<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Grijanje u EV preradi
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
DompaEV

PostPostano: 14.10.2014. uto. 22:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
Ja sam ipak više za el. grijanje.
Slazem se!
Uvijek se moze izvesti da kalorifer na klasicnih 230V zgrije kabinu prije kretanja ujutro, pomocu npr. tajmera (najjeftinije rjesenje), daljinskog upravljaca, SMS-a...
U principu najveci problem je magljenje sajbe, a kad je kabina vec ugrijana lakse se drzi odmagljenom kad krene voznja i kabina se dalje grije pomocu struje iz baterija.

Kao sto je vec spomenuto vise puta, grijac sica koji se kupi za sicu u nekom od lanaca ala Kaufland puno pomaze, a trosi max 30-ak W.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
lisicakm

PostPostano: 15.10.2014. sri. 01:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
lisicakm je napisao/la:

smijeh1 smijeh1
A dobro , nebi baš rezervoar od boce coca cole , al mogao bi uzet nppr neki rezervoar od tekučine za brisače npr... Smile

To bi garantiralo nedobivanje atesta zgog neatestirane posude za gorivo.

no je....
Pa onda bi ostavio rezervoar od auta orginal, a utičnicu bi riješio nekako drugačije...
najgore mi kod električnog grijanja što treba rastavljat cijeli kokpit da se dođe do njega, ovako se samo spoje cijevi.. Very Happy
Kad već imam taj webasto... I nije uopće velik , Zex mi ga pomogao upogonit Very Happy .
Jedino bi trebalo složit dodatni rezervoar vode da akumulira više topline da se ne pali tako često..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
miko

PostPostano: 15.10.2014. sri. 06:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam u električnom Peugeotu webasto, počme grijat odmah i super je, htjeo sam si njega uzeti i za Marutija ali kad sam popričao sa čovjekom koji ih servisira odustao sam. Polovni košta cca 100-200 eur, pitanje u kakvom je stanju a ako nešto nedaj Bože ode, popravak te košta opet 100-200 eur. Potrošnja ovoga što imam u Peugotu je 0,2L na sat što je stvarno ništa.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 15.10.2014. sri. 09:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

0.2L na sat je struje za 30-40 el.kilometara.
Nije ništa Smile
[Vrh]
miko

PostPostano: 15.10.2014. sri. 15:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
0.2L na sat je struje za 30-40 el.kilometara.
Nije ništa Smile

Embarassed kad to tako kažeš onda stvarno je puno Embarassed
[Vrh]
Cose

PostPostano: 16.10.2014. čet. 13:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
bmwcabrio je napisao/la:
Slazem se!
Uvijek se moze izvesti da kalorifer na klasicnih 230V zgrije kabinu prije kretanja ujutro, pomocu npr. tajmera (najjeftinije rjesenje), daljinskog upravljaca, SMS-a...
U principu najveci problem je magljenje sajbe, a kad je kabina vec ugrijana lakse se drzi odmagljenom kad krene voznja i kabina se dalje grije pomocu struje iz baterija.

Kao sto je vec spomenuto vise puta, grijac sica koji se kupi za sicu u nekom od lanaca ala Kaufland puno pomaze, a trosi max 30-ak W.

Punjac baterija u Puntu svu proizvedenu toplinu puse u kabinu (kogeneracija! palac) tako da na tome dobijem 6-7 stupnjeva u odnosu na vanjsku temp (odmrzavanje sajbi?), a na timer cu sloziti grijanje vode u regularnom sistemu grijanja da se upali pola sata prije nego idem, tako da ce odmah puhati toplo cim sjednem u auto.
[Vrh]
BB

PostPostano: 20.10.2014. pon. 20:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
bmwcabrio je napisao/la:
Slazem se!

ima nabaviti premaza na bazi nanotehnologije koji ne dozvoljavaju da se magli šajba...
[Vrh]
Čubi

PostPostano: 21.10.2014. uto. 07:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
ima nabaviti premaza na bazi nanotehnologije koji ne dozvoljavaju da se magli šajba...

Ima svega, no možeš li preporučiti neki koji stvarno radi? Shocked
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 21.10.2014. uto. 09:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:
BB je napisao/la:

Evo mogu ja:

Ali moraš svaka tri tjedna stavljati novi sloj! Wink
[Vrh]
BB

PostPostano: 22.10.2014. sri. 09:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čubi je napisao/la:
BB je napisao/la:

Upravo testiram neku parku, cilj mi je to početi raditi

za neke stvari radi super a za neke slabo.

za maglu mi se čini da radi dobro. kad budem 100% siguran, napišem ovdje
[Vrh]
Cose

PostPostano: 24.10.2014. pet. 14:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo za magljenje i mene zanima - jer mi se pocnu magliti bocna stakla kada prebacim na unutarnju cirkulaciju.

Zadnjih dana kako je zahladilo redovito "testiram" grijanje u Puntu - sa jutranjom temperaturom od 7-8C se ugodno grijem sa regulatorom topline u kabini postavljenim na pola. Grijac drzi vodu na 70C i pali se na minutu svake 2-3 minute.

Tesko mi je procijeniti koliko trosi samo grijanje jer mi se potrosnja auta dijelom povecala i radi pada napona na hladnim baterijama (treba vise struje za istu snagu), ali sveukupna potrosnja mi je sada 20-25% veca nego kad je vani bilo 20C (oko 180-190Wh/km iz baterija i oko 240Wh iz uticnice).

Pravi test tek slijedi, ali po svemu vidjenom ima naznaka da bi ovih 1500W grijaca u vodenom krugu moglo biti dovoljno i kada ozbiljno stisne zima.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 26.10.2014. ned. 19:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Premazao stakla u Puntu sa Sonaxovim sprejem protiv magljenja - malo se cudno nanosi jer treba ostati tanki pjenasti sloj (koji se posusi i nestane za 20sec), ali izgleda da djeluje.

Preko vikenda sam doradio sistem grijanja sa timerom pomocu kojega se pali grijac vode tako da voda bude zagrijana kada sjednem - stavio sam da se pali 15min prije.

Dodao sam i jedan PTC keramicki kalorifer 220V koji je spojen preko timera i narihtan da se pali u jutro pola sata prije mog dolaska do auta. Njegov termostat je narihtan da kabinu grije na cca. 15C i podesen je da grije na prvom stupnju od oko 900W.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 4.12.2014. čet. 16:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo jos jedne ideje protiv magljenja stakla - ukratko, pijesak za macke [koji upija vlagu] staviti u platnenu vrecicu i smjestiti negdje u auto:

[Vrh]
MP

PostPostano: 4.12.2014. čet. 23:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Evo jos jedne ideje protiv magljenja stakla - ukratko, pijesak za macke [koji upija vlagu] staviti u platnenu vrecicu i smjestiti negdje u auto:

zajedno s mačkicom smijeh2
[Vrh]
BB

PostPostano: 5.12.2014. pet. 17:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:
Cose je napisao/la:

zajedno s mačkicom smijeh2

...podsjeti me na onaj vic kako japanci ispituju da dihtuje auto. ubace mačku u auto i ako je sutradan živa onda ne dihtuje dobro.

Nasuprot tome sličan princip je bio i u Zastavi. ubace mačku i ako je sutradan ne nađu u autu onda ne dihutje dobro...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sljedeća
Stranica 11 / 12.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.