<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Montaža akumulatorića za halogenku na trekkingu???

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mirko
Gost

PostPostano: 5.1.2008. sub. 18:04    Naslov: Montaža akumulatorića za halogenku na trekkingu??? Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,

imam KTM-a LIFE SPRINT i imao sam nekoliko lampica koje su mi "osvjetljavali" put. Neke su riknule (kiša), neke su ukradene a neke su bile jednostavno preslabašne. I ja tako došao na ideju da lijepo montiram jedan Pb akumulatorić od 12V/10Ah, model 6-DZM-10, dimenzija 10x10x15 (VxŠxD) koji će mi pogonit jednu (ili dvije) halogenku.
Ovako nekako izgleda žarulja:
http://art-rasvjeta.hr/reflektori-cijena/prodaja/reflektor_ll1151/
Samo moja je za 12V.

Btw, akumulator sam dobio od šogora koji je imao elektroronilicu kojoj je motor riknuo, šteta bi bila bacit ga rekoh Smile, akumulatorić je odličan.

E sada, imam par, jel, problemčića glede montaže.

1. Trebam izmislit kućište za halogenku (još se dvoumim stavit onu od 20 ili 35W) , jedan prijatelj mi preporučio komad PVC cijevi presjeka 50mm, pitanje dal takve postoje...pa je lijepo uglavit unutra, sa nekim termo ljepilom i sa dvije metalne obujmice (u obliku slova U) s kojima bih cijev pričvrstio na volan.

2. Smještaj akumulatora???
Pogledao sam neke vaše fotke, ali to su veći kanistri za više baterija...
Pada mi na pamet da skrojim od debele kože futrolu i da nju metodom remena ili plastičnih jakih obujmica učvrstim na donji kraj šipke sjedala....hm...bojim se da je to prenemoguće...

Eto, ako netko ima ideju molim ga da mi je kaže, da koristeći metodu pokušaja i promašaja istih bude što manje.

Hvala unaprijed,
Mirko

P.S. elekto pogon nije loš, jedan moj frend je to napravio ali sam. Stvaro je super osjećaj to vozit.
Koliko bi to koštalo na mom trekkingu sa nekom solidnom opremom, skupa sa vašim radom?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.1.2008. sub. 18:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodosao Mirko!

Sto se tice e-pogona, za pocetak, ako nisi, pogledaj:

http://www.e-vozila.com/bicikli/dijelovi.htm

http://www.e-vozila.com/bicikli/faq.htm

Za sva dodatna pitanja..tu smo palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
VladoK

PostPostano: 5.1.2008. sub. 18:23    Naslov: Re: Montaža akumulatorića za halogenku na trekkingu??? Citirajte i odgovorite

Mirko je napisao/la:
Pozdrav svima,

Bok Mirko
Ja sam baš svojeg Mirka danas odtransportiral u Krapinu na kamp, a eto ti se pojavi. Pa baš super.

Dobro došao.

Ako ti ostatak ekipe neda nikakvo rješenje bolje od istokarenog PVC ležišta za reflekta žarulju budemo skupa raspravljali... Ne trebaš prejaku žarulju ako je reflekta.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Drago-Zg

PostPostano: 5.1.2008. sub. 21:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav Mirko
Od navedenih dijelova treba još halogena utičnica i prekidać,
U Merkatone ima okrugla obična krom lampa od bicikla možda ima i u drugim ciklo centrima , izbaciš sjenilo i ugradiš utičnicu , utičnica ima na sebi 2 male rupe kojom pričvrštiš malim šerafičima na dodatni lim nosač koji si pričvrstio prije sa malim pop zakovicama i onda samo utakneš ledicu.Na vrh lampe ide mali kip prekidać i dalje na aku Valjda sam bio jasan ima tu dosta pimplanja sa time
Led žarulja 12 V ima za kupiti u Chipoteki 35 kuna
Utičnica košta 9 kuna dučan na placu Savica
[Vrh]
Mirko
Gost

PostPostano: 6.1.2008. ned. 02:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na brzim odgovorima!

malo me zaintrigirao taj e-prijenos, ali trenutno me troškovi zauzdavaju.
Imate li koji trekking upogonjen na taj način?...to bi svakako volio vidjet.

Drago, sviđa mi se tvoja ideja, baš ću provat naći neku krom lampu i pokušat to napravit. Najtežim mi se čini pričvrščenje lima nosača na kućište iznutra sa tim popiranjem....ako uspijem, postat ću.

>Led žarulja 12 V ima za kupiti u Chipoteki 35 kuna

Ovo si Drago sigurno mislio na Halogenu žarulju...?

Pozdrav,
M.
[Vrh]
Drago-Zg

PostPostano: 6.1.2008. ned. 09:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da Mirko ista takva kao na tvojem linku samo nije halogena nego je ledica. Ima 12 ledica u sjenilu i staklom zaštičeno promjer 50 i svjetli 12 W i 2 nožice kao priključak. Požuri jel to je na akciji i to na drugom katu ima.
[Vrh]
Drago-Zg

PostPostano: 6.1.2008. ned. 09:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se odlučiš nešto sam sa okruglim cijevima ili tokariti bilo bi možda dobro prije ledice ugraditi ono staklo fokus od onih starih klasičnih četvrtastih baterija na 4,5 V da imaš bolji snop Smile
[Vrh]
Mirko
Gost

PostPostano: 6.1.2008. ned. 13:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fantastično! To tražim već neko vrijeme al mislio sam da je bolesno skupo.
Prekosutra Chip. otvara pa odmah odem pogledat i kupit.

Hvala!
M.
[Vrh]
Mirko
Gost

PostPostano: 6.2.2008. sri. 01:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uh, nije me bilo dugo...al upravo toliko dok nisam zgotovio sa svjetlom. Red je da vam napišem par riječi. Bog svima!

Evo baš jucer sam zavrsio taj svoj mali projekt osvjetljenja koristeći metodu PiP (pokusaji i promašaji). Stavio sam na prtljažnik bateriju od 12V 10Ah smjestivši je prethodno u čvrstu torbu za bajk , a naprijed malu halogenku od 35W sa kutem od 10 stupnjeva i jedan mali prekidač a sve to na jedan stari nosač bljeskalice i komad lima u koji sam izbušio par rupa za učvšćenja prekidača i halogenke. Moram reći da je svjetlo stvarno jako, jedini je problem sto mi je baterija od 5 kg. ;(
Ali nju sam ionako dobio besplatno pa mi je samo poslužila u eksperimentu. Bude li mi se dalo zamijenit ću je sa lakšom.
Nju sam u torbici uglavio sa nekakvim plastičnim kvazi-stiropolom.

Eto, sad svakako ne mogu sa tih ekstra 5 kila jurit okolo ludo ko i prije, al barem ću vidjet di vozim Smile cca. 3.5h svjetlosne autonomije je dovoljno Wink

S obzirom da ste vi navikli na teške bicikle sa svom tom opremom ovo vam vjerojatno i nije tako smješno, ali moji frendovi ne mogu vjerovat da sam stavio taj uteg na bajk zbog boljeg osvjetljenja...eh, mi neshvaćeni luxonošci....

Eto, lijep pozdrav i dobru korizmu želim,
Mirko
[Vrh]
debeli

PostPostano: 6.2.2008. sri. 14:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mirko,

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=169

To kaj tebi treba postoji već godinama...

Baterije mogu biti olovne ili Nimh.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Čubi

PostPostano: 6.2.2008. sri. 14:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:
Mirko,

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=169

To kaj tebi treba postoji već godinama...

Baterije mogu biti olovne ili Nimh.

Vjerojatno mu se čini 500+ kn za lampicu maaaaalkice previše Shocked

Jel' to ujedno i ionski pogon? smijeh2
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir: