u kojoj bi bila zaštićena od vremenskih neprilika. Kada sam pitao na recepciji zašto je to tako dobio sam odgovor: "nemojte mene pitati" Pored toga, budući da je to vrlo blizu ulaza mnogi auti sa auspuhom se parkiraju na ta mjesta. Evo, kada sam ja došao bila su oba mjesta prazna, ja sam ostavio Traubeka i otišao po karticu. Kad sam se vratio već je na drugom mjestu bio neki dizelaš. Isto tako kada sam se došao otkopčati na drugom mjestu je bio Golf. Ponadao sam se, dobro se sagnuo a kad ono auspuh. Sad

Sada meni nije jasno da li su to oni namjerno ili je tehničko osoblje shoping centra toliko nesposobno da su mogli napraviti takvu glupost.

Zanima me da li mi možemo kao udruga njima pomoći kako bi ispravili tu grešku. Jer, sigurno nije ugodno po kiši razvlačiti kablove I priključivati na auto I punionicu. U garaži je lijepo na suhom i relativno toplom a ništa ih ne košta premještanje jer su i tako debeli kabel za punionicu doveli iz garaže. Treba samo odšaraviti škatulje i premjestiti ih dole u garažu. Što vi mislite može li to uspjeti.
[Vrh]
Caca

PostPostano: 15.1.2016. pet. 12:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:

CUT

Zanima me da li mi možemo kao udruga njima pomoći kako bi ispravili tu grešku. Jer, sigurno nije ugodno po kiši razvlačiti kablove I priključivati na auto I punionicu. U garaži je lijepo na suhom i relativno toplom a ništa ih ne košta premještanje jer su i tako debeli kabel za punionicu doveli iz garaže. Treba samo odšaraviti škatulje i premjestiti ih dole u garažu. Što vi mislite može li to uspjeti.

Roman koja udruga, nema više udruge, ostala je samo hrpa entuzijasta... Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Roman

PostPostano: 15.1.2016. pet. 20:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prolazeći popodne pored glavnog ulaza u velesajam uočio sam čudan veliki bijeli ormar na kojem je pisalo fast charger for electric vehicle. Uočio sam da ima dva displeja DC i AC a na pločici je pisalo DC 500 V 110 A AC 400 V 63 A.

No uz tu ogromnu ormarčinu su iscrtana dva parkirna mjesta za automobile. No prema debljini kabela koji ide iz ormara i dimenzija ormara rekao bih da je to namijenjeno za punjenje autobusa ili kamiona pa me zbunjuje da je ipak za aute. Još je više zbunjujući ogromni utikač na kraju kabela. Nemam pojma za koje bi to aute bilo i koji je to standard.

Da li je netko drugi to uočio kod glavnog ulaza u velesajam i da li netko zna o čemu se tu radi.
[Vrh]
hafthorr

PostPostano: 16.1.2016. sub. 17:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Prolazeći popodne pored glavnog ulaza u velesajam uočio sam čudan veliki bijeli ormar na kojem je pisalo fast charger for electric vehicle. Uočio sam da ima dva displeja DC i AC a na pločici je pisalo DC 500 V 110 A AC 400 V 63 A.

No uz tu ogromnu ormarčinu su iscrtana dva parkirna mjesta za automobile. No prema debljini kabela koji ide iz ormara i dimenzija ormara rekao bih da je to namijenjeno za punjenje autobusa ili kamiona pa me zbunjuje da je ipak za aute. Još je više zbunjujući ogromni utikač na kraju kabela. Nemam pojma za koje bi to aute bilo i koji je to standard.

Da li je netko drugi to uočio kod glavnog ulaza u velesajam i da li netko zna o čemu se tu radi.

Jel ovaj ?

ako je, onda bmw i3 moze Smile
[Vrh]
BuBi_zgb

PostPostano: 16.1.2016. sub. 20:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Takav ima i Golf 7 ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
miko

PostPostano: 16.1.2016. sub. 23:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:

Pretpostavljam da se radi o ovakoj punionici. Takva je postavljena u Koprivnici

Pa sad već postajem ljubomoran, u nekim grdovima će svaka ulica imati punionicu a u drugim možeš samo sanjati o tome. Prije dvije godine su ljudi iz HEP-a rekli da će biti punionica u Sl. Brodu, čini mi se da se druže previše sa političarima.
[Vrh]
hafthorr

PostPostano: 17.1.2016. ned. 17:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

ono sto mene zivcira je da svaka ima drukciju karticu za punit ....
[Vrh]
Robi75

PostPostano: 18.1.2016. pon. 19:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel stvarno ima brza punionica u ZG? Evo ja danas došao iz Umaga do ZG sa e-UP! -om za 4 sata (270 km). Bilo bi super da brze punionice počnu nikati kod nas kao i u SLO (27 komada za sada)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
miko

PostPostano: 18.1.2016. pon. 21:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Robi75 je napisao/la:
Jel stvarno ima brza punionica u ZG? Evo ja danas došao iz Umaga do ZG sa e-UP! -om za 4 sata (270 km). Bilo bi super da brze punionice počnu nikati kod nas kao i u SLO (27 komada za sada)

Vidio sam da ima Cademo u Zagrebu i Koprivnici ali ti te nemožeš koristiti, a CCS za UP u Koprivnici i vjerovatno ta što je Roman napisao kod velesajma.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 19.1.2016. uto. 12:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

hafthorr je napisao/la:
Roman je napisao/la:

Jel ovaj ?

Nije još u funkciji pa nisam mogao detaljno razgledati jer je omotana najlonom ali čini mi se da je jedan od priključaka baš takav sa slike. Samo ako je to DC brza punionica na kojem naponu radi ili ima neka fora da prepozna ili joj auto javi koji napon želi u svoje baterije. To bi trebala biti univerzalna punionica a da li je napon baterija tvorničkih električnih auta standardiziran ili svaki proizvođač ima svoj napon.
[Vrh]
BB

PostPostano: 19.1.2016. uto. 12:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

bojim se da će to biti kao kod benzina pa nekoliko varijanti a suština ista. To me podsjeća na onaj (stariji) vic: došao programer na benzinsku pumpu i "majstor" ga pita: 95 ili 98?

XP, ozareno odgovori programer... Cool
[Vrh]
riba

PostPostano: 19.1.2016. uto. 16:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
hafthorr je napisao/la:
Roman je napisao/la:

Jel ovaj ?

Nije još u funkciji pa nisam mogao detaljno razgledati jer je omotana najlonom ali čini mi se da je jedan od priključaka baš takav sa slike. Samo ako je to DC brza punionica na kojem naponu radi ili ima neka fora da prepozna ili joj auto javi koji napon želi u svoje baterije. To bi trebala biti univerzalna punionica a da li je napon baterija tvorničkih električnih auta standardiziran ili svaki proizvođač ima svoj napon.

Oni koji ja znam imaj uisti napon, 96 S. Ali mislim da i ti punjači imaju varijabilan izlazni napon, postoji neki protokol da se prepozna auto.
[Vrh]
rokas

PostPostano: 17.2.2016. sri. 12:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

U pripremi je AC/DC Rapid charger kod ZG velesajma, ulaz jug, vjerojatno se spremaju za ZG Auto Show.

[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Sljedeća
Stranica 3 / 18.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.