<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Filtriranje kišnice

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostala potražnja
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Daddy_o7

PostPostano: 5.9.2013. čet. 10:53    Naslov: Filtriranje kišnice Citirajte i odgovorite

Zanimam se za neku firmu koja nudi povoljne opcije filtriranja kišnice...dakle trebao bih onaj ulazni filter i izlazni filter s aktivnim ugljenom i sedimentacijom te eventualno UV lampom da se može koristiti čak i za piće. Našao sam neke firme no sad bih volio proći jeftinije ako je moguće.
Hvala na eventualnim savjetima...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tossa

PostPostano: 5.9.2013. čet. 15:07    Naslov: filter Citirajte i odgovorite

ja sam sebi uradio 3 mala bazenića sa običnim kvarcnim pijeskom koje sam stepenasto uredio tako da se voda u svakome prelijeva dvaput preko pijeska .. i nikada nisam imao problema s neispravnošću vode.... svake godine dvaput nosim na analizu (50 kuna) već 6g i prezadovoljan sam.. što ti je vodosprema-gustirna dublja i zaštićena od sunca voda će biti ispravnija.. jos nisam u ovih 6g koristio nikakva kemijska sredstva... a usput na kišnicu mi bojleri i masine za suđe i robu bolje rade.... palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
Daddy_o7

PostPostano: 5.9.2013. čet. 16:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na informaciji...naime sve ponude za koje sam pitao kod ovlaštenih firmi ukljućuju skupe filtere sa redovnim mijenjanjem tih potrošnih dijelova pa ispada da se uopće ne isplati imati takav sistem...e sad ja sam mislio da bi se takva voda čak mogla isfiltrirati do razine pitke vode no eto, i za tuširanje bi bilo ok....jeli mi možeš reći dimenzije tih bazenčića ili je svejedno? mislim da bi bilo dobro prije njih staviti i neki separator za lišće i krupnije stvarčice...i na kraju me brine ptičji izmet koji bi se provukao kroz takvu vodu
[Vrh]
Gec

PostPostano: 5.9.2013. čet. 16:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Filtracija i obrada vode je posebna nauka, treba točno detektirati što želimo odstraniti iz vode, ukoliko su samo mehaničke nećistoće onda je reverzna osmoza jako dobra stvar, ti uređaji pročiste vodu skoro do elementarne čistoće. Naravno sve ima svoje mane pa ti uređaji imaju veliki pad tlaka i treba u sistem ubaciti neku pumpu itd., isto tako ta voda je užasno agresivna na cjevovod pa isti treba raditi iz nehrđajućih materijala.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Daddy_o7

PostPostano: 5.9.2013. čet. 19:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

To kad kažeš da treba detektirati što želimo ukloniti iz vode je dosta rastezljiv pojam jer bi svi valjda htjeli da je voda toliko kvalitetna da se može piti bez posljedica za zdravlje a da je sustav koji to omogućuje što jeftiniji. Znam da su moji stari nekad imali guštirnu koja se filtrirala s raznim granulacijama pijeska u jednoj velikoj posudi i da su je pili...e sad možda su se standardi malo promijenili od prošlog stoljeća ali tada su svi bili živi i zdravi...
Moj krov je u Lici u ajmo reći zdravoj zoni gdje nema industrije a pored teče Gacka koju nisam mislio grabiti jer mi se čini da kao prvo nije dozvoljeno ali i da je treba posebno filtrirati...to mi se ovako čine dobri uvjeti za skupljanje kišnice samo da ne ispadne da je cijena sustava neisplativa...
[Vrh]
tossa

PostPostano: 6.9.2013. pet. 15:51    Naslov: voda Citirajte i odgovorite

sva tri bazena su u biti šahte koje su stepenasto raspoređene svaka je 1,5x50cm.. svaka ima dvije pregrade od običnih cigli.. naravno imaju sve žičane mreze na ulazima vode za lišće i drugi krupni plivajući materijal.. ptičija sranja i ostala sitna gamad.. nemoguće je riješiti.. ali redovito čišćenje oluka dosta pomaze.. imaju tablete klora ili nešto slično koje se stavljaju u 10-50-100L vode.. i one su dovoljne za bakteriološku zaštitu.. a ako paziš klora je 5x pa i 10x manje nego u vodovodnim cijevima... tj količina klora u kišnicama je zanemariva u odnosu na vodovod... raspitaj se u zavodima koje su količine dovoljne.. ja u 6 godina ništa nisam koristio.. moja vodo sprema je skoro 6x3 dubine 4m.. a ima 1,5 metara zemlje preko nje tako da je voda zaštićena od svih vanjskih utjecaja i uvijek dovoljno hladna.. sijeti se da su naši stari... vlaji i otočani stoljećima pili kišnicu u mnogo gorim uvijetima...... dva puta godišnje odneseš na analizu ..i uzdaš se u boga ili prirodu da golubovi puno ne se...... nesto vijetrenjače ili vijetrokaza na krovu pomaze... ja imam solarne panele bas iz tog razloga na vrhu krova....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostala potražnja
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.