<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Na rubu znanosti
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
turbo

PostPostano: 3.2.2009. uto. 16:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

JA se kladim u hiljadarku (kuna,eura,nije bitno) da nijedan od ovih strojeva ne stvara više energije nego što je uloženo!!
Sve se to snima u nekakvim polumračnim sobama, iz jedne pozicije, generator je uvijek na nekom ogromnom zatvorenom postolju (svi znamo koliku snagu može dati lipo baterija veličine upaljača-riječ je o stotinu i više vata),snimano iz žablje perspektive, i što je najvažnije,NITKO NE PRIKLJUČUJE NIKAKAV TERET! Normalno je da ljudi popasu jer vide da se to vrti samo od sebe,pa vrti se i zemlja oko sunca,elektron oko protona,a bez da se zaustave. I u svim video-uratcima se vidi da se na neki način,bilo putem akumulatora i zavojnica,bilo mehaničkim putem (rukom),unosi u sustav neka početna energija. Upravo je u tome poanta; ako nema trenja ili ako su ona dovoljno mala(dobri ležaji), sustav se može vrtjeti danima dok ne potroši tu energiju( sjećam se na labosu iz fizike kad je asistent zavrtio pomoću filca montiranog na običan motor 220V zvrk veličine CD-a i možda tri-četiri kile i ostavio ga da se vrti na nauljenom limu,nakon što je završio sat (45 min) zvrk se još uvijek vrtio!).
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.2.2009. uto. 18:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Very Happy ..vidis, a ja mislim da je sve moguce

Mozda smo mi kao ptica na zici dalekovoda.. Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
turbo

PostPostano: 3.2.2009. uto. 21:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV, pa bar ti imaš magneta na biranje Very Happy ,daj složi neki od ovih strojeva i spoji neki generatorčić da pogoni ledicu 1,3,10W,nije bitno,pa da i mi ostali besplatno radimo struju. Very Happy
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.2.2009. uto. 21:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imamo magnete ali nemamo pojma kako rade, ako nam objasnis, mozda i napravimo nesto Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pedjamil

PostPostano: 3.2.2009. uto. 22:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Imamo magnete ali nemamo pojma kako rade, ako nam objasnis, mozda i napravimo nesto Very Happy

Evo linka sa planovima:
http://www.fdp.nu/zirbes/blueprints.asp
Ovde se moze videti drugaciji raspored magneta i kako bi to moglo da radi. Svidja mi se autic , jer se ta ravna ploca moze "saviti" u cilindar, tj , magneti se mogu postaviti na cilindar kao rotor , a fixni magn. bi bili stator. Valjda je poenta izbaciti citav sistem iz ravnoteze?
http://www.fdp.nu/shared/manager.asp?d=files\Calloways Perendev\
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.2.2009. uto. 23:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

pedjamil je napisao/la:
Evo linka sa planovima

Ma pusti sad to, cekam da mi Turbo i Pero objasne iskon magnetizma kad su vec toliko sigurni da je free-energy stroj nemoguc
[Vrh]
inch

PostPostano: 4.2.2009. sri. 00:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:

objasne iskon magnetizma kad su vec toliko sigurni da je free-energy stroj nemoguc

ev ja ću, treba ti monopolan magnet, sjever ili jug.. i motor šljaka.

meni se čini da jedino princip 'gates smot' može funkcionirati..
[Vrh]
Pero

PostPostano: 4.2.2009. sri. 08:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimljiva je ta prica s "rukom drzani magnet". Da li je netko razmisljao o tome da energiju takav motor dobiva od covjeka? Magnetna polja pokusavaju odbijati ili privuci (ovisno o polaritetu) rotor, a covjek rukom pokusava zadrzati polozaj. Jednostavno dolazi do pomicanja, koje se kompenzira rukom.

EV, sto se tice magnetizma, trebao bi prostudirati Maxwellove jednadzbe. Bit ce ti jasno zasto ne postoji ni sjeverni ni juzni pol na magnetu nego je magnetski tok uvijek zatvoren.
Magnetski jednopoli ne postoje zbog same prirode magnetizma, tj. magnetskog polja.
Magnetsko polje je direktno vezano uz elektricno polje, tj. jedno se ne da odvojiti od drugoga. Treba malo prouciti nuklearnu fiziku da se to pojasni.
Jedan ocigledni primjer je veza supravodljivosti i magnetnog polja.
Da ne spominjem medjusobnu vezu izmedju cetiri osnovne sile: elektricna, magnetna, gravitacijska i nuklearna; Pokusalo se pojednostavniti matematicki model uvodjenjem kvarkova, ali se pokazalo da se model samo zakomplicirao...
Jos jedan primjer (koji su neki pokusavali prikazati kao primjer gdje zakon o ocuvanju energije ne vrijedi) je fuzija vodika u helij. Cinjenica je da se pri toj fuziji gubi 4% mase, koja se pretvara u energiju.
Svi poznaju onu E-m*c^2, tu lezi lijepi izvor energije ali do dana danasnjeg se nije uspjelo puno primaknuti exploataciji zbog previsokih energetskih nivoa. Do danas smo uspjeli exploatirati energiju dobivenu fisijom (gdje se manje od 0.8% mase konvertira u energiju), ali onda ostaje problem otpada, tj. radioaktivnog materijala.

Na kraju, ako se slazes s teorijom o ocuvanju energije, odakle takav magnetni motor vuce energiju?
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.2.2009. sri. 11:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
EV, sto se tice magnetizma....Magnetski jednopoli ne postoje zbog same prirode magnetizma, tj. magnetskog polja.

Pricu o monopolu je pokrenuo Inch Very Happy
Pero je napisao/la:
Na kraju, ako se slazes s teorijom o ocuvanju energije, odakle takav magnetni motor vuce energiju?

Iz 'etera' Very Happy
[Vrh]
inch

PostPostano: 4.2.2009. sri. 12:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

čist konstruktorski razmišljam, poznam i fiziku i magnetno polje, međutim motor bi radio samo ako bi imao magnete koji obrću smijer kao elektromagneti, ili neutralno nema polja..

a kako visak ili rašlje dipol za traženje vode i sl., što ih pokreće? malo alternative Very Happy
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 4.2.2009. sri. 14:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
čist konstruktorski razmišljam, poznam i fiziku i magnetno polje, međutim motor bi radio samo ako bi imao magnete koji obrću smijer kao elektromagneti, ili neutralno nema polja..

Ja sam napravio jedan primjerak. Motor se lepo vrti. Ali nema viška energije.
Ja sam složio zavojnice s obje strane magneta i spojio ih u seriju. Al nema viška energije...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
inch

PostPostano: 4.2.2009. sri. 14:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nixa je napisao/la:

Ja sam napravio jedan primjerak. Motor se lepo vrti. Ali nema viška energije.
Ja sam složio zavojnice s obje strane magneta i spojio ih u seriju. Al nema viška energije...

i trenje svladava?

a onda je korisnost motora preko 1
[Vrh]
Pero

PostPostano: 5.2.2009. čet. 03:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:

a kako visak ili rašlje dipol za traženje vode i sl., što ih pokreće? malo alternative Very Happy

Ljudski misici i gravitacija, ako pitas otkud energija pokretanja istih. ne ulazim u to da li je moguce npr. rasljama naci vodu ili ne, to spada u ESP, ne u fiziku.

Zadnja promjena: Pero; 5.2.2009. čet. 03:24; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 5.2.2009. čet. 03:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Pero je napisao/la:
EV, sto se tice magnetizma....Magnetski jednopoli ne postoje zbog same prirode magnetizma, tj. magnetskog polja.

Pricu o monopolu je pokrenuo Inch Very Happy
Pero je napisao/la:

Iz 'etera' Very Happy

EV, a ca ti je to eter? Koliko znam, taj je pojam izmisljen da se protunaci sirenje EM valova kroz vakuum.
Ako ga poistovjetis s prostorom, onda se moze jednostavno primijeniti opca Einsteinova relativnosti; nazalost potencijalna energija prostora se ne da iskoristavati radi principa entropije.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.2.2009. čet. 08:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:

EV, a ca ti je to eter? Koliko znam, taj je pojam izmisljen da se protunaci sirenje EM valova kroz vakuum.
Ako ga poistovjetis s prostorom, onda se moze jednostavno primijeniti opca Einsteinova relativnosti; nazalost potencijalna energija prostora se ne da iskoristavati radi principa entropije.

Nemam pojma sta je eter
Navodno neko energetsko polje koje prolazi kroz SVE
I s obzirom da smo mi uronjeni u njega, ne mozemo koristiti tu energiju, kao ptica na zici
Ali navodno postoje nacini da se naprave anomalije u prostoru koje omogucuju koristenje te energije
Te naprave se zovu free-energy strojevi Naklon
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 1 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.