<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Trek 4300

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
odrpanko

PostPostano: 4.5.2014. ned. 11:21    Naslov: Trek 4300 Citirajte i odgovorite

Pozdrav iz Koprivnice, evo i mene sa elektro bajkom, na mojem podrucju ih nema bas puno, vecinom oni penzionerski koji se kotrljaju 20 km/h.
Dijelovi su kupljeni u Artasu a baterija je lipo 12S 10Ah od Grrge, trenutno me zadovoljava domet od dvadesetak kilometara, kasnije mozda stavim i nekaj jace.
Uz ovo usrano vrijeme imam par voznji po gradu i mogu reci da sam prezadovoljan, evo par fotki od bajka:

Imam par problema, kopajuci po forumu na neke sam nasao rjesenje na neke nisam, pa imam par pitanja:
1. felga mi nije u centru uz sve sajbice i jos jednom dodatnom na strani adaptera za disk (sad ih je 4),
nasao sam da je rjesenje prezbicati felgu i staviti ju u centar osovine ali od 3 servisa bicikala u Kc svi su me otpilili tipa zbice i niple su van standarda - to ne radimo,
nije preporucljivo jer ce vam pucati zbice i razni drugi idiotski odgovori samo da me se rijese.
Rasirio sam vilicu na 18 cm, ostavio par sati i kad sam maknuo rastezac vratila se je natrag na originalnu sirinu, felga mi je dosta van centra i htio bi to rijesiti pa da cujem prijedloge

2. htio bi promjeniti kranc jer mi ovaj od 14 zuba nema smisla, kod brzine vece od 20 km/h vrtim u prazno, koliko sam skuzio nije kazeta nego na navoj pa sam nasao na ebay-u ovo:
http://www.ebay.com/itm/DNP-Epoch-7-Speed-7S-Bicycle-Freewheel-Cog-11-28T-Cassette-For-MTB-Foldable-Bike-/261284483746?pt=US_Cassettes_Freewheels_Cogs&hash=item3cd5c4d2a2

ali ista stvar na mistertau duplo jeftinija:
http://www.mistertao.com/beta/pages/item/35476678595.html

dal je neko montirao taj kranc i koja je sad procedura za kupovanje preko mistertaoa, nema bas friskih postova u taobao topicu

3. trenutno imam digitalnog voltmetra sa ebay-a za stanje baterije ali mi je u planu kupiti watt meter Turnigy.
Posto ga konstantno nema nasao sam G.T.POWER Rc Watt Meter and Power Analyzer 130A pa me zanima koja je razlika i dal taj GT valja, a malo je i skuplji od Turnigy-a.

Moram jos zamjeniti konektore na fazama i staviti nekekav prekidac za regen i manje vise je to to
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 4.5.2014. ned. 12:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. Slučajno na forumu ima netko tko rješava te probleme, sigurno ćeš se dosjetiti. Najveći problem je što šire gume stružu po rami a i V-brake je nemoguća misija za dobro podesiti. Poslije centriranja treba sa svake strane po jedna pločica ako nemaš disk kočnicu a ako imaš onda sa strane diska onoliko koliko treba da disk sjedne.
2. Montirao sam ja te kranceve i imam tog sa slike 7 brzinskog 11-28.
2.2 - Da ti odmah odgovorim - nije na prodaju.
3. Kod lipo baterije je voltmetar prilično pouzdan pokazatelj pošto napon pada prilično linearno. Kad dođe do 42V znaš da više nema puno.
[Vrh]
peco

PostPostano: 4.5.2014. ned. 23:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.youtube.com/watch?v=Lxv9Rozs774

dobar uporedni test jeftinih wattmetera Very Happy
[Vrh]
odrpanko

PostPostano: 9.6.2014. pon. 08:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pošto imam doma nešto viška baterija, ploču od 45W koja stoji i skuplja prašinu, regulator viška, odlučio sam to sve iskoristiti i puniti bic na solar.
Muči me jedino pretvarač koji je modificirani od 300W pa me zanima jel može na to Artasov punjač ili mora biti baš čisti sinus
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.