<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Volkswagen e-Up, e-Golf...
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
solar3

PostPostano: 6.6.2015. sub. 13:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Automatski mjenjači imaju gusto ulje u mjenjaču koje prenosi energiju na drugi dio, odnosno dio za pogon kotača. Ako motor radi na malom broju okretaja to ulje se rotira unutar lopatica i stvara nekakav mali prijenos koji se sprječava pritiskanjem kočnice. Ako je to ulje na višoj temperaturi postaje rijetko i nema tog efekta prijenosa ili je on zanemariv, pa auto stoji na mjestu bez držanja kočnice. Motor radi upravo zbog klime, svjetala i sl.
Uglavnom je to tako kod atomatskih uljnih mjenjača i nema nikakve štete ako se drži kočnica u "leru". Lamelu nećete nikada poderati jer je nema! smijeh1
Po meni za e-vozila koja imaju veliki moment motora to je "idealan mjenjač". skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
EnergyStar

PostPostano: 12.6.2015. pet. 09:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

dc74 je napisao/la:

Ja mislim da su napravili da se motor nakon uključenja glavnog kontaktora vrti na nekom min. broju okretaja zbog sporednih stvari kao npr. kompresor klime i sl. Volio bi da netko tko zna zasigurno o čemu se radi ovo potvrdi iz prve ruke ili napiše o čemu se radi.

Kada auto stoji, pogonski motor se ne vrti. Motor je spojen na kotače preko single speed gearbox-a, i uvijek je spojen, odnosno nema kvačila koje ga razdvaja od kotača. Klima ima posebni motor, pa može raditi dok je auto u mirovanju
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Roman

PostPostano: 12.6.2015. pet. 13:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Isti taj princip je I na Citroenu C Zero a to je napravljeno samo zato kako bi se glumio automatic koji inače kreće ako se pusti kočnica, mene to konkretno smeta jer treba stalno držati kočnicu na semaforu ili prebaciti u P ili N položaj.
[Vrh]
riba

PostPostano: 12.6.2015. pet. 14:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa i ovako i onako treba držati kočnicu na semaforu iz raznih sigurnosnih razloga, nadam se da ju inače držiš na bilo kom autu!
[Vrh]
Roman

PostPostano: 12.6.2015. pet. 14:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je ravno I auto ne bježi ne držim kočnicu a ako teba onda povučem ručnu jer na renolčeku kada držim kočnicu radi I vakum pumpa za servo a to ronda I troši struju :-))
[Vrh]
riba

PostPostano: 12.6.2015. pet. 15:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

E pa to ti nije dobro, trebaš držati kočnicu dok god auto stoji u aktivnom prometu, u koloni ili ispred pješačkog, a vakuum pumpa bi trebala imati regulaciju pomoću senzora tlaka. To je jedina ispravna metoda.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 12.6.2015. pet. 17:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
E pa to ti nije dobro, trebaš držati kočnicu dok god auto stoji u aktivnom prometu, u koloni ili ispred pješačkog, a vakuum pumpa bi trebala imati regulaciju pomoću senzora tlaka. To je jedina ispravna metoda.

Naročito je to bitno kad te netko lupi odozada da napravi veću štetu. Izuzetno me živciraju vozači koji drže nepotrebno kočnicu a imaju treće kočiono svjetlo koje onda sja direktno u oči. Za osigurati zaustavljeno vozilo se koristi parkirna kočnica ako je potrebna.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 12.6.2015. pet. 17:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Ako je ravno I auto ne bježi ne držim kočnicu a ako teba onda povučem ručnu jer na renolčeku kada držim kočnicu radi I vakum pumpa za servo a to ronda I troši struju :-))

Upravo tako - ručna je za to.
[Vrh]
Vene

PostPostano: 12.6.2015. pet. 17:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
riba je napisao/la:

Naročito je to bitno kad te netko lupi odozada da napravi veću štetu. Izuzetno me živciraju vozači koji drže nepotrebno kočnicu a imaju treće kočiono svjetlo koje onda sja direktno u oči. Za osigurati zaustavljeno vozilo se koristi parkirna kočnica ako je potrebna.

Još pomogućnosti imaju upaljene stražnje maglenke Doživljaj uz upaljena štop svjetla je neprocjenjiv. Very Happy
[Vrh]
staklar

PostPostano: 12.6.2015. pet. 20:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
riba je napisao/la:

Kod nas se u autoškoli uči da moraš držat kočnicu a ne ručnu
[Vrh]
grrga

PostPostano: 12.6.2015. pet. 22:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

staklar je napisao/la:
grrga je napisao/la:
riba je napisao/la:

Kod nas se u autoškoli uči da moraš držat kočnicu a ne ručnu

Loša autoškola Smile

Kočnica je potrebna u situaciji kada krećeš na usponu npr iz podvožnjaka. Čudi me da su te učili da to radiš sa radnom kočnicom a ne sa pomoćnom.

Bez obzira da li se uči ili ne i da li je potrebna ili ne činjenica je da je treće kočiono svjetlo strašno iritantno i ometajuće.
Uopće nije vrijedno trošiti više slova o ovome Cool
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 12.6.2015. pet. 23:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tko zna jesu li im uopće otkrili da na autu postoje tri kočnice Very Happy
[Vrh]
mike20

PostPostano: 13.6.2015. sub. 06:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Baš sam htio reći da koga sam god pitao koja je pomoćna a koja ručna kočnica na autu, NITKO nije znao odgovoriti. Osobno ne držim nožnu tj. radnu na semaforu, uvijek puštam kočnicu i mjenjač u ler, na nagibu potegnem pomoćnu i aktiviram ručnu otpuštanjem gumba na istoj Very Happy

Na automatiku sam prebacivalo u neutral, al na nagibu sa onom el. ručnom je jednostavnije držati pritisnuti radnu.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 13.6.2015. sub. 09:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, kod električne kočnice se izgubila funkcija pomoćne kočnice, ostala je samo parkirna. Osobno mi se ne sviđa električna kočnica. Sva sreća da i nemam love za takve aute smijeh1
[Vrh]
BB

PostPostano: 13.6.2015. sub. 14:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Da, kod električne kočnice se izgubila funkcija pomoćne kočnice, ostala je samo parkirna. Osobno mi se ne sviđa električna kočnica. Sva sreća da i nemam love za takve aute smijeh1

Elktrična kočnica? Zamalo da ostanem zaglavljan u bugarskim planinama zbog nje. Srećom otkazala je u otvorenom položaju. Odem u servis u Sofiji, 650 € da se zamijeni mogul, ali treba čekati dva mjeseca. I ja kući 1000 kilometara sa umilnim zvukom ping, ping, ping... Da poludiš.

i onda to riješim nekom zamjenskom elektronikom za "samo" 430 €

E, sad sve se to desilo na auto koji je pravi predstvanik švapske škole VW Passat (a njemački auti su hvaljeni do bola). Od tada gledam da auto bude što jednostavniji... Pukne sajla, nema problema, sam mogu da je zamjenim i košta kikiriki...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 4 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.