<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prerada BMW 5ice
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
riba

PostPostano: 31.7.2014. čet. 14:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gle, nemoj se ljutiti, ali kako misliš podesiti kontroler kad ne znaš neke osnove elektromotornih pogona? A za ovo ti ne trebaju osnove, nego neke dosta napredne stvari.

Ako se zbilja želiš voziti, kreni na DC, a ako se želiš igrati, onda samo daj palac Nije ni loše tako učiti, ali samo pazi, jer možeš doći do trenutka kada se zbilja budeš htio voziti, pa ćeš shvatiti da nisi ni blizu toga, pa onda kreće nestrpljenje, tjeskoba i sl. Samo da znaš Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dvidovic

PostPostano: 31.7.2014. čet. 14:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Gle, nemoj se ljutiti, ali kako misliš podesiti kontroler kad ne znaš neke osnove elektromotornih pogona? A za ovo ti ne trebaju osnove, nego neke dosta napredne stvari.

Ako se zbilja želiš voziti, kreni na DC, a ako se želiš igrati, onda samo daj palac Nije ni loše tako učiti, ali samo pazi, jer možeš doći do trenutka kada se zbilja budeš htio voziti, pa ćeš shvatiti da nisi ni blizu toga, pa onda kreće nestrpljenje, tjeskoba i sl. Samo da znaš Very Happy

Smile ma kaj bi se ljutio. Imaš gorih od mene, npr. premijer Hrvatske, isto nema pojma ,a vozi prema ponoru ko lud Wink

No šalu na stranu. Ipak znam neke osnove elektrotehnike. To da trebam iskustvo trebam. Ak grupe samopomoći mogu izljećit alkoholicare, valjda mi možete vi ovdje pomoci oko elektromotora...

A da se imam u cemu vozit -imam. Ovo kad proradi -proradi, ak ne proradi nikom niš, bilo bu jeftine elektronike tu za kupit Wink

DC vs. AC. Uff nebi o tome. Uvijek sam bio uz Nikolu. Inovacije su na strani težeg puta, tj. ACa. A Thomas nek u miru poćiva, prženje živina mu baš ne služi na čast.
[Vrh]
riba

PostPostano: 31.7.2014. čet. 14:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

AC je po prirodi svakako bolji, i ima više toga za raditi oko njega. No to se sve svede na ono, želiš li se više voziti ili igrati/učiti. S npr. Kostov DC motorom ćeš imati sličnu ako ne i bolju učinkovitost, moći ćeš bez razmišljanja izbaciti mjenjač, brzo ćeš se voziti. A onda nakon toga možeš krenuti s prelaskom na AC, možeš doma na stolu optimizirati kontroler i tako.
[Vrh]
dvidovic

PostPostano: 31.7.2014. čet. 14:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
AC je po prirodi svakako bolji, i ima više toga za raditi oko njega. No to se sve svede na ono, želiš li se više voziti ili igrati/učiti. S npr. Kostov DC motorom ćeš imati sličnu ako ne i bolju učinkovitost, moći ćeš bez razmišljanja izbaciti mjenjač, brzo ćeš se voziti. A onda nakon toga možeš krenuti s prelaskom na AC, možeš doma na stolu optimizirati kontroler i tako.

Pa da u načelu si u pravu. Samo ja imam auto s kojim sam zadovoljan, hocu se doma igrat s ACom ,pa ak uspije uspije. Za Kostova znam da radi i ne vidim izazov. Nije mi nužno da se vozim u elektroautu čim prije.
[Vrh]
Brankovski

PostPostano: 31.7.2014. čet. 16:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

dvidovic je napisao/la:
riba je napisao/la:

Smile ma kaj bi se ljutio. Imaš gorih od mene, npr. premijer Hrvatske, isto nema pojma ,a vozi prema ponoru ko lud Wink

No šalu na stranu. Ipak znam neke osnove elektrotehnike. To da trebam iskustvo trebam. Ak grupe samopomoći mogu izljećit alkoholicare, valjda mi možete vi ovdje pomoci oko elektromotora...

A da se imam u cemu vozit -imam. Ovo kad proradi -proradi, ak ne proradi nikom niš, bilo bu jeftine elektronike tu za kupit Wink

DC vs. AC. Uff nebi o tome. Uvijek sam bio uz Nikolu. Inovacije su na strani težeg puta, tj. ACa. A Thomas nek u miru poćiva, prženje živina mu baš ne služi na čast.

Smile ma kaj bi se ljutio. Imaš gorih od mene, npr. premijer Hrvatske, isto nema pojma ,a vozi prema ponoru ko lud Wink smijeh2 smijeh1
[Vrh]
dc74

PostPostano: 31.7.2014. čet. 18:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Premijer je došao do ruba ponora, a sada pravi veliki korak naprijed smijeh1 smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
miko

PostPostano: 31.7.2014. čet. 21:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moram si podesiti u kalendaru da te pitam za godinu dana disi stigao.
Vidim da si kako si pisao dosta pratio forum ovaj a i onaj americki ali koliko vidim nisi na njima nista procitao.
Postoje firme koje uvoze sasije, ovo sto je Zega pisao ali onda sasija mora biti skroz gola, tj. nesmije biti vrata, motora, stakala.... tek se tada moze uvesti kao sasija bez trosarine ali posto ti imas odvjetnika sretno ti.
Svagdje su banke krive u slucaju franak samo u nasoj pravnoj drzavi nisu, tvoj ce odvjetnik natjerat vladu da tebi dopusti uvesti staru ragu od BMW-a za par stotina eur bez trosarine.... sretno.
[Vrh]
dvidovic

PostPostano: 31.7.2014. čet. 22:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:
Vidim da si kako si pisao dosta pratio forum ovaj a i onaj americki ali koliko vidim nisi na njima nista procitao.
Postoje firme koje uvoze sasije, ovo sto je Zega pisao ali onda sasija mora biti skroz gola, tj. nesmije biti vrata, motora, stakala.... tek se tada moze uvesti kao sasija bez trosarine ali posto ti imas odvjetnika sretno ti.
Svagdje su banke krive u slucaju franak samo u nasoj pravnoj drzavi nisu, tvoj ce odvjetnik natjerat vladu da tebi dopusti uvesti staru ragu od BMW-a za par stotina eur bez trosarine.... sretno.

Miko, trošarine su već ukinute ulaskom Hrvatske u EU. Izmislili su novi porez koji zovu CO2. I plaća se po kolicini ispustenog CO2.

Logicno je da el. autom po tom porezu nista ne placa. Tako i pise u zakonu.

Koliko sam dosada pitao, nitko jos nije probao napraviti uvoz auta koji bi imao hrvatski atest da je el.auto.

Mislim da bi to i prošlo bez sporenja sa carinom da je netko probao.

Kao što rekoh to se za ovakve moje ideje i ne isplati ,ali ako kupiš bolji auto 10KEura i ako nema motora radi nekog defekta. Onda se vjerovatno ima i te kakva računica umjesto novog auta staviti elektromotor.

Ako ću ici tim putem, normalno da cu tražiti da država poštuje zakone koje je donjela.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 31.7.2014. čet. 22:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

dvidovic je napisao/la:

Miko, trošarine su već ukinute ulaskom Hrvatske u EU. Izmislili su novi porez koji zovu CO2. I plaća se po kolicini ispustenog CO2.

Logicno je da el. autom po tom porezu nista ne placa. Tako i pise u zakonu.

Koliko sam dosada pitao, nitko jos nije probao napraviti uvoz auta koji bi imao hrvatski atest da je el.auto.

Za električni auto se ne plaća ništa, uvezeno je već nekolko a koliko znam i Miko je jednog uvezao.
U knjižici mu piše vrsta motora - električni. Ako tvom bmw-u isto piše u knjižici da je električni nećeš platiti ništa. Ako piše nešto drugo onda ćeš platiti.

Citat:
Ako ću ici tim putem, normalno da cu tražiti da država poštuje zakone koje je donjela.

U svakom slučaju će država postupiti po važećem zakonu, za to ne trebaš brinuti.

Auto koji ima hrvatski atest da je el. auto ne možeš uvesti nikako, on je "Hrvatski" pa ga možeš samo izvesti.
[Vrh]
MARIJANVZ

PostPostano: 1.8.2014. pet. 08:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam uvezao električni skuter i platio sam samo homogalaciju. Na električna vozila koja imaju samo električni pogon nema poreza.
[Vrh]
miko

PostPostano: 1.8.2014. pet. 09:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
grrga

PostPostano: 1.8.2014. pet. 10:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:

Postoje firme koje uvoze sasije, ovo sto je Zega pisao ali onda sasija mora biti skroz gola, tj. nesmije biti vrata, motora, stakala.... tek se tada moze uvesti kao sasija bez trosarine .

Mislim da sam negdje pročitao da se šasija može uvesti kao rezervni dio ako imaš takav auto registriran i polupan. U tom slučaju bi to bio rezervni dio. Ne tvrdim to - samo mislim da sam negdje pročitao kao odgovor pravnika u nekim novinama.
[Vrh]
zega

PostPostano: 1.8.2014. pet. 13:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Relikti proslih vremena...
Uvesti, no i onda se moralo sve poskidati sa sasvije kao sto nektko rece, tipicno birokratsko sranje, namjeno zamjesano da bi ljudi imali odbojan stav prema tom rijesenju njihovog problema!
No cinjenica je da su drustva sa takvim birokratskim "rijesenjima" koja izazivaju refleks povracanja, uvijek tonula nazad u vremenu i upropastavale svoje gradjane, ali kao pravi parazit koji ubija host organizam tako i drzava (i oni koji ju predstavljaju) nikako da to shvati!
Pravi napredak je kad se ljudima omoguci poslovanje, rad i razvoj na najbolji moguci nacin!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Motohod

PostPostano: 1.8.2014. pet. 16:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Budu shvatili, svih njih cca 250 000 na državnoj sisi. Čim ko u Grčkoj ostanu bez plaća.... a bar pola njih ništ drugo ne zna delati da bi zaradili za život.

Onda budu dobri nameti od 10%, a ne ko sad 55%.

placko
[Vrh]
MP

PostPostano: 1.8.2014. pet. 21:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Motohod je napisao/la:
Budu shvatili, svih njih cca 250 000 na državnoj sisi. Čim ko u Grčkoj ostanu bez plaća.... a bar pola njih ništ drugo ne zna delati da bi zaradili za život.

Onda budu dobri nameti od 10%, a ne ko sad 55%.

placko

gdje si našo 55% , to je već lagano za utopiju..
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Stranica 4 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.