<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prekidač kočnice - punjena baterije
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
hellbani

PostPostano: 12.7.2013. pet. 17:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

svida mi se od Alex1 rijesenje , ali nije li problem onda kad se malo jace uljna stisne pa se pipac savine ?

koliko dugo imas tako namjesteno a da ti sve funkcionira bez problema ?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tomislav

PostPostano: 12.7.2013. pet. 20:30    Naslov: Re: Prekidač kočnice - punjena baterije Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Boris123 je napisao/la:

I iz tvog iskustva, jeli to potrebno ? Kolko se da "napuniti" s takvim kocenjem u prosjeku po jednom punjenju. Jel izvuces 1km vise s takvim punjenjem ili vise?

...meni je glavna prednost cuvanje kocnica koje se inace brzo potrose kada sa 40+km/h kocis. Sigurno vise od 90% kocenja radim sa regenom, a kocnice su samo za skroz stati (regen ne lovi na manjim brzinama) ili kad treba naglo stati.

U potpunosti se slažem. Meni regen isto koristi kao svojevrsni "usporivač" bicikla, a terminalni dio kočenja vršim mehaničkom kočnicom koja se u takvom režimu drastično štedi, a vračanje energije u bateriju mi je sekundarna stvar pogotovo u gradskoj vožnji. Najveća prednost regena je pri većim spustevima, recimo sa sljemena ili sličnog brda...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 12.7.2013. pet. 21:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je kontroler na 35A i regen je dovoljno jak za sva kočenja, prave kočnice koristim samo u opasnosti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
grrga

PostPostano: 12.7.2013. pet. 21:12    Naslov: Re: Prekidač kočnice - punjena baterije Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:

U potpunosti se slažem. Meni regen isto koristi kao svojevrsni "usporivač" bicikla, a terminalni dio kočenja vršim mehaničkom kočnicom koja se u takvom režimu drastično štedi, a vračanje energije u bateriju mi je sekundarna stvar pogotovo u gradskoj vožnji. Najveća prednost regena je pri većim spustevima, recimo sa sljemena ili sličnog brda...

Kad se samo sjetim drvlja i kamenja po meni kad sam izjavio sličnu stvar lol
[Vrh]
MARIJANVZ

PostPostano: 12.7.2013. pet. 22:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Meni je kontroler na 35A i regen je dovoljno jak za sva kočenja, prave kočnice koristim samo u opasnosti.

Meni je regen super djelovao dok nisam pao i umtrtvio četri zuba. Regen je djelovao tako kad si stisnuo prvu kočnicu. Nije mi dan danas jasno što se u tom trenutko desilo: dali san ja previše stisnuo prvu kočnicu ili je imalo utjecaja jedno i drugo. Znači kočnica i regen su doprinjeli mom padu- Nakon toga prodao sam e-bicikl s kojim sam prošao 10000 km. Još uvijek smatram da je e-bicikl super stvar bez obzira na pad.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 12.7.2013. pet. 23:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

MARIJANVZ je napisao/la:
ogi je napisao/la:

Meni je regen super djelovao dok nisam pao i umtrtvio četri zuba. Regen je djelovao tako kad si stisnuo prvu kočnicu. Nije mi dan danas jasno što se u tom trenutko desilo: dali san ja previše stisnuo prvu kočnicu ili je imalo utjecaja jedno i drugo. Znači kočnica i regen su doprinjeli mom padu- Nakon toga prodao sam e-bicikl s kojim sam prošao 10000 km. Još uvijek smatram da je e-bicikl super stvar bez obzira na pad.

Pad na biciklu/motoru - osobito takav neobjasnjivi - je uglavnom posljedica prejakog refleksnog kocenja prednjom. Ako blokiras zadnju to se jos moze korigirati i izvuci, ali prednja znaci da ti prednji kraj samo potone i nestane ispod tebe.

Upravo iz tog razloga na svim svojim biciklima slazem da mi prednja bude desno kao i na motoru/skuteru - jer su mi refleksi bazdareni na takav raspored. A na Greyu cu staviti prekidace sa kojima cu paliti regen na prednjoj i zadnjoj kocnici - jer regen koci prilicno silovito, sto je po mokrom i glatkoj podlozi (npr. kod NSB u Zagrebu) jako zeznuto.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 13.7.2013. sub. 05:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da poanta regena nije da koči silovito jer u tom slučaju pri nekim spustevima, ne možete pohraniti nazad tu energiju zato jer bic staje odmah, umjesto da se lagano i usporeno spušta i puni bateriju.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 13.7.2013. sub. 05:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

...ustvari mogućnost regulacije regen kočenja bi bila super. palac
[Vrh]
Cose

PostPostano: 13.7.2013. sub. 10:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:
Mislim da poanta regena nije da koči silovito jer u tom slučaju pri nekim spustevima, ne možete pohraniti nazad tu energiju zato jer bic staje odmah, umjesto da se lagano i usporeno spušta i puni bateriju.

Ima onaj drugi problem - ono sto taman lijepo koci na 20km/h ti je na 40km/h preslabo, a ono sto dobro koci na 40-50km/h ti na 20km/h blokira. Regulacija bi bila mrak, samo kad bi imali kontrolere koji to znaju....
[Vrh]
Alex1

PostPostano: 13.7.2013. sub. 13:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

hellbani je napisao/la:
svida mi se od Alex1 rijesenje , ali nije li problem onda kad se malo jace uljna stisne pa se pipac savine ?

koliko dugo imas tako namjesteno a da ti sve funkcionira bez problema ?

Nije problem, onaj pleteni pipac je inox žica ( to mi je bilo pri ruci) reko bar neće hrđat, nije jako elastična a opet na tu dužinu se prilagodi kolko treba.
u slučaju da pipac nije elastičan polugica na mikroprekidaću se tolko prilagodi. dakle sve po malo i to je to.
prije sam imao ovakav:
Kod:
https://www.google.hr/search?q=mikroprekida%C4%87+s+polugom&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.Yms&biw=1920&bih=961&um=1&ie=UTF-8&hl=hr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=kUjhUYGID8bKtAaiv4HoDw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=PDXfBViUx8l9bM%3A%3BraBhrOLm7OHDCM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.chipoteka.hr%252Fimages%252Fartikli%252F2510034001-2606.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.chipoteka.hr%252Fartikl%252F2606%252Fmikroprekidac-mini-136-mm-sa-polugom-omron-d2f223%3B468%3B162

isčupao sam ga iz nekog uređaja, bio je malo razlohan ali radio je godinu dana bez problema.
Skinuo sam ga jer sam radio drugi nosać, i samim time sam kupio drugi, veći s duljom polugicom.
Ovaj:
Kod:
https://www.google.hr/search?q=mikroprekida%C4%87+s+polugom&biw=1920&bih=961&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&um=1&ie=UTF-8&hl=hr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=G0nhUYKSEsvotQajvIDYCw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=jKN4cu4Z7oj1QM%3A%3BImcX-wm_OA0FLM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.proelectronic.rs%252Fupload%252Fthumbnails%252F150x150%252F5260_6fc36ac1fa4b4b51172f41b51424c8c4.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.proelectronic.rs%252FMIKROPREKIDAC-SA-POLUGOM-VELIKI-MSW02-MIKRO-MSW02-5260.htm%3B150%3B150

osjetiš kad klikne pod prstima pritiskom na polugu kočnice, i osjetiš da počne kočiti.

Samo moraš nekakv nosač smisliti i nekako smjestiti prakidač.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
riba

PostPostano: 13.7.2013. sub. 14:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
tomislav je napisao/la:

Ima onaj drugi problem - ono sto taman lijepo koci na 20km/h ti je na 40km/h preslabo, a ono sto dobro koci na 40-50km/h ti na 20km/h blokira. Regulacija bi bila mrak, samo kad bi imali kontrolere koji to znaju....

Kelly imaju regulaciju regena.
[Vrh]
riba

PostPostano: 13.7.2013. sub. 17:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo pogledajte kako je ovaj to riješio:

http://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=6&t=48674&view=unread#unread
[Vrh]
Boris123

PostPostano: 16.7.2013. uto. 19:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ja sam nasao ovaj i probao bi to spojiti

http://www.louis.de/_1068d11ceb0f727109840a17d39ca06932/index.php?topic=artnr&artnr=10032905

Bas ga ispitujem s instrumentom pa me nesto muci. S donje strane prekidac ima samo jedan konektor za plus, a minus se spaja na kuciste.
Jel to ok ?
Kad prstom pritiscem gumb onda i diram kuciste. Hoce to trest ili nesto ? Shocked
[Vrh]
Boris123

PostPostano: 17.7.2013. sri. 10:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Niko ? Jel ide kroz taj prekidac neka struja ili samo signal za aktivaciju ?
[Vrh]
Cose

PostPostano: 17.7.2013. sri. 12:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Boris123 je napisao/la:
Niko ? Jel ide kroz taj prekidac neka struja ili samo signal za aktivaciju ?

Signal, samo ne znam kak je veza preko mase.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.