<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Vanbrodski motor !
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna plovila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sivi

PostPostano: 23.11.2013. sub. 14:59    Naslov: Vanbrodski motor ! Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima! zovem se Denis iz okolice Zagreba.
Kakvo vrijeme dolazi počeo sam gledati i prilagođavati se njemu.Kako cijene rastu tako sve više gledam na to da se pokrijem kak mogu, pa tako sam malo njuškao po ovom forumu kako da se zadovoljim.
Plovilo je Kepol 410 trimaran, 4.10 m d, 1.65 š, 0.75 v. oko 130 kg težine.Kodristio bi ga za more i kako zakon nalaže do 3 Nm od kopna.
Ideja je ta da preuredim Tomos T-10 vanbrodski motor u e-motor. Od vas znalaca bi trebao pomoč oko toga da li je to isplativo?.Koji motor bi bio najisplativiji s ostalom opremom.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MP

PostPostano: 23.11.2013. sub. 16:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

o tome sam i jas razmišljao .
ima za kupit cijeli kit za nadogradnju , ali neznam - nisam još išao se raspitat oko tehničkog u rege , trenuto je gore Tomos 18.

http://www.goldenmotor.com/goldshop/product/1878.html

međutim cijena je 2 - 2k5 $ i problem gdje češ punit

oko 1k5 motor kontroler itd + baterije lifepo4 najmanje još toliko , a bilo bi dobro stavit tendu te gore ćelije , a za to pak treba kvadrata.
došao do zaključka da se najviše isplati stavid manji motor 4Kw sve je manje , a ne treba baš glisirat , dodaju se ćelije s vremenom..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sivi

PostPostano: 23.11.2013. sub. 16:32    Naslov: Re Citirajte i odgovorite

Je,gledal sam i ja prvo tako nešto al to je puno.Mislio sam da li je netko radio tak nekaj doma pa iz iskustva kak se ponaša.Znam da treba računati dosta,tu sam bedak.Prvi dojam sam mislio da bi mogao sam napravit,poslije 3-4 dana čitanja ovog foruma ispadam ?.
[Vrh]
r005w3lt

PostPostano: 23.11.2013. sub. 16:49    Naslov: Re: Re Citirajte i odgovorite

sivi je napisao/la:
Je,gledal sam i ja prvo tako nešto al to je puno.Mislio sam da li je netko radio tak nekaj doma pa iz iskustva kak se ponaša.Znam da treba računati dosta,tu sam bedak.Prvi dojam sam mislio da bi mogao sam napravit,poslije 3-4 dana čitanja ovog foruma ispadam ?.

Pa oni su stavili preveliku cijenu, taj motor koji je kod njih (mislim na sami elektromotor) košta 2700kn, još kupiš od grrge kontroler, baterije, i sve što još trebaš, i onda to složiš umjesto običnog motora. :-/
Nevidim zašto previše komplicirati...

[Vrh]
grrga

PostPostano: 23.11.2013. sub. 17:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Goldena od 5 kw direktno umjesto benzinskog motora. Broj okretaja se riješi naponom i radi to ok i za daleko manje novce nego oni pišu. Hlađenje motora i kontrolera bi bilo zračno.
[Vrh]
MP

PostPostano: 23.11.2013. sub. 18:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

problem je sa zračnim hlađenjem , em sunce prži em je vruće vani , a još se i motor grije , a ak ga otvoriš voda i sol za golden baš i nisu dobri .
ovih 1k5$ je 10KW vodom lađeni golden s kontrolerom i ostalim bez baterija.
kratkotrajno daje do 28KW , taman da se lepo izglisira Very Happy
[Vrh]
grrga

PostPostano: 23.11.2013. sub. 20:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Taj golden se ne grije ništa posebno isto kao što na 10kw motoru vodeno hlađenje nije ništa posebno.
[Vrh]
Ciri

PostPostano: 23.11.2013. sub. 21:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Taj golden se ne grije ništa posebno isto kao što na 10kw motoru vodeno hlađenje nije ništa posebno.

hahah to bi znacilo?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 23.11.2013. sub. 21:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gabrijel je napisao/la:
grrga je napisao/la:

hahah to bi znacilo?

Čitaj sa razumijevanjem a potraži i između redova Very Happy
[Vrh]
grrga

PostPostano: 23.11.2013. sub. 21:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogao bih se kladiti da golden sa vodenim hlađenjem nije predviđen za slanu vodu Smile
[Vrh]
zega

PostPostano: 23.11.2013. sub. 22:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za takve zahvate je najblji katamaran (najmanji hidrodinamicki otpor)...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
sivi

PostPostano: 23.11.2013. sub. 22:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za katamaran nema love i iskreno meni je najdraži. Htel sam ga kupit, neko vrijeme sam gledao hobi-e al isto preskupo pa mi je ovo uletilo kaj imam, sad je tak kak je i s tim se mora pomirit. S wikipedije kako kaže da je 1 KS (konjska snaga) = 0,73549875 kW (kilovat),onda bi bilo da je 10 KS=7,3 kW(od tuda sam počeo).E sad onaj detaljniji dio; kako preraditi pentu a da imam najmanje gubitaka.Masa pente je oko 35 kg (kad se sve povadi u biti ni ne znam kaj da povadim ostane samo oklop.To je nekih par kila.Zagrijavanje je neizbježno jer se kužim nekaj u motore,no največa filozofija ostaje na tome kako to upariti s tim plovilom a da ne otkinem dio čamca kad nabijem gas jer po papirima piše da se čamac smije opteretiti sa 20 ks max.(he he kad je novi).Dno je trimaransko (lasta) pa mislim da bi i 5 kW tu jako dobro funkcionirao jer s 10 ja, žena i klinac uletili u buru i izašli jedino mokri i ukočeni a ostalo kao da se nije ništa dogodilo.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 23.11.2013. sub. 23:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravi cijelu priču, gliserska plovila nisu pogodna za elektro konverzije, da bi pohranio dovoljno energije za samo jedan sat plovidbe treba ti olovnih baterija veće kilaže od plovila a za litij ne pitaj...cijenu ne želiš znati. Pored svega toga bi bila najveća glupost prepravljati Tomosa. Za par tisuća Eura koliko ćeš utrošiti u projekat da bi se provezao 1 sat vremena dnevno kupiš jedrilicu u kojoj ćeš moći i prespavati.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 24.11.2013. ned. 08:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gliserom ploviš zato dadođeš nekamo.

Jedrilicom ploviš zato da jedriš. Cool

Kod jedrilice je elektropogon isplativ, ali glavni pogon su jedra. Kad ima pristojnog vjetra, lako se postižu brzine i preko 15 čvorova...
Doduše, treba prvo i naučiti jedriti, koliko god to na prvi pogled izgleda jednostavno...
[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 24.11.2013. ned. 09:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cijelo ljeto plovi, voza turiste i sve za 0 kuna. Dodan još jedan motor i jedan panel i to je to: http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=4606
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna plovila
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 1 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.