<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

E-Yugo
Idite na 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dzagi

PostPostano: 30.11.2012. pet. 15:09    Naslov: E-Yugo Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,
ja sam nov na forumu i zahvaljujući Vama rodila se ideja da i ja napravim jedno E-vozilo. Odlučio sam se da to bude Yugo iz dva razloga: lako doći do delova i naravno finansiskog. Auto je skoro gotov, ostale su još neke sitnice sto se tiče instrumenata i da se presvuče folijom a glavni problem su mi naravno baterije za početak ću koristiti VARTA Profesional DEEP CYCLE 180Ah C5-150Ah stigle si mi tri a ovih dana očekujem još tri pa koliko izdrže.
Pozdrav svima još jednom i drago mi je da ima dosta ljudi na forumu.

evo malo videa Smile
http://www.youtube.com/watch?v=HeIGW3nUVZI
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pkristo

PostPostano: 30.11.2012. pet. 15:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodošao na forum dzagi.
Jako lijepo ti izgleda jugić - vrlo uredno sve posloženo. Je li već u voznom stanju?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
dzagi

PostPostano: 30.11.2012. pet. 15:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jeste, ali imam samo tri Vartina akumulatora pa sam dodao još tri startna za probu, ukupno 72v maksimalna brzina za sada 50kmh
[Vrh]
BB

PostPostano: 30.11.2012. pet. 17:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaka čast palac

koliki su troškovi prerade?
[Vrh]
miko

PostPostano: 30.11.2012. pet. 17:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

nemogu vjerovat pa i ti imaš curtis kontroler?? koji je to model. Vidim da kod Vas imaju kao neko predstavništvo.

koji motor si koristio?

svaka čast
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 30.11.2012. pet. 19:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

E sad koliko me koštalo ne znam ni sam dosta toga sam sam radio pošto sam inače po struci elektrotehničar. Akumulatori su me ojadili zato sam uzeo samo tri za početak pa ću ovih dana još tri cena jednog ovde kod nas je 250 eur. litijumske nisam mogao nigde naći u Srbiji pa sam zato odlučlio daj šta daš. A kontroler je curtis 1209B-6A5XX 48-80V 450A sasvim slučajno sam naišao na njega a platio ga kompenzacijom Smile popravio neku elektroniku čoveku i on mi dao inace rečemi da je cena 500 eur. kod njega samo polovni ispravni naravno. Što se tiče motora Rade Končar naravno 72V 5KW malo je br. obrtaja sporan 1600 ali prevezivanjem statora dobio sam 2200 neko kaže da je slabiji tako povezan, ja ne bih rekao podpisuje u drugoj, sad ako naletim na jači kontroler naravno isto curtis podigao bih napon na 96V i mislim da je to prava stvar.
[Vrh]
Megatron

PostPostano: 30.11.2012. pet. 20:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na videu kada si stiskao stopice sa ogromnim specijalnim klještima na krajeve žica, i vidim na kadru prije da si prethodno zalio licne tinol žicom, zar si sve žice prethodno stiskanju stopica zalio tinol žicom ili ta žica uopće nije bila namijenjena za stopicu?
[Vrh]
miko

PostPostano: 30.11.2012. pet. 20:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

dzagi je napisao/la:
Što se tiče motora Rade Končar naravno 72V 5KW malo je br. obrtaja sporan 1600 ali prevezivanjem statora dobio sam 2200 neko kaže da je slabiji tako povezan, ja ne bih rekao podpisuje u drugoj, sad ako naletim na jači kontroler naravno isto curtis podigao bih napon na 96V i mislim da je to prava stvar.

molim te pojasni nam ovo, to je ono što nas sve pati, mali broj okretaja i mala krajnja brzina na 72V!! Na koji način si ma što god to značilo prevezao stator??
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 30.11.2012. pet. 20:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

vidim imaš končarev 5kw pogonski ,u originalu ima samo 1400 rpm,to ti je jako premalo,pretpostavljam da imaš i 4 brzine u južini tako da će ti max. brzina biti jako mala,moment je strašan ,to ti je zagarantirano.
veliš podigao si na 2200 rpm ,i to ti je sa 4 brzine dosta mala krajnja brzina,morat ćeš obavezno na 96V ,tu ćeš imati oko 80kmh.
ako možeš nabavi 5 brzinski mjenjač od juga i stavi maksimalno visoke gume da povećaš max. brzinu.
koliko je težak taj pogonski motor ?
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 30.11.2012. pet. 21:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Menjač i jeste sa 5 brzina a na pločici od motora piše 1600 obrt. sad ako lažu mene lažem i ja Vas Smile šaljem slike sutra sve detaljno kako sam vezao pošto ja inače volim da snimam sve što radim tj. to mi je posao Smile
[Vrh]
miko

PostPostano: 30.11.2012. pet. 21:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajde molim te posnimi i kako si spoji gas pedalu sa kontrolerom jer me moj nešto zeza
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 30.11.2012. pet. 22:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema tu neke mudrosti koristiš dve nožice od potenciometra e sad ja sam morao da menjam potemciometar jer pedala ne može do kraja da da gas pa sam stavio linearni potenciometar od 30komh i sad je manji ugao potreban za pun gas.
[Vrh]
miko

PostPostano: 30.11.2012. pet. 22:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

znam i ja sam krenio sa 25 kohm pa mi je bio kratak pa sam stavio od 50. Ali izgleda da sam nekako ugasio kontroler.

kako si spojio nožice sa potenciometra, recimo nožica 1 i 2 ti daju od 0-5kohm a gdje si spojio treću nožicu?? i gdje si spojio pin 1 na kontroleru?
[Vrh]
dzagi

PostPostano: 30.11.2012. pet. 22:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Povezujes prvu i drugu nožicu a treća ti ostaje prazna (ne vežeš nigde). Znači srednja nožica je obavezna ona je klizač na potenciometru a ove dve biraš u zavisnosti na koju stranu okrećeš potenciometar. ukratko kad spojiš one dve žice koje idu na kontroler tada ti je pun gas i motor vrti max. brzinom.
[Vrh]
aca

PostPostano: 1.12.2012. sub. 09:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fino respekt , jedva cekam nastavak Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.