<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Za sta bi se dao iskoristiti motor
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Andjelkot

PostPostano: 24.9.2017. ned. 09:15    Naslov: Za sta bi se dao iskoristiti motor Citirajte i odgovorite

Pozdrav ekipa. Novi sam na forumu i upustam se u avanturu. Zanima me Vase misljennje za koi auto bi ovaj motor mogao da se najbolje iskoristi i koi kontroler bi odgovarao.Kad mislim na auto mislim na kilazu razumijem da bi bilo najbolje sto manje Kg ali do koliko kilograma bi se Vi odlucili sa ovim motorom.
48V ,230A, 2900min,9KW IP 0/22,
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 24.9.2017. ned. 17:21    Naslov: Re: Za sta bi se dao iskoristiti motor Citirajte i odgovorite

Andjelkot je napisao/la:
Pozdrav ekipa. Novi sam na forumu i upustam se u avanturu. Zanima me Vase misljennje za koi auto bi ovaj motor mogao da se najbolje iskoristi i koi kontroler bi odgovarao.Kad mislim na auto mislim na kilazu razumijem da bi bilo najbolje sto manje Kg ali do koliko kilograma bi se Vi odlucili sa ovim motorom.

Slabiji Rade Koncar (5kW 72V 2200o/min) uredno vozi Audi A6 od preko 1400kg, tako da nemas problema - samo treba motor dobro pregledati (i po potrebi sanirati namotaje ako negdje probija), zamijeniti lagere i staviti posteno prislino hladjenje.

Manji laksi auto ce bolje ici, ali sa takvim motorom mozes i nesto vece.
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 25.9.2017. pon. 08:12    Naslov: Re: Za sta bi se dao iskoristiti motor Citirajte i odgovorite

Andjelkot je napisao/la:

Samo provjeri za koji rtežim rada je motor predviđen.
Na pločici imaš oznake : S2, S3, S4 ili 15%, 25% ili 60' i slično.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 25.9.2017. pon. 19:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko je težak sam motor??
[Vrh]
Andjelkot

PostPostano: 26.9.2017. uto. 18:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Koliko je težak sam motor??

Neznam jos cekam da stigne pokusao sam postaviti sliku ali mi nije islo inace je radio kao hidraulicna pumpa a na plocici ima jedna oznaka koja se ne razumije bas puno cinimi se 44 ako je to kilaza.
Juce sam nasao jos jedan na oglasima ali me lik zeza oko posiljke 4,3KW, 72V, n2650, nmax5250, A77, Talijanski pellizzari.
Mislio sam uzeti oba pa da probam i jedan i drugi
[Vrh]
Andjelkot

PostPostano: 4.10.2017. sri. 16:48    Naslov: Za sta bi se dao iskoristiti motor Citirajte i odgovorite

Evo ga napokon nakon razmisljanja i njuskanja narucio sam ovaj i stigao je danas. cijena 110 eura, u veoma dobrom stanju .
Proizvodnja pellizzari
U 72V
I 77A
P 4,35KW
n 2650
n max 5250
Sv limit 60
Molio bi za misljenje na kojeg donora ici. Posto je prvi projekt ove vrste. Dali bi to bilo recimo ok na neko auto srednje klase kao astra ,mozda polo karavan. Zbog prenosa dali je bolje dizel ili benzin mislim zbog mjenjaca.[/img]
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 5.10.2017. čet. 07:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ukratko, ako je mali auto dizel zbog povoljnijeg omjera getribe. Kod jačih benzinaca je getriba povoljna pa isto prolazi. Kod auta koji si spomenuo definitivno dizel.
Snaga ti nije nešto kod tog motora, ali opet više to ovisi o dobrom kontroleru i hlađenju koje složiš te baterijama koje ćeš koristiti.
Te teme su već višestruko prožvakane...pročitati par prerada i problema s kojima su se ljudi susretali ne bi bilo na odmet. Lp
[Vrh]
Andjelkot

PostPostano: 5.10.2017. čet. 18:28    Naslov: Za sta bi se dao iskoristiti motor Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru
Pročitao sam toga masu vec tri godine razmisljam o ovome.
Opredjelio sam se na ovaj motor radi mogućnosti opterećenja na šesdeset posto. Znam da se svi kunu u radeta a ovaj puno po meni ne odskace od manjeg naravno 5KW. Malo je po gabaritima manji jer nema medjuprostora namotaja. Zbog toga bi se opredjelio na manje auto a za akumulatore bi sada uzeo neke za solar jer mi svakako trebaju, pa ako sve bude kako treba onda cemo uloziti u kapacitet.
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 5.10.2017. čet. 18:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:
Sv limit 60

Mislim da to nisi dobro pročitao.
To može biti S2 60 minuta, ili S3 60%.
Ako je motor bio trakcibki (pogonski) tada je vjerovatno S2, a ako je od pumpe ili kakve dizalice vjerovatno je S3.
[Vrh]
Andjelkot

PostPostano: 5.10.2017. čet. 19:08    Naslov: Za sta bi se dao iskoristiti motor Citirajte i odgovorite

OldDog je napisao/la:
Citat:
Sv limit 60

Mislim da to nisi dobro pročitao.
To može biti S2 60 minuta, ili S3 60%.
Ako je motor bio trakcibki (pogonski) tada je vjerovatno S2, a ako je od pumpe ili kakve dizalice vjerovatno je S3.

Sad gledam i pise SV limit 60stepeni
Malio i mene buni nepise nigdje S1 S2 iliS3
Motor je pogonski viličara srednje veličine neznam tačno model
[Vrh]
Andjelkot

PostPostano: 5.10.2017. čet. 19:09    Naslov: Za sta bi se dao iskoristiti motor Citirajte i odgovorite

Nekontam kako postat sliku citao sam da treba slika biti postojana na netu
[Vrh]
Andjelkot

PostPostano: 5.10.2017. čet. 19:12    Naslov: Za sta bi se dao iskoristiti motor Citirajte i odgovorite

Pa dobro u stvari na 60minuta na to sam i mislio to je po meni ok jer mislim koristiti auto po gradu za kratke lokacije nikakvo silovanje.
[Vrh]
riba

PostPostano: 5.10.2017. čet. 20:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

60 minuta je standardni rating, za el vozila se to smatra trajnim opterećenjem, tako da bez brige.

Slike stavi na imgur.com (gore lijevo stisneš new post) i zalijepiš linkove ovdje. (kad se uploadaju desna tipka na sliku copy image location, i paste u post na forumu.)
[Vrh]
Stevan

PostPostano: 7.10.2017. sub. 14:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

U kakvo vozilo ovo strpati? Shocked
[Vrh]
mester

PostPostano: 7.10.2017. sub. 15:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

320kg trlja oci
Autobus mozda?
[Vrh]