<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Volkswagen e-Up, e-Golf...
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lisicakm

PostPostano: 20.1.2016. sri. 20:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Jednostavno, ima raznih brzina punjenja. Punjenje na kućnoj utičnici i na punionici može biti različito za 300%. Dakle ono što je kod kuće 1 x 16A je na punionici 3 x 16A i to je normalno punjenje. Ako je kod kuće to 6 sati na punionici je 2 sata. Tu mislim na tvorničke aute i punjače koji mogu iskoristiti struju koja ide kroz menekeš.

To naravno ovisi kakav je punjač u autu. Ako je u UP-u punjač koji puni 1x16A , onda mu badava punionica sa 3x16A.. Wink
Neznam sad kakav punjač ima... S obzirom na cijenu trebao bi imat i za 3x16A Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Robi75

PostPostano: 20.1.2016. sri. 22:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo mene, da vam pojasnim u detalj sve o e-Up-!-u pogotovo što se tiče punjenja dometa punionica i slično. Mislim da sam stvarno kompetentan u tome posto sam u 7 mjeseci napravio 33000 km Smile

Dakle, ljeto, gradska vožnja vrlo pažljive noge.....maksimalni domet 189 km sa jednim punjenjem. ....naravno isključivo gradske vožnje, bez klime i vrlo vrlo odmjerenog dodavanja gasa.....

Prosječan domet ljeti je 160 km

Naravno zimi je to puno manje, em radi niskih temperatura, em radi zimskih guma. ...
Zimi uz pažljivo vožnju maksimalni gradski domet mu je 130 km...naravno bez grijanja. Ukoliko ćemo uključiti grijanje nećemo napraviti više od 100 km....naravno uvijek govorim o gradskoj vožnji.

Što se tiče autoputa i brzine oko 110 km/h zimi mu je domet oko 100 km bez Korištenja grijanja. Sa grijanjem je negdje oko 80 km....dakle ukoliko krenete na put iz Umaga do ZG trebate računati da ćete stati svakih 70tak km kako bi napunili na brzoj punionica koja Up-a napuni od 0 do 100% za 25 minuta.

Dakle ukoliko vožnja od 270 km kod prosječne brzine od 100 km/h traje cca. 3 sata, tomu trebate dodati još 3x po 25 minuta punjenja, dakle iz Umaga do ZG se stigne za 4 sata i 15 minuta.

Isti je i povratak iz ZG prema Umagu. Vjerojatno bi ljeti bilo dovoljno i 2 punjenja u jednom smjeru.

E-Up! ima max.mogucnost punjenja sa 16A dakle kod kućne utičnice puni sa max 2.3 KW na sat. Pošto ima bateriju od 18 KW treba mu nešto više od 8 sati kako bi se napunio od 0 do 100% kapaciteta baterije. Na gradskim punionicama koje su postavljene po HR e-Up puni sa 3.8 KW na sat, dakle na takvoj punionici bateriju puni od 0 do 100% kapaciteta nešto više od 5 sati.

Punionice koje su postavljene po Sloveniji pune da DC strujom od 125 A. Kako sam već napisao tu bateriju napuni od 0 do 100% u 25 minuta....no svakako takva punionica na neki način šokira bateriju i svakako joj smanjuje rok trajanja pa nije preporučljivo često puniti na njoj. Takvu punionicu možete koristiti isključivo ako ste kod narudžbe vašeg e-Upa doplatili takav prikljucak za brze punionice. Znači nije u serijskoj opremi auta i doplata je oko 3500 kn.

Takodjer da bi koristili obične gradske punionice morate doplatiti ili kupiti negdje drugdje još i kabal za te punionice. Uz auto dobivate samo kućni punjač sa šuko utikačem.

Šta još reći neznam, ako ko ima dodatna pitanja slobodno se obratiti pažnju ću vam pojasniti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Apex

PostPostano: 20.1.2016. sri. 23:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad su stvari malo jasnije, ali... ima tih brzih punionica kod nas ili ne? Sori, nisam baš doma po pitanju punjenja el auta, budući da moj još nije doživio prvo punjenje - manjka mu koja baterija još uvijek Very Happy
[Vrh]
Robi75

PostPostano: 20.1.2016. sri. 23:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apex je napisao/la:
Sad su stvari malo jasnije, ali... ima tih brzih punionica kod nas ili ne? Sori, nisam baš doma po pitanju punjenja el auta, budući da moj još nije doživio prvo punjenje - manjka mu koja baterija još uvijek Very Happy

Za sada još nema. Mislim da je jedna u Koprivnici.....Al ta jedna ko ni jedna....dok ne budu postavljene na autoputevima barem na svakih 70-80 km, nis koristi od njih Smile Slovenija je cijela pokrivena da njih 26 brzih punionica.
[Vrh]
BB

PostPostano: 21.1.2016. čet. 08:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

stvar je jednostavna, ideš sporije, stižeš brže...
Very Happy
[Vrh]
Roman

PostPostano: 21.1.2016. čet. 12:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko smo zaključili u pripremi je jedna brza univerzalna DC punionica kod glavnog ulaza u Velesajam u Zagrebu I postoji SuperCharger samo za Teslu u Senju. Za druge brze punionice kod nas nisam čuo.
[Vrh]
fire

PostPostano: 21.1.2016. čet. 12:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
Very Happy

Osim po zimi, jer ti grijac trosi sve vise enerigje po km ako ides sporije. Tako da po zimi ovisno o vanjskom temp imas optimalnu brzinu, sve sporije i sve brzi trosi vise.
[Vrh]
Robi75

PostPostano: 21.1.2016. čet. 12:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Koliko smo zaključili u pripremi je jedna brza univerzalna DC punionica kod glavnog ulaza u Velesajam u Zagrebu I postoji SuperCharger samo za Teslu u Senju. Za druge brze punionice kod nas nisam čuo.

Ima ta jedna u Koprivnici na trgu dr. Žarka Dolinara 1, DC 50 KW 125 A 500 V
[Vrh]
Robi75

PostPostano: 21.1.2016. čet. 12:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:
BB je napisao/la:
Very Happy

Osim po zimi, jer ti grijac trosi sve vise enerigje po km ako ides sporije. Tako da po zimi ovisno o vanjskom temp imas optimalnu brzinu, sve sporije i sve brzi trosi vise.

Na autoputu je idealna vožnja - vožnja iza kamiona ili autobusa gdje je otpor zraka smanjen i stalnom brzinom oko 90-95 km/h Smile
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 21.1.2016. čet. 13:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je upravo stigao prekidac za webasto skace od srece
Problem grijanje rijesen Vatra
Treba mu tocno 5min da vodu digne na 85c.
Osim toga mogu i podesiti vrijeme paljenja tako da ujutro samo uskocim u topli auto......zakon !
[Vrh]
niram69

PostPostano: 21.1.2016. čet. 13:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
Osim toga mogu i podesiti vrijeme paljenja tako da ujutro samo uskocim u topli auto......zakon !

Jasno ti je da ćeš sada trošiti više na benzin nego na struju?
Smile

//Marin
[Vrh]
Apex

PostPostano: 21.1.2016. čet. 13:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Robi75 je napisao/la:
Apex je napisao/la:

Za sada još nema. Mislim da je jedna u Koprivnici.....Al ta jedna ko ni jedna....dok ne budu postavljene na autoputevima barem na svakih 70-80 km, nis koristi od njih Smile Slovenija je cijela pokrivena da njih 26 brzih punionica.

A kolko ti onda sad realno traje put bez brzih punionica, jer ta računica od 4h trenutno ne stoji? I jel ima bilo kakva punionica tamo po Gorskom kotaru i slično? Nekako mi se čini da je to najkritičnije područje na putu do mora. I jasno mi je da se nikome na autocesti ne isplati gradit tak nešto, ali punionica odmah iza naplatnih kod nekog mjesta bi imala smisla.
[Vrh]
Robi75

PostPostano: 21.1.2016. čet. 14:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apex je napisao/la:
Robi75 je napisao/la:
Apex je napisao/la:

A kolko ti onda sad realno traje put bez brzih punionica, jer ta računica od 4h trenutno ne stoji? I jel ima bilo kakva punionica tamo po Gorskom kotaru i slično? Nekako mi se čini da je to najkritičnije područje na putu do mora. I jasno mi je da se nikome na autocesti ne isplati gradit tak nešto, ali punionica odmah iza naplatnih kod nekog mjesta bi imala smisla.

Pa ovisi gdje putuješ. ....ja idem u ZG preko Slovenije tako da ima 6 brzih punionica u jednom smjeru....da se opet ne ponavljam Smile
[Vrh]
Apex

PostPostano: 21.1.2016. čet. 14:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, nisam znao za tu Sloveniju, promaklo mi negdje, sori.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 21.1.2016. čet. 14:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

niram69 je napisao/la:
bmwcabrio je napisao/la:

Jasno ti je da ćeš sada trošiti više na benzin nego na struju?
Smile

//Marin

Dva tri deci na sat........ Zanemarivo za saunu koju dobijes Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 6 / 8.