<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

E-Renault4
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
staklar

PostPostano: 13.10.2013. ned. 13:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Sava eskimo je ok, ne troši ekstremno, ali je užasno, ali zbilja užasno opasna po kiši. Par puta sam bio blizu dodira, tako da tu gumu nikad ne bih preporučio. Pričam o S3, S2 je bolja po kiši. Iako S3 je ok po snijegu, ali ni približno kao bolje gume.

Mislim da se isplati uzimati skuplje gume, ipak je to za sigurnost, jer ako se negdje sudariš, makar i malo, koštat će te više od razlike u cijeni gume. A za tako malu dimenziju nije sttrašna razlika.

Dakle ako možeš nađi Michelin Alpin A3 ili A4, Conti wintercontact, Pirelli winter 190, ili neke druge premium gume.

Imam eskimo s2 i nikada nije bilo problema, ni po kiši ni po snijegu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 13.10.2013. ned. 13:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eskimo S2 po kisi i ja sletio sa ceste zavrsio na krovu...
Potvrdjujem, jako lose ponasanje po mokrom...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
pesovic

PostPostano: 13.10.2013. ned. 15:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja trenutno imam na autu neke Tigrove TG621 All-Season M+S gume, koje imaju oko 5mm šare i mogle bi se voziti po zimi (po zakonu u Srbiji minimalna dubina šare za M+S gume je 4mm), ali iskustvo od prethonih godina je da se sa njima po snegu vozite kao na sankama, uopšte nema sigurnosti, prednji kraj vozila bukvalno kliza kad skrećete. Jedino što sam uspeo povoljno pronaći od zimskih guma u dimenziji 135/80 R13 je Fulda Kristal Gravito, po ceni od oko 30E po komadu. Nalazio sam i Kumho, Barum, Sempherit i Hankok ali im je cena oko 50 do 60 Evra. Eskino S2 je imao u dimenziji 135/80 R13 ali se više ne prave, a S3 se ne pravi u toj dimenziji. Prijatelj mi preporučuje da stavim 145/80 R13 ali ne bih stavljao zbog povećanja potrošnje.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 13.10.2013. ned. 15:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

pesovic je napisao/la:
Jedino što sam uspeo povoljno pronaći od zimskih guma u dimenziji 135/80 R13 je Fulda Kristal Gravito, po ceni od oko 30E po komadu. Nalazio sam i Kumho, Barum, Sempherit i Hankok ali im je cena oko 50 do 60 Evra. Eskino S2 je imao u dimenziji 135/80 R13 ali se više ne prave, a S3 se ne pravi u toj dimenziji. Prijatelj mi preporučuje da stavim 145/80 R13 ali ne bih stavljao zbog povećanja potrošnje.
Fulda kristal je odlična zimska guma, bolja od Save palac toplo preporučujem jer sam ih isprobao par zima po debelom snijegu na svom brdu gdje bez dobre gume nemaš što tražiti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mike20

PostPostano: 14.10.2013. pon. 07:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem Save je što je premekana, zato je odlična po snijegu, loša po suhom i mokrom.
Made in Slo su malo tvrđe, dok Made in Poland su katastrofa mekane i jako se troše-imao sam obje verzije

Fulda je odlična i jeftina zimska guma, niš puno skuplja od Save,a daleko bolja.
I naravno, čim uže za zimu tim bolje, trenutno na autu imam ljetne 225/45R17 al su zimske 195/65R15 Very Happy
[Vrh]
BB

PostPostano: 14.10.2013. pon. 07:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam tigar wintera (na dva vozila). vuče dobro po snijegu, po kiši osrednje. e sad, problem kiše nije uvijek problem guma nego ceste i vozača. ako ne pada dugo vremena kiša na cesti se stvori sloj mulja i ulja i kad se to pokvasi laganom kišicom dobija se "crni led". u vozačkoj podsvijesti je da je kiša lakše metorloško stanje od snijega pa nastave lupati po gasu do konačnog obračuna sa branikom ili stijenom.

Wintera bi trebala biti dostupna a i katrica nije ferrarri pa mislim da ne bi trebalo biti problema...
[Vrh]
pesovic

PostPostano: 27.10.2013. ned. 15:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo kratkog update-a prepravke električne četvorke

Komplet zamenjena instalacija zadnjih kočnica (cevi,creva, cilindri, paknovi)

Motor je prošli vikend ubačen u auto (dodat je ventilator)

Izvaren je prednji nosač baterije na koji će biti smeštene dve baterije, njihovi punjači i tabla sa Zapijem

Juče su počele pripreme pred farbanje, ceo dan sam šmirglao auto vodenom šmirglom, limarija je u dobrom stanju, ima svega par mesta gde se pojavila rđa, tako da neće biti značajnijeg gitovanja.
[Vrh]
maliodpalube

PostPostano: 27.10.2013. ned. 15:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja tražim neki najmanji i najlakši karavan za radionicu i danas nabasam na neku prometnu dozvolu od četvorke... oblik karoserije: karavan smijeh
[Vrh]
pesovic

PostPostano: 27.10.2013. ned. 16:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Četvorka je auto oko koga su se otimali majstori u Srbiji, jer je vrlo praktičan za materijal i alat, a i troši kao upaljač (5l na 100km), plus ako se prebaci na plin... Prethodnih par godina sve četvorke iz Slovenije završile u Srbiji, potražnja je bila ogromna iako je uvoz starih vozila bio zabranjen. Auta su doterivali kao strance pa su prepakivali na naša vozila sa papirima. Broj motora je na pločici koja je pričvršćena nitnama, tako da se vrlo lako da zameniti, ljudi su menjali i komplet šasije niko to nije ni proveravao. Sada je teško naći dobru četvorku, ali ako budeš nju pazario obrati pažnju na trulež karoserije (prednji most isod hladnjaka, grede u motornom prostoru, kutije iza prednjih točkova, kutije ispred zadnjih točkova, podigni vozačevu i suvozačevu patosnicu, podigni obloge zadnjih lukova....). Četvorka se baš lepo može reparirati ko ima prostora i vremena, karoserija se odšafi od šasije, pa se može dobro prići da se iskrpe rupe i da se sve propisno zaštiti.

http://www.renault4.co.uk/renault-4-gtl-restoration.htm

Prostora za baterije ima na pretek, kad se stavi mali Rade, iznad njega imaš kocku slobodnog prostora dužine 400mm širine 500mm i visine 300mm. Mesta imaš i na mestu rezervoara (dužina 450mm širina 600mm visina 150mm, a ako prosecaš pod da uklopiš bateriju ispod sedišta i tu možeš dobiti još 100mm prostora). Masa praznog vozila je 650kg, nosivost oko 400kg (nigde nisam uspeo naći tačne podatke jer se međusobno razlikuju)
[Vrh]
munjeni

PostPostano: 27.10.2013. ned. 19:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dozvoljeno opterećenje stražnje osovine je 350 kg po knjižici.
[Vrh]
mininabaterije27

PostPostano: 27.10.2013. ned. 19:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mini_Van_001.JPG
http://www.carandclassic.co.uk/car/C152186
[Vrh]
pesovic

PostPostano: 27.10.2013. ned. 21:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:
Dozvoljeno opterećenje stražnje osovine je 350 kg po knjižici.

Da li bi mogao napisati i o ostalim masamama sa kojima raspolažeš o Renou 4 GTL?

Ja imam neku knjižicu koja je došla sa njim (proizveden je u IMV Novo Mesto, Slovenija).

Ukupna masa 720kg (optrećenje osovina 415 kg prednja i 305 kg zadnja)

Dozvoljena ukupna težina 1050 kg (dozvoljeno opterećenje osovina 520kg prednja i 570kg zadnja)

U saobraćajnoj mi piše da je masa praznog vozila 655kg, sad ovih 720 kg mi se ne uklapa, dal se tu podrazumeva vozač pitanje je. Na stranim sajtovima stoji podatak da je maksimalna dozvoljena masa Renaulta 4 GTL 1120kg, sad pitanje je šta je tu sve tačno.
[Vrh]
munjeni

PostPostano: 27.10.2013. ned. 23:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemam ga više pa neznam točno. Potražit ću ako nađem detalje. Kad sam ga vagao za neke svoje potrebe bio je težak tih 720 kg. Ovo za zadnju osovinu se sjećam jer sam vozio cement pa sam gledao koliko smijem staviti u njega Very Happy
Ako je dobro povaren onda smiješ 'nategnuti' one torzione 'federe' koji se skrivaju sa donje strane poda u onim kupolama. Samo nije preporučljivo ako nemaš original alat za to jer možeš ostati bez kojeg prsta. Tako smo podizali četvorku za terensku vožnju.
[Vrh]
pesovic

PostPostano: 4.11.2013. pon. 20:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Auto je konačno dobio novu (staru) farbu, preostaje samo da se sve sklopi i da vozi na atest.

[Vrh]
marko-sk

PostPostano: 4.11.2013. pon. 20:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

respekt palac

(koje su tvoje baterije => datašit)
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila