<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

e-Cube
Idite na Prethodna  1, 2, 3

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
anito

PostPostano: 9.8.2016. uto. 10:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko te došao kontroler sa svim davanjima?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
debeli

PostPostano: 9.8.2016. uto. 10:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Matko Skutari je napisao/la:
MP je napisao/la:
šta ti bi sa starim motorom , kaj si nezadovoljan Upitnik

koliko sad pređeš s tom mrcinom , možda si trebal stavit CRO motor

Stari mi je bio pre slab, ja sam u njega gurao 1500W, a njemu je taman nekih 800tinjak, na 1500 se grijao previše..

Nisam uzeo cromotor jer mi je pretežak, prejak, i preširok za ovu ramu... Ovaj motor sam uspio nabaviti po relativno maloj cijeni, i potreban razmak mu je 140 mm ( Za cromotor je 160 ja mislim)

145 mm je potrebno za Cromotor... za sada... uskoro novosti
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Matko Skutari

PostPostano: 9.8.2016. uto. 11:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne ide sve na bicikl, na moj ide 140 komada(20s7p), na bicikl koji slažem starom oko 100 komada i onda ce ostati za još jedan manji baterijski paket Smile

Kontroler sam našao na ES oglas, korišten koliko shvaćam par minuta čisto radi testa, 200€.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Matko Skutari

PostPostano: 11.8.2016. čet. 14:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam problem. Nkon više nema spacera za čelije, i nece ih imati 6 tjedana, ako naručujem iz kine opet ce to biti cca mjesec dana.. Zna li netko neko alternativno mjesto gdje se mogu nabaviti ti spaceri unutar EU?

Ako ne, ima netko prijedlog za spajanje bez spacera? Vruće ljepilo mi ne pada napamet, ali neko visokotemperaturno ljepilo možda, ili samoljepljiva traka ili tako nešto. Mogao bih 3D printat ali bi trajalo i koštalo previše...

Prijedlozi?
[Vrh]
creatin

PostPostano: 11.8.2016. čet. 15:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kinezi ubrzali shipping, stvari dolaze unutar 2 tjedna, nekada i prije.
[Vrh]
riba

PostPostano: 11.8.2016. čet. 15:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima mjesta u europi, tme.eu i akkuteille ali su po meni preskupi. Vruće ljepilo nije loše ako se sve napravi kako treba.

Ja sam 3d printao nosače ali jer sam imao printer, inače vjerojatno preskupo iako ne ide puno plastike unutra.
[Vrh]
Matko Skutari

PostPostano: 11.8.2016. čet. 15:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fala ribica spasio si me sa akkuteile! Ako poštarina nije ubitačna bit ce oko 250kn...

Kako mislis za vruce ljepilo? Ono postaje gnjecavo na 60 stupnjeva, a ja mislim iz ovih baterija vuc svih 10A, tako da ce se grijati sigurno, a i crna pleksiglas kutija, i vanjskih 35 ne idu u prilog.. Što se printanja tiče imam dostupan ali mi je blesavo toliko toga printat, a trenutno nemam ABSa nego PLA, a mislim da bi on od udarca mogao puknut negdje zbog krhkosti..

Prihvate za kontroler cu naknadno vjerojatno printati, i eventualno neke takve šminkerske dijelove

Usput rečeno, nisam napisao ovdje nigdje, ali u međuvremenu je bajk dobio regulator struje, odometar, brzinometar, potrošnju, mjerenje snage i energije. Smile
Imam i kučište printano, sliku stavim poslije
[Vrh]
creatin

PostPostano: 11.8.2016. čet. 16:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas patrone vruceg ljepila koje se zagrijava na puno vecim temperaturama od normalnih patrona
[Vrh]
riba

PostPostano: 11.8.2016. čet. 17:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ćeš topiti ljepilo, to znači da ćeš i pregrijavati ćelije. One ionako nisu za 10 A trajno ako su u paketu, a od kratkotrajnog ih nećeš ni blizu toliko grijati. A i da zgriješ, paket treba imati potporu kućišta ionako.

Na PLA zaboravi za bilo koju realnu namjenu, to je samo za printati ukrase. To je materijal koji se topi na suncu i degradira s vremenom.

A nosači se printaju brzo i u biti su vrlo malo materijala, samo ih pametno dizajniraj, ja sam napravio tako da budu dosta mali.
[Vrh]
Caca

PostPostano: 23.8.2016. uto. 19:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaka čast na upgradeu ali sad nekako mislim da ti Greyborg rama ne gine smijeh1 Daj malo više podataka o instrumentaciji, Arduino bazirano? Dostupan source?
[Vrh]
Matko Skutari

PostPostano: 3.9.2016. sub. 13:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:
Svaka čast na upgradeu ali sad nekako mislim da ti Greyborg rama ne gine smijeh1 Daj malo više podataka o instrumentaciji, Arduino bazirano? Dostupan source?

Nece bit greyborg, nego vlastita, nadam se do sljedeceg ljeta Smile

Arduino da, mogu piknut source kod, ali je poprilično jednostavan pa mi je bezveze tako nešto stavljati. Trenutno sam okupiran drugim stvarima, između ostalog sredio sam bic starom, ali kad se vratim u zg, onda možda napravim i pločicu i kod i sve dostupno pa napravim zasebnu temu pa tko voli nek izvoli Smile

Torque arm

Znam da je mali krak od vijka do vratila, ali služi samo za preuzimanje momenta od regena. Dropout ima malo lufta i vratilo motora "bježi" van prilikom kočenja regenom pa ovo rješava stvar.

Bajkić ima 28 kila, 13s8p sanyo 18650GA čelija, 1300Wh, POLTM motor, kontroler limitiran na 35A. Gospodski bicikl Smile

A trenutno radim vlastitu kutiju od pleksija
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.