<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pomoć oko električnog skutera
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vosaug

PostPostano: 2.6.2013. ned. 19:10    Naslov: Pomoć oko električnog skutera Citirajte i odgovorite

Ćao društvo , prije svega želim da kažem da je vaš forum jako puno čitan i cijenjen od strane EV fanova , jedan od njih sam i ja.
Ovdje sam stekao neka osnovna znanja u vezi elektromobila i tom prilikom želim da vas pohvalim.

respekt

A sad ono najbitnije , treba mi pomoć oko kupovine kineskog električnog skutera , kupio bih jedan skoro nov kome su baterije olovne i krepale su od stajanja , a skuter nije vožen :

Na njemu pise: 4* 12V
5A

pa kontam da ima jako malu snagu : 240W kada se pomnože volti i amperi.

Moj drug ima isti takav sa olovnim baterijama i on ide 35 km/h pa me zanima kako je to moguće kad ima samo 250W , isto tako ima na njemu i neko dugme kojim se prebacuje u tu drugu , bržu brzinu.

Nije mi jasno jer vidim da artasovi bicikli imaju preko 1000W pa idu jedva preko 40 km/h , kako je moguće da ovaj sa 250w ide 35 km/h?

Htio sam kupiti litijum za taj skuter , pa mi treba pomoć oko toga ta da kupim i koliko će koštati? Pretpostavljam da trebaju baterije i BMS punjač za kontrolu svake ćelije? Kontam da to dvoje idu zajedno? Ako ima ko da prodaje , rado bih kupio.

Isto tako , pošto je u pitanju kinez , ja bih bio spreman da u njega stavim i veći i jači motor i veći litijum , samo da iskoristim kućište skutera.

Molim vas , odgovorite mi ako znate makar na neko pitanje ili komentarišite ovaj moj post , volio bih čuti vaša mišljenja.

Inače , skuter bez tih baterija trebao bi dobiti za nekih 200 evra , je li to puno? Uvjerio sam se lično da nikad nije vožen , na kilometar satu 4.6 kilometra..

Pozdrav društvo i hvala unaprijed! Smile

P.S. Oprostite , malo sam vas smorio. Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vosaug

PostPostano: 2.6.2013. ned. 19:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Inače , jednoga dana ako poželim da nabudžim malo taj skuter , mogao bih umjesto tog točka staviti i neki sa motorom od 2000W i relativno lako ga prepraviti , staviti za njega kotroler i napraviti sebi opasnu mašinu. Šta mislite o tome? Smile
[Vrh]
debeli

PostPostano: 2.6.2013. ned. 19:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako je moguće da ovaj sa 250w ide 35 km/h?

marketinški je puno toga moguće...

tehnički podaci su nešto sasvim drugo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
max

PostPostano: 2.6.2013. ned. 19:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa može i nizbrdo i puno više od 35km/h smijeh Ako želimo 35km/h sa 250W treba smanjiti čeonu površinu i/ili aerodinamički koeficijent (otpor) što je dosta teško s obzirom na skuter i vozača, dočim otpor kotrljanja kao i masa skutera i vozača kod brzina preko 30 km/h postaje mala spram otpora zraka, tako da tu i nema značajnog poboljšanja.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 2.6.2013. ned. 20:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daj za početak sliku skutera i bitnih komponenata ili link na web gdje su podaci. Verojatno ne štima ili snaga ili brzina.
[Vrh]
zega

PostPostano: 2.6.2013. ned. 21:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Teta vera je sa 250W isla 25Km/h, scooter ima manju ceonu povrsinu plus kod nekih vozac sjedi i aerodinamika je dosta bolja a onda ima drastican utjecaj na brzinu...
No i marketing ili lose kalibriran brzinometar cuda rade...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Tomy

PostPostano: 2.6.2013. ned. 22:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Punica ima onaj kineski bicikl koji uredno pokazuje 25 km/h , a mjereno tek nešto više od 21 km/h s potpuno punim baterijama...mjereno prema radaru kraj ceste Smile
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 2.6.2013. ned. 23:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

eto slike tog skutera koji sam 250w "ide" 35km/h ...

ne znam ni sam , imate li jos koji predlog u vezi ovog litijuma što sam gore pomenuo , gdje to da nadjem , kako da složim te baterije?

Isto tako mislio sam , pošto je ovaj motor dosta slab da narucim rezervni dio od nekog sa ovog sajta:

http://www.msmarine-emax.com/

i da stavim motor od 4000w koji imaju njihovi motori sa njihovom elektronikom , i da tako prepravim ovaj motor ukoliko jednog danan to poželim.. samo što ne znam jel u ovoh mog prečnik točka 13" , kao kod ovih sa sajta .. valjda je i to neki standard , koliko sam skonto najvise ga koriste kod električnih skutera.. Dajte predloge ovamo , kakav litijum da mu stavim? Jel taj bms u sklopu punjaca za litijum , ili u sklopu baterije?
moram li mijenjati kontroler ako promjenim baterije u litijum? Pozdrav i hvala! Nisam znao da se bave pogrešnim baždarenjem brzinomjera. Koja lopovija, zakinu 4-5 km/h Smile[/img]
[Vrh]
Pero

PostPostano: 3.6.2013. pon. 04:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj skuter sa slike jako sliči na moj, koji sam svojedobno kupio od Artasa, a moj ima 1000W motor, koji identično izgleda kao i na ovom skuteru. Rolling Eyes
Mana mu je da je poprilično težak jer ima 70kg olovnih baterija, koje mislim ionako zamijeniti s LiFe baterijom te tako smanjiti mu masu za 50tak kilograma...
[Vrh]
BB

PostPostano: 3.6.2013. pon. 08:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda je samo tablica na 250 w a snaga motora nešto veća, Ako su imali dvije verzije (jaču i slabiju) i različite pakete baterija onda im se na isplati imati dvije verzije motora (kod njih je to svakako jeftino i u jednoj i u drugoj varijanti)
[Vrh]
grrga

PostPostano: 3.6.2013. pon. 10:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislio sam ponuditi pomoć oko sređivanja skutera ali po upisanoj lokaciji vidim da mi je to nemjerljivo daleko Smile
[Vrh]
darma

PostPostano: 3.6.2013. pon. 12:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Mislio sam ponuditi pomoć oko sređivanja skutera ali po upisanoj lokaciji vidim da mi je to nemjerljivo daleko Smile
lol
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 3.6.2013. pon. 15:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

hahahahah Smile šta da se radi , granice postoje.
Blago vama , eto vas sad u EU , imaćete priznate homologacije pa možete naručivati iz EU šta hoćete ...
mi tamo nećemo skoro , možda i nikad ...
dobri ste , ovaj forum je kvalitetan ...
inače , u Srbiji poznajem čovjeka koji je daleko najviše odmakao sa samogradnjom električnih automobila , samo u Kini je bio oko 110 puta u zadnjih 10 godina , proizvodi turističke voziće na elektropogon..
Zvao sam prije mjesec artasovu prodavnicu , treba uskoro da dođem u ZG po taj litijum što bih ovdje ugradio , samo da odlučim šta uzeti za ovaj motor? 48 volti je , makar je to poznato
opet ksžem , pišite predlažite , nisam neki bogataš , ako imate polovan litijum ne bih mi smetalo Smile kolko je ke[a litijum nov? npr , onaj za artasov bicikl?

Zadnja promjena: vosaug; 3.6.2013. pon. 15:36; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 3.6.2013. pon. 15:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Ovaj skuter sa slike jako sliči na moj, koji sam svojedobno kupio od Artasa, a moj ima 1000W motor, koji identično izgleda kao i na ovom skuteru. Rolling Eyes
Mana mu je da je poprilično težak jer ima 70kg olovnih baterija, koje mislim ionako zamijeniti s LiFe baterijom te tako smanjiti mu masu za 50tak kilograma...

kako te služio taj skuter? jel u životu? ništa nije crkavalo? Smile
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 3.6.2013. pon. 15:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

vosaug je napisao/la:
Pero je napisao/la:

kako te služio taj skuter? jel u životu? ništa nije crkavalo? jel baš ovakav bio ili samo onako ličio? Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.