<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

E-Yugo
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 23, 24, 25

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
eltico

PostPostano: 25.9.2017. pon. 19:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

dzagi je napisao/la:
Pozdrav drustvo, malo sam resio da posle dve godine skinem prasinu i paucinu i probam malo da pokrenem stvari sa mrtve tacke, a mrtve su baterije 😐 vidim da se dosta pominju moduli od Nissan Leaf dal je izvodljivo to nabaviti. Jos jednom pozdrav za sve i drago mi je da ste svi na okupu i da ste bas aktivni za razliku od nas.

Di si do sad??
Pitao sam se više puta.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dzagi

PostPostano: 26.9.2017. uto. 00:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Di si do sad??
Pitao sam se više puta.

Jurnjava oko posla, sad sam malo rešio da pokrenem auto, žao mi stoji već dve godine, malo sam posle one poplave izgubio motivaciju, u principu sam ga samo malo tada sredio menjao ležajeve zbog vode oprao sve i na tome se završilo zbog one famozne priče oko registracije. Sad sam rešio da jurim baterije, jutros sam probao sve radi ali kako dam gas pad napona je ogroman ali dobro pokušaću da uđem u formu iz koje sam ispao Wink
[Vrh]
Stevan

PostPostano: 26.9.2017. uto. 18:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

dzagi je napisao/la:
eltico je napisao/la:
Di si do sad??
Pitao sam se više puta.

Jurnjava oko posla, sad sam malo rešio da pokrenem auto, žao mi stoji već dve godine, malo sam posle one poplave izgubio motivaciju, u principu sam ga samo malo tada sredio menjao ležajeve zbog vode oprao sve i na tome se završilo zbog one famozne priče oko registracije. Sad sam rešio da jurim baterije, jutros sam probao sve radi ali kako dam gas pad napona je ogroman ali dobro pokušaću da uđem u formu iz koje sam ispao Wink

Imaš li neku informaciju o atestiranju? Da li se išta promenilo?
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 26.9.2017. uto. 21:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stevan je napisao/la:
Imaš li neku informaciju o atestiranju? Da li se išta promenilo?

Tu i tamo, ima pomaka ali smo još daleko za razliku od naših komšija, ali neću više da se nerviram oko toga, sad jurim baterije i hocu malo da uživam, registrovaću kao i Radovan kao da je benzin i to je to bar za sada Confused
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 10.10.2017. uto. 14:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

U međuvremenu crkao i jedan Čubijev punjač, mnogo nezgodan za popravku tj. za rasturanje sad samo da naručim mosfet Mad ako ima neko da mu je višak uzeo bih jedan da ipak stoji u rezervi.

[Vrh]
dzagi

PostPostano: 17.10.2017. uto. 21:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uspešno osposobljen punjač, malo je bilo muke spakovati drugi fet jer orginalni nisam uspeo da nabavim 2SK 3117 uspešno ga menja 2SK2837 čisto ako nekom bude trebalo. Idemo dalje sa otklanjanjem kvarova možda ga i pokrenem do kraja nedelje skace od srece

[Vrh]
dzagi

PostPostano: 24.10.2017. uto. 21:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

I posle dve godine ponovo na drumu skace od srece

Nabavio sam tri baterije pošto su stare ispod 10V, izgleda mi mnogo bolje sa ovim gel jedino sam primetio sada kada sam ih stavio na punjač na jednoj je 14,4 na drugoj 14,5 a na trećoj 15V dok se pune sve zajedno naravno redno e sad možda je zato što nisu radile zajedno malo ću vozati ovih dana ako se ne izjednače onda moram probati malo da ih povežem paralelno možda se malo balansiraju ili nema potrebe kod njih to raditi jedino se plašim dok ih punim ova što je dogurala do 15V dal je pametno.

[Vrh]
eltico

PostPostano: 25.10.2017. sri. 13:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bravo!
Čestitam!

Pretpostavljam da nikad nije baš najbolje kad baterije nisu "iz iste serije", ali češ malo popratiti to. Valjda če biti OK.
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 25.10.2017. sri. 14:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Pretpostavljam da nikad nije baš najbolje kad baterije nisu "iz iste serije", ali češ malo popratiti to. Valjda če biti OK.

ovo je privremeno rešenje čisto da se krene, imam opciju da uzmem sve ovakve agm baterije polovne naravno u zamenu za ove moje i malo da doplatim ali jurim ovu popularnu varijantu iz nissan leafa to bih najviše voleo samo da naletim Cool
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 26.10.2017. čet. 22:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakva su Vaša iskustva sa Cycle Analyst 2.3 CA-LSA pošto vidim da ga je koristilo dosta Vas ja sam neke voltmetre digitalne stavljao ali čim kontroler počne da radi svoj posao dolazi do ometanja samog instrumenta i totalno je neupotrebljiv pa sam razmišljao da poručim jedan ovakav.
Pozdrav
[Vrh]
eltico

PostPostano: 27.10.2017. pet. 09:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je radio prijem nestajao, čim bi uključio kontroler, ali sam imao i ugradio filter za autoradio koji je nekad bio uobičajen na dovodnim žicama. Ako nešto takvo nađeš to je namjenjeno za 12V a ako ti ide direkt na napon baterija treba prepraviti!!
Moždaaaaa da probaš tako nešto.
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 27.10.2017. pet. 14:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Meni je radio prijem nestajao, čim bi uključio kontroler, ali sam imao i ugradio filter za autoradio koji je nekad bio uobičajen na dovodnim žicama. Ako nešto takvo nađeš to je namjenjeno za 12V a ako ti ide direkt na napon baterija treba prepraviti!!
Moždaaaaa da probaš tako nešto.

Nije do toga sigurno sve ostalo radi čak i radio nema problema, sa mojim kvalitetnim unimerom nema problema samo sa tim malim digitalnim voltmetrom, i onako nije bio nešto posebno moram naručiti ovaj pa ću videti hvala u svakom slučaju Smile
[Vrh]
riba

PostPostano: 27.10.2017. pet. 18:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni radi bez interferencija, dosta je otporan, ne brini!
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
Stranica 25 / 25.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.