<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Fiat Punto elettrico
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cose

PostPostano: 22.10.2017. ned. 10:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jucer smo sa Puntom isli do Ozlja i odradili sve skupa 180km.

Do Jastrebarskog po autoputu 90km/h, onda se tamo napunili 20minuta da provjerimo punionicu (ako ne radi imali smo dovoljno struje za povratak u Zg), pa 50km do Ozlja i natrag, a u povratku smo se punili 1h tj. toliko da imamo dovoljno struje do doma. Na kraju smo doma dosli sa finom rezervom, a SOC nije padao ispod 25% / 40Ah (uvijek je bilo struje za jos sigurnih 25km). U povratku je vec bila noc i fino pala temperatura (8-9C), pa je i Webasto imao priliku odraditi svoj dio posla.

Punjenje na Elen punionici u kombinaciji brzi + spori punjac sa ukupno 60A je spasilo vecer jer bi se inace na obicnoj uticnici sa sporim punjacem morali puniti preko 5 sati za isti rezultat i doma bi dosli oko 4 u jutro umjesto u ponoc. Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.10.2017. ned. 11:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaka čast, prava avantura! respekt

Malo je skromnih i hrabrih za tako nešto palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Cose

PostPostano: 23.10.2017. pon. 20:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Svaka čast, prava avantura! respekt

Malo je skromnih i hrabrih za tako nešto palac

Kada poznajes auto i znas potrosnju onda to nema veze sa hrabrosti - to je samo stvar ispravne procjene, dobro dimenzionirane rezerve i planskog koristenja mreze javnih punionica. Very Happy
[Vrh]
Cose

PostPostano: 3.11.2017. pet. 21:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Punto danas nije bio na pripremama za snimanje Mad Maxa...

...nego je samo skinut prednji branik za obaviti radove na inace tesko pristupacnim dijelovima.

Stavljen je novi Chennic JCDI62-9612 (45A stalno, 60A peak) tako da sada ima 2 DC/DC pretvaraca koji ukupno mogu dati preko 100A - taman za zimsku potrosnju da se rasporedi tako da ni jedan nije preopterecen. Jedino mozda prebacim Meanwell da bude iza glavnog kontaktora i pali se zajedno sa kontrolerom (na kontakt), a Chennic da bude stalno upaljen i odrzava napon malog akumulatora (7Ah se potrosi nakon par dana stajanja ako se auto ne vozi).

Rijesen je i problem sa konektorom na lijevom faru koji je povremeno zezao pa je slabije svjetilo - a kasnije navecer sam i podesio visinu svjetla tako da su sada "na vagu".

Kad je vec sve bilo tako lijepo dostupno, provjerio sam i sva crijeva i instalacije u prednjem dijelu i oko Webasta.

Onaj cudan osjecaj kad nema nista za raditi po autu i sve je spremno za zimu (Ok, treba montirati zimske gume). Very Happy
[Vrh]
Cose

PostPostano: 20.11.2017. pon. 16:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jutros kod nas bio prvi mraz - Webasto timer odradio svoj dio posla tako da nije bilo struganja (i toplo u autu). palac

E da, skoro sam zaboravio da je neki dan Punto okrenuo 30.000km - ako su ti okrugli kilometri neka vrsta rodjendana, onda dragi Punto sretan rodjendan! Very Happy
[Vrh]
miko

PostPostano: 20.11.2017. pon. 16:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac
[Vrh]
jbozur

PostPostano: 20.11.2017. pon. 17:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Jutros kod nas bio prvi mraz - Webasto timer odradio svoj dio posla tako da nije bilo struganja (i toplo u autu). palac

E da, skoro sam zaboravio da je neki dan Punto okrenuo 30.000km - ako su ti okrugli kilometri neka vrsta rodjendana, onda dragi Punto sretan rodjendan! Very Happy

Sretan mu rođendan.

Moj negdje prije okrenio 70000km a ja mu zaboravio čestitati smijeh1 smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
eltico

PostPostano: 20.11.2017. pon. 18:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac
[Vrh]
miko

PostPostano: 20.11.2017. pon. 22:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

jbozur je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Sretan mu rođendan.

Moj negdje prije okrenio 70000km a ja mu zaboravio čestitati smijeh1 smijeh1
Shocked Svaka čast! respekt
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 21.11.2017. uto. 09:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:

Koliko ti je vremena trebalo za taj jubilej?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cose

PostPostano: 22.11.2017. sri. 19:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

pkristo je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Koliko ti je vremena trebalo za taj jubilej?

3.5 godine, s time da je par mjeseci proslo u rjesavanju djecjih bolesti i cekanju dijelova.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 30.11.2017. čet. 20:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krenuo sam pojednostavljivati sve po autu, pa je tako medju prvima odletio sklop koji je glumio mikroprekidac da kontroleru signalizira pritisak pedale gasa.

Ne bi ga dirao da se vec nije znao musicavo ponasati - par puta se dogodilo da nije htio ZAPI upaliti jer je ovaj signalizirao "pedal down" sto je lako rijeseno prekidom napajanja sklopa, ali je svejedno iritantno i neprakticno kad si u zurbi a ovaj bas odluci zezati.

Uglavnom, sada je sva ta komplikacija (drugi izvodi na potenciometru gasa, elektronika i relej) zamijenjena jednim obicnim prekidacem u kabini - sa kojim ne ocekujem ama bas nikakve probleme. Samo ga kod paljenja treba ugasiti i upaliti nakon kontakta da ZAPI odradi sekvencu paljenja, a poslije je stalno upaljen (sto ne smeta jer je ZAPI u "hydro pump" modu - ne bi funkcioniralo da je spojen u "traction").

Zivjela jednostavna rjesenja! Very Happy
[Vrh]
Cose

PostPostano: 16.12.2017. sub. 18:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neki dan me je na povratku s posla Punto pocastio sa 3x blink na ZAPI kontroleru (Error on VMN test / NO FULL CONDUCTION) - na punom gasu sam lovio semafor i sam je nestalo pogona. Confused

Srecom bio sam blizu pa nije bila tolika frka (mogao sam auto ostaviti sparkiran i prosetati 10min), a druga sreca je da je nakon Windows fore (ugasi/upali) sve proradilo pa sam se na laganom gasu doveo do doma. Ijac je imao istu gresku na Audiju kada je cetkica izgubila kontakt, pa sam odmah narucio 4 nove kod ekipe iz firme Igmar-ing (samo kod mene imaju preko 30.000 km i nisu bile nove, pa je moguce da je doslo vrijeme).

Meho je rekao da mu u ponedjeljak dofuram auto da skine dolje motor, pa cemo vidjeti o cemu se tocno radi.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 7.2.2018. sri. 13:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Neki dan me je na povratku s posla Punto pocastio sa 3x blink na ZAPI kontroleru (Error on VMN test / NO FULL CONDUCTION) - na punom gasu sam lovio semafor i sam je nestalo pogona. Confused

Srecom bio sam blizu pa nije bila tolika frka (mogao sam auto ostaviti sparkiran i prosetati 10min), a druga sreca je da je nakon Windows fore (ugasi/upali) sve proradilo pa sam se na laganom gasu doveo do doma. Ijac je imao istu gresku na Audiju kada je cetkica izgubila kontakt, pa sam odmah narucio 4 nove kod ekipe iz firme Igmar-ing (samo kod mene imaju preko 30.000 km i nisu bile nove, pa je moguce da je doslo vrijeme).

Meho je rekao da mu u ponedjeljak dofuram auto da skine dolje motor, pa cemo vidjeti o cemu se tocno radi.

Tek sad sam skuzio da sam ostao duzan nastavak price...

Motor je skinut dolje i detaljno sam ga pregledao - cetkice kao nove nakon 20k km (sjetio sam se da su mijenjane na 10k sa motorom), svi kontakti dobri, zice od cetkica citave i bez ostecenja, kolektor sa puno mesa, sjaji se bez tamnijih mjesta koja bi indicirala da je negdje pregorio namotaj... Tko zna sto se kontroleru ucinilo u tom trenutku da je javio gresku.

Usput sam promijenio i lamelu koja je dobila malo lufta - nije bilo nuzno, ali je steta bilo to ne napraviti kad je vec sve bilo rastavljeno. U svakom slucaju veliki napredak naspram prvih 10k km kada sam promijenio 4-5 lamela - ova sada je uredno odradila 20k km.

Promijenio sam i ventilator kabine koji je poceo zujati, a primjetio sam i da slabije vrti - sad je opet sve tiho i sa dovoljnim protokom zraka vec od 1. brzine.

Dva DC/DC su se odlicno pokazali u zimskim uvjetima - struje ima vise nego dovoljno za sve potrosace (ukljucno i elektricni servo) i ne moram paziti da lj imam zajedno upaljeno grijanje straznjeg stakla sa ventilatorom na jace, a Webasto redovito izaziva zavist kod svih drugih koji struzu aute u jutro. Very Happy

Zadnjih mjeseci se dosta vozim i u prosjeku dnevno radim 40-50km (vikendima i vise ako odemo kod prijatelja izvan Zg).
[Vrh]
Cose

PostPostano: 15.3.2018. čet. 23:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Podmladak u elektricnoj ergeli - a Punto u cudu - tko je ovaj s mojim tablicama? Wink

[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67  Sljedeća
Stranica 65 / 67.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.