<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

wireles mreza :(
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zeed

PostPostano: 10.3.2011. čet. 10:14    Naslov: wireles mreza :( Citirajte i odgovorite

Evo da vam objasnim sta me pati...
Dosad sam koristio t-com adsl i njihov thomson speedtouch st780wl router a prije par dana sam presao na Optimu i dobio novi wireless router sagem f@st 1704.
U garazi mi je smjesten pc s kojim bi se htio povezati, ima nekih 10-ak metara i dva zida udaljenosti Wink

Sad me zanima dali je nekako moguce wirelesom povezati ta 2 pc-a da nemoram stalno stickom prebacivati podatke.
Dakle u kuci bi bio:
sagem http://www.sagemcom.com/products/communications/broadband-access/niv3/broadband-access/fst-1704.html
a u garazi thompson.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nixa

PostPostano: 10.3.2011. čet. 10:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

A u čemu je problem? Nemaš signala ili cvikaš na postavkama?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
zeed

PostPostano: 10.3.2011. čet. 10:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad sam bas krenio instalirati thompsona u garazu,da budem iskren o mrezama pojma nemam i neznam kako to sve izvesti,pa me zanima dali je uopce moguce....
malo sam guglao pa se pogubio.. Sad
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 10.3.2011. čet. 11:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da je moguće. Jedan komp spojiš preko kabela jer je to najjednostavniji način. A drugi prek bežične mreže. Ako sve mrežne postavke na kompovima ostaviš na automatski, trebali bi se vidjeti u mreži ako se nalaze u istoj radnoj grupi. Na ruteru si staviš neku šifru na wlan da ti se neko ne spaja, a prvi put kad ćeš se probati spojiti na mrežu sa kompa koji ide prek bežičnog, pitat će te za tu šifru.
Eventualno, provjeri da ti na ruteru nije isključena bežična mreža i stavi neko ime da znaš koja je mreža tvoja.

Ako neide tako, možeš me kontaktirati direktno preko messengera na nixa@email.si pa riješimo to preko remote desktopa.
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 10.3.2011. čet. 12:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Šifra na ruteru i nije neka zaštita od neovlaštenog spajanja..BT5 Smile
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 10.3.2011. čet. 13:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za prvu silu je i to nešto, a poslje se lako stavi blokada na MAC...
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 10.3.2011. čet. 16:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

..a i tome ima lijeka Smile
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 10.3.2011. čet. 20:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno. Za svako riješenje postoji problem. Daj čovjeku vremena da posloži sam da to radi, a onda nek kemija sa zaštitama. Rolling Eyes
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 10.3.2011. čet. 22:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam ga ni htio obeshrabriti,samo da zna kako su mu šanse da nitko ne uđe u wireless mizerne svidi li se nekome njegov signal Smile
[Vrh]
mika_vk

PostPostano: 11.3.2011. pet. 08:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm... nisam bas shvatio sta pokusavas. Sta ce ti 2 routera? Thomson (bez slova p Smile)) i sagem nemozes bezicno medjusobno spojiti,jer niti jedan nemaju client mode. A ni netrebaju ti... wireless je super stvar, ali zica je zica... Ugasi wireless, i provuci kabal... 10m kabla je 30-ak kuna, malo busenja i velika usteda zivaca...(a i zastita koju kolege spominu je nepotrebna).
Ako i dalje zelis to povezati, jel bi ti bio problem malo bolje opisati situaciju? u postu kazes da bi povezao "ta 2 pc-a" al nigdje ne spominjes gdje se nalazi 2. Jedan je u garazi a drugi? koliko je udaljen i jedan i drugi od routera? dali na bilo kojem imas wireless karticu? Mozda nisam najbolje shvatio, jutro je, pa izvini Smile
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 11.3.2011. pet. 08:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji sam ja lik! zuja
Opče nisam skužil da pokušava spojiti 2 rutera! Embarassed

Dobro veli mika_vk. To Ne bu islo
[Vrh]
grrga

PostPostano: 11.3.2011. pet. 09:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao jedan od osnivača wireless udruge u mom kraju prije x godina sa isto toliko godina iskustva u postavljanju i podešavanju tih mreža mislim da mogu nešto mjerodavno reći.

1. Možeš povezati 2 rutera međusobno. Oba moraju imati mod "WDS" te pa se na oba može i dodatno spojiti laptopom. Općenito ruterima nije namjena da se povezuju međusobno, za to služe drugi uređaji.

2. WDS je sranje od načina povezivanja jer brzina pada na polovicu moguće, a niti puna brzina nije nešto.

3. Wireless mreža je općenito loše riješenje za prenošenje veće količine malih podataka, ako kopiraš filmove i iso image onda je ok (ali ne WDS)

4 Za udaljenosti od 1-100 m će svaki ljenčina reći da se ne može povezati kablom. Istina je da se može ( u 99% slučajeva) ali korisnik traži riješenje bez vlastitog rada ili bar da je manje od 5 minuta rada.

Savjet: kao što kaže mika_vk, bušilicu u ruke i probušiti par rupa te postaviti tih par metara utp kabla.
Brzina prijenosa podataka će ti biti bar 25X brža nego wirelessom.
Ako su kompovi noviji (čitaj imaju gigabitni lan) brzine će biti 100-400x brže nego wirelessom.
Ukupna investicija cca 30 kn. Sigurnost potpuna.

Odkad se bavim wireless mrežama postavio sam oko 200 m novih kablova po kući i razvukao gigabitni lan. Kopiranja od 60 - 90 MB/s Very Happy su svakodnevna stvarnost dok wirelessom na toj u toj istoj kombinaciji je išlo oko 100-300 KB/s Sad .
Wireless općenito može biti jako brz ali su investicije onda četverocifrene po uređaju. Dakle za kuću i oko kuće kabel, do susjeda u krugu 0,1-50 km wireless, za dalje od toga internet.
[Vrh]
zeed

PostPostano: 11.3.2011. pet. 14:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlucio sam se za kabel Smile
Dali moze obicni telefonski kabel sa 8 zica(4x2xAWG26/7) pa polemiti konektore od originalnog mreznog kabela?
Duzina bi bila ovako odokativno nekih 30m metar manje vise,jedan pc je u kuci drugi kod cnc-a u garaži.
I jos jedna dilema,na pc-u u kuci imam samo jedan lan port koji mi sluzi za optimin router,dakle moram se "ubosti" u router(kuca) i u garazi direktno u pc?

Hvala svima na odgovorima i pomoci,kao sto sam rekao o mrezama nemam blage...
[Vrh]
grrga

PostPostano: 11.3.2011. pet. 16:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

zeed je napisao/la:
Odlucio sam se za kabel Smile
Dali moze obicni telefonski kabel sa 8 zica(4x2xAWG26/7) pa polemiti konektore od originalnog mreznog kabela?
Duzina bi bila ovako odokativno nekih 30m metar manje vise,jedan pc je u kuci drugi kod cnc-a u garaži.
I jos jedna dilema,na pc-u u kuci imam samo jedan lan port koji mi sluzi za optimin router,dakle moram se "ubosti" u router(kuca) i u garazi direktno u pc?

Hvala svima na odgovorima i pomoci,kao sto sam rekao o mrezama nemam blage...

Ukratko ne može.
[Vrh]
zeed

PostPostano: 11.3.2011. pet. 18:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

a nemoj mi ukratko....
Koji dio nemoze,ovaj sa kabelom ili sa spajanjem.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.