<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hybrid Hydrogen BMW

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bmwcabrio

PostPostano: 12.10.2012. pet. 00:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

kada bih radio hibrid radije bih iza postavio baterije koje mogu davati 2-3kw 40min do 1 sat,naprijed elektrolizer za proizvodnju vodika i pustio dozu u motor,performanse motora bi bile vrhunske u kombinaciji sa vodikom a punio bi se isto kao i električni auto.
potrošnja benzina bi drastično opala a nebi imao ni blizu tako velike zahvate po autu.....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sirius

PostPostano: 12.10.2012. pet. 07:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
kada bih radio hibrid radije bih iza postavio baterije koje mogu davati 2-3kw 40min do 1 sat,naprijed elektrolizer za proizvodnju vodika i pustio dozu u motor,performanse motora bi bile vrhunske u kombinaciji sa vodikom a punio bi se isto kao i električni auto.
potrošnja benzina bi drastično opala a nebi imao ni blizu tako velike zahvate po autu.....

ova ideja ti je super
ne bi se trošila energija motora na proizvodnju HHO plina, nego energija iz baterija koje puniš jeftinijom strujom
o tome sam i ja razmišljao, čak imam prostora u L200 iza kao u priči, samo ne znam koliko bih smio dodati plina u motor, da ne postignem kontraefekt
zbog turbine i tlaka u dovodnoj grani zraka bi moglo možda također doć do samozapaljenja
u običnom benzincu ne bi trebalo bit problema, uz korekciju pretpaljenja, što bi se moglo napraviti možda i pomakom senzora
stariji benzinci imaju senzor u razvodniku paljenja, pa tog nije problem podesiti
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 12.10.2012. pet. 16:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

kontraefekt nećeš postići ako se podesi paljenje,a što se tiče samozapaljenja,nema šanse u usisnoj grani,hho se možda pali na pritisak ali veliki.u usis grani nema šanse.
slažem se da je običnog benzinca puno lakše odraditi ali ja bih taj plin propustio kroz direktni lpg sistem preko injektora koji imaju ubrizgavanje tik do glave motora tako da kompletan usisni prostor nebi bio ispunjen hho-om,ista stvar kao i na auto plinu,onaj na flandžu puca a ovaj direktni nikada.
ovih dana ću imati mjerenja koliko motor troši na sat benzina i koliko mu hho- treba za isto vrijeme pa da se otprilike izračuna što bi se dobilo,ali mislim da bi se iznenadili koliko je hho smjesa učinkovita u kombinaciji sa benzinom u motoru.
glavna stvar je trenutno da neki puštaju par lpm hho-a u motor a uzimaju ogromnu energiju sa motora i tako na kraju imaju ili isto ili gubitke.druga stvar je doza od par decilitira koja pomaže izgaranju a ne opterećuje motor.
kada bi se energija za proizvodnju crpila iz baterija stvar bi bila daleko učinkovitija.
to bi ustvari bila vožnja na struju ali bez e-motora i velikih preinaka,naravno ne 100% bilo bi i benzina ali na kraju bi ta potrošnja mogla biti minimalna.....
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 12.10.2012. pet. 18:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

proizvodnja vodika elektrolizom je iskoristiva samo 60% ili manje.hho se isplati kod starih dizela jer poboljšava iskoristivost goriva (više goriva pravilno sagori u cilindru), ne iskoristivost motora!!, naravno da zbog veće temperature izgaranja podiže se i i iskoristivost motora , ali neznatno.
Hibrid je najisplatljiviji s elektromotorom.Najbolji učinak hibrida bi bio da se koristi kod ubrzavanja gdje se troši najviše goriva zbog neefikasnosti motora u tom području, i fizike ubrzanja mase općenito.Baterije bi mogle biti malog kapaciteta čak i olovo , bitno je da imaju što veću ikoristivost punjenja kod regenerativnog kočenja.Mađutim sumnjam da se u samogradnji može napraviti kvalitetna obrada i komunikacija u sustavu upravljanja fosilnog pogona (potrošnja ,snaga okretaji i sl) i elektromotora po istim parametrima u svrhu štednje goriva.
u samogradnji hibrid bi eventualno mogao pogoniti auto do 60km/h s dometom recimo 30km na zasebnoj pog. osovini i to preradom nekog 4*4 vozila.
[Vrh]
BB

PostPostano: 12.10.2012. pet. 19:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jeste da je iskoristivost 60 ili manje % ali uvijek u priči o iskoristivosti treba uvrstiti i cijenu energenta. U ovom slučaju energent Električna energija je daleko jefitiniji od Benzina i zbog toga postaje interesantna priča. Jer na cijenu benzina se dodaju kojekakvi nameti, akcize, bla, bla a na el energiji toga nema (samo PDV). I struju je lakše sam proizvesti (u vlastitoj režiji) nego benzin
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 12.10.2012. pet. 21:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskoristivost proizvodnje vodika elektrolizom je mala ,nakon toga se vodik spaljuje u još manje iskoristivom benz. motoru ali vodik u motoru ima 3 puta veću snagu za istu količinu benzina pa se učinkovitost mijenja a još se i onaj benzin potpuno spali u kombinaciji sa vodikom,tu se još dobiva i kisik koji potpomaže svemu skupa tako da situacija nije baš tako loša iako su na kraju gubici što se same elektrolize tiče ali ovdje bi se energija crpila iz baterija i motor bi dobio dodatnu snagu bez opterećenja a baterije bi se punile daleko jeftinijom strujom koja popravlja cjelokupnu sliku i u kombinaciji sa npr. solarnim pločama bilo bi sigurno povoljno.
sistem ovakvog hibrida bi bio daleko jednostavniji od dodavanja el. motora i usklađivanja svega (vjerovatno nemoguće u garažnim uvjetima).
snaga koju razvija hho plin nije mala i nema točnih podataka kako se točno ponaša u motoru i koliko je potrebno za rad motora.
nevjerovatno je da samo 5 decilitara u minuti hho plina toliko popravi rad npr. diesel motora i na kraju smanji pritiskanje papučice gasa i dođe do uštede.
jedan 2500 ccm motor jednim okretajem usisa 2,5lit zraka,
na 2000 rpm u jednoj minuti takav motor usisa oko 5000 lit. zraka
a u jednoj minuti mu se dodaje samo jedna litra hho plina ,znači 5000lit zraka sa samo jednom litrom hho-a toliko popravlja sliku a to je kap u moru....zato mislim da za rad npr. 50 benz-50hho dobili bi sigurno konkretnu uštedu.
motor ne usisa baš 5000lit,kada se oduzmu taktovi za sabijanje i ispuh ......ali u svakom slučaju tisuće litara zraka su u igri..... a samo litra hho smjese. 3000 lit zraka npr. i 1 lit hho ,to je postotak hho smjese od samo 0,0003 u usisanom zraku.
mislim da ću malo nabaciti mjerenja na ovom svom malom benz. motoru,probati 50-50, samo benzin i ostale kombinacije,ovo su sve priče ali ništa se nezna dok se ne proba u praksi.
što se proizvodnje tiče, bez problema se sa baterijama u autu može dobiti 20-30 lit. hho-a u min. a sa litij baterijama i nekoliko puta više.
[Vrh]
z.1

PostPostano: 12.10.2012. pet. 23:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Motor ne može u jednom okretaju usisati svoju zapreminu jer mu treba četiri okretaja za kompletan ciklus ili 4 takta.
Kako god sa HHO se primjeti razlika, jedino šta mi malo smeta je kočenje motorom nizbrdo, puno je slabije, skoro nikakvo. Ali pošto ja imam 5 km nizbrdice (za doma) imam i prekidač pa ga bilo kada mogu i ugasiti, onda koči. palac

Bmw cabrio,
Razrijedio sam elektrolit, sada uzima 7,5 A, daje 1 litru u minuti (točnije, za litru mu je trebalo 55 sekundi, mada je guma bila do ispod boce pa je i ona malo vukla). Lijepo radi, posebice uzbrdo, ubrzanja su se dosta popravila, iako nije ni prije bio lijen.
Slijedi mjerenje potrošnje.
[Vrh]
BB

PostPostano: 13.10.2012. sub. 15:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
iskoristivost proizvodnje vodika elektrolizom je mala ,nakon toga se vodik spaljuje u još manje iskoristivom benz. motoru ali vodik u motoru ima 3 puta veću snagu za istu količinu benzina pa se učinkovitost mijenja a još se i onaj benzin potpuno spali u kombinaciji sa vodikom,tu se još dobiva i kisik koji potpomaže svemu skupa tako da situacija nije baš tako loša iako su na kraju gubici što se same elektrolize tiče ali ovdje bi se energija crpila iz baterija i motor bi dobio dodatnu snagu bez opterećenja a baterije bi se punile daleko jeftinijom strujom koja popravlja cjelokupnu sliku i u kombinaciji sa npr. solarnim pločama bilo bi sigurno povoljno.
sistem ovakvog hibrida bi bio daleko jednostavniji od dodavanja el. motora i usklađivanja svega (vjerovatno nemoguće u garažnim uvjetima).
snaga koju razvija hho plin nije mala i nema točnih podataka kako se točno ponaša u motoru i koliko je potrebno za rad motora.
nevjerovatno je da samo 5 decilitara u minuti hho plina toliko popravi rad npr. diesel motora i na kraju smanji pritiskanje papučice gasa i dođe do uštede.
jedan 2500 ccm motor jednim okretajem usisa 2,5lit zraka,
na 2000 rpm u jednoj minuti takav motor usisa oko 5000 lit. zraka
a u jednoj minuti mu se dodaje samo jedna litra hho plina ,znači 5000lit zraka sa samo jednom litrom hho-a toliko popravlja sliku a to je kap u moru....zato mislim da za rad npr. 50 benz-50hho dobili bi sigurno konkretnu uštedu.
motor ne usisa baš 5000lit,kada se oduzmu taktovi za sabijanje i ispuh ......ali u svakom slučaju tisuće litara zraka su u igri..... a samo litra hho smjese. 3000 lit zraka npr. i 1 lit hho ,to je postotak hho smjese od samo 0,0003 u usisanom zraku.
mislim da ću malo nabaciti mjerenja na ovom svom malom benz. motoru,probati 50-50, samo benzin i ostale kombinacije,ovo su sve priče ali ništa se nezna dok se ne proba u praksi.
što se proizvodnje tiče, bez problema se sa baterijama u autu može dobiti 20-30 lit. hho-a u min. a sa litij baterijama i nekoliko puta više.

Koliko vidim sprema se Hybrid Hydrogen BMW (makar i ne bio kabrio) ?
Very Happy
[Vrh]
MP

PostPostano: 13.10.2012. sub. 15:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:

Very Happy

flying torch palac
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 13.10.2012. sub. 21:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Very Happy[/quote]

ako mi mjerenja na malom motoru daju zadovoljavajuće rezultate u potrošnji ja ću to probati na autu,baterije posudim iz e-renaulta tako da osim izrade velikog elektrolizera neću imati druge troškove.
ali za to se kupuje npr. fiat seicento ili sl. vidio sam da su im motori 600ccm tako da sa već 10-15 lpm mogu imati veliki udio vodika u motoru.
moj bmw je šest cilindarski žderač goriva,kod njega bi trebala puno veća doza Very Happy
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 13.10.2012. sub. 21:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

z 1 ,
sve prati i zapiši izmjereno tako da dalje znamo što treba ako bude trebalo što podešavati.
nisi mogao imati 1 lpm sa samo 7,5A,ispod 10-11A nema šanse, mislim da se već sa 7A ruši faradaya,ali to te ne treba zabrinjavati ionako lpm ne znače ništa ,bitno je da dobiš uštedu i malo finiji rad motora.
[Vrh]
marko-sk

PostPostano: 13.10.2012. sub. 22:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

SPAM .. Rolling Eyes
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.