<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Vrlo dobar opis problema u globalnom planu
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ekologija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 8.10.2014. sri. 14:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
Srljamo u istrazivanje planeta i kometa udaljenih milijunima kilometara, a svega par stotina kilometara ljudi umiru od gladi.

Da apsurd bude još veći, u isto vrijeme više ljudi umire od posljedica prekomjernog konzumiranja hrane/kalorija!
Koliko se hrane baci: http://robgreenfield.tv/foodwaste/
Također sam za to da prvo riješimo osnovne probleme tu na Zemlji odnosno u našim glavama, iako, otkrića u istraživanju svemira mogu pomoći i u tome...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prof. Baltazar

PostPostano: 8.10.2014. sri. 20:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle:

1) ima gladnih, pa se ne smije istrazivati Svemir
2) ima neistrazenih pitanja na Zemlji pa se ne smije istrazivati Svemir

Ovo prvo je jeftini populizam bez i najmanje truda da ga se zamaskira. Mi se sad tu dopisujemo preko kompjutera, strojeva koji kostaju tisuce kuna, a ima gladnih. Mi odemo na kavu u centar, a ima gladnih. Mi uzdrzavamo pse i macke, a ima gladnih. Dakle, molim bez jeftinog populizma.

Ovo drugo mozda nije populizam, ali je jednako besmisleno. Ima neistrazenih pitanja i nerijesenih problema u Hrvatskoj, pa se ne smije uciti o Italiji, o Amazoni, o Atlantiku...?

Zivimo na planetu na kojem jos bjesni vjerski fundamentalizam (krscanski i muslimanski, u prvom redu), koji je jedini planet za kojeg znamo na kojem je iskra zivota zapalila plamen, na kojem ce za 20 godina malo bolje opremljen biokemijski laboratorij moci napraviti virus koji moze pobiti 99% svjetske populacije, na kojem se trenutno trosi oko 7 puta vise resursa nego sto ih planet moze obnavljati, na kojem prezivljavanje inteligencije tokom slijedecih 100 godina visi o niti, ali vi ne vidite nikakve potrebe da se otisnemo u svemir i imamo makar nekakav plan B? Dobro, ja vidim potrebu i meni je drago da se na tome radi. Ne dovoljno, ali radi se.

ESA razvija i pusta u pogon multi-satelitski komunikacijsko-promatracki sustav koji u kojem sateliti komuniciraju laserskim zrakama preko desetaka tisuca kilometara udaljenosti gigabitnim brzinama i onda te podatke salju na Zemlju...sustav s kojim ce biti moguce unutar desetaka minuta dobiti svjeze snimke s terena nakon potresa, pozara ili iz ratne zone, kako bi se znalo gdje i kako najbolje pruziti pomoc i kamo usmjeriti populaciju u bijegu... Ma bacene pare, u pravu ste: trebali su to potrositi u sadjenje repe i krumpira u Lici...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 8.10.2014. sri. 21:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prof. Baltazar je napisao/la:
Dakle:

..

Može se nastaviti i ovako:

3. Ima problema u gradu pa ne treba glazbena škola.....
4. Nerješeno je......... (upisati po želji) pa ne treba stadion.....

Osobno se ne slažem niti sa jednom od ovih tvrdnji ali to je samo moje mišljenje.
Niti jedan od problema se ne bi riješio bez obzira da onog drugog nema - lova koja je za svemir nikad ne bi došla u Afriku ili od sporta i kulture u gradski vodovod.
[Vrh]
riba

PostPostano: 8.10.2014. sri. 21:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je, uostalom rješavanjem jednog problema se indirektno rješavaju neki drugi.
[Vrh]
Prof. Baltazar

PostPostano: 8.10.2014. sri. 22:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Dakle:

..

Može se nastaviti i ovako:

3. Ima problema u gradu pa ne treba glazbena škola.....
4. Nerješeno je......... (upisati po želji) pa ne treba stadion.....

Osobno se ne slažem niti sa jednom od ovih tvrdnji ali to je samo moje mišljenje.
Niti jedan od problema se ne bi riješio bez obzira da onog drugog nema - lova koja je za svemir nikad ne bi došla u Afriku ili od sporta i kulture u gradski vodovod.

Pod 3) impliciras da smo s novom zgradom za glazbenike dobili nesto sto je vrijedno i vazno, iako mozda manje od nekih drugih problema u gradu. Ja se ne slazem: mislim da se na toj akademiji, kao i na nizu nasih fakulteta problemi ne da ne rjesavanju, nego se stvaraju novi. Sto ce Hrvatska s novim generacijama komparativnih knjizevnika, slavista, povjesnicara, filozofa...i dodao bih, glazbenika? Drzavno placeno usavrsavanje u tim pravcima je subvencioniranje porasta broja nezaposlenih sa svakim slijedecim valom diplomanada.
Cak i da vlada pomama za glazbenicima, sramota je da se iz gradskog i drzavnog proracuna trosi 2400 Eura/m2 i onda izgradi 12000 kvadrata prostora za ovu namjenu. To je 240 prostorija od 50 kvadrata!

Sto se tice stadiona, vrijedi u principu ista opaska. Ne da ne doprinose rjesenju problema, nego dodaju nove probleme. Nakon debakla sa zagrebackom i splitskom arenom, nakon Maksimira (a naslo bi se sigurno i jos koji primjer...), ja bih bez da trepnem glasao za moratorij na izgradnju ili nadogradnju velikih sportskih objekata. U drustvu koje trazi zajmove do te mjere da na prodaju stavlja strateski bitnu infrastrukturu (telekomunikacije, 95% banaka, sad autoceste...) da bi teskom mukom vracalo kamate, trebalo bi biti nepristojno uopce naceti temu o tamo nekom Maksimiru.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.10.2014. čet. 16:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prof. Baltazar

PostPostano: 23.10.2014. čet. 21:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitko, jasno i u glavu, odlicno!
[Vrh]
Master of disaster

PostPostano: 24.10.2014. pet. 07:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle:

Ovo prvo je jeftini populizam bez i najmanje truda da ga se zamaskira. Mi se sad tu dopisujemo preko kompjutera, strojeva koji kostaju tisuce kuna, a ima gladnih. Mi odemo na kavu u centar, a ima gladnih. Mi uzdrzavamo pse i macke, a ima gladnih. Dakle, molim bez jeftinog populizma.

Ovo drugo mozda nije populizam, ali je jednako besmisleno. Ima neistrazenih pitanja i nerijesenih problema u Hrvatskoj, pa se ne smije uciti o Italiji, o Amazoni, o Atlantiku...?

Zivimo na planetu na kojem jos bjesni vjerski fundamentalizam (krscanski i muslimanski, u prvom redu), koji je jedini planet za kojeg znamo na kojem je iskra zivota zapalila plamen, na kojem ce za 20 godina malo bolje opremljen biokemijski laboratorij moci napraviti virus koji moze pobiti 99% svjetske populacije, na kojem se trenutno trosi oko 7 puta vise resursa nego sto ih planet moze obnavljati, na kojem prezivljavanje inteligencije tokom slijedecih 100 godina visi o niti, ali vi ne vidite nikakve potrebe da se otisnemo u svemir i imamo makar nekakav plan B? Dobro, ja vidim potrebu i meni je drago da se na tome radi. Ne dovoljno, ali radi se.

ESA razvija i pusta u pogon multi-satelitski komunikacijsko-promatracki sustav koji u kojem sateliti komuniciraju laserskim zrakama preko desetaka tisuca kilometara udaljenosti gigabitnim brzinama i onda te podatke salju na Zemlju...sustav s kojim ce biti moguce unutar desetaka minuta dobiti svjeze snimke s terena nakon potresa, pozara ili iz ratne zone, kako bi se znalo gdje i kako najbolje pruziti pomoc i kamo usmjeriti populaciju u bijegu... Ma bacene pare, u pravu ste: trebali su to potrositi u sadjenje repe i krumpira u Lici...

Intersantno kako nitko ne spominje novac i resurse koji se trenutno troše na igre moći (i prateće zakulisne igre) a na vojsku i prateću industriju da ni ne spominjem. Novci koji se potroše na istraživanje svemira i slične "gluposti" su sitniš prema iznosima koji se troše na ovo.
Zapravo, oni željni štednje i kanaliziranja u bitne stvari imaju ogromnu količinu resursa za igru. :-)
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 27.11.2014. čet. 18:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izvjestaj o porastu rizika od "opasnog vremena":
http://www.bbc.com/news/science-environment-30215782
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 12.12.2014. pet. 00:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.fao.org/globalsoilpartnership/world-soil-day/symphony-of-the-soil/en/

Film traje 105min ali vrijedi ga pogledati palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.12.2014. sri. 14:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 24.12.2014. sri. 22:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
zega

PostPostano: 30.1.2015. pet. 08:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.corporatecrimereporter.com/top100.html

Top 100 Corporate Criminals of the Decade
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.2.2015. pet. 22:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nakon ovakvih doksa mi dođe da odem ne off-grid već off-everything
Malo prije bio na HRT3
[Vrh]
BB

PostPostano: 21.2.2015. sub. 20:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

a ja bih bio zadovoljan ako bi mnogi otišli off-greed

mislim da je tu ključ problema...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ekologija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Sljedeća