<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hobi tokarski stroj

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Radni strojevi i roboti
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zeed

PostPostano: 11.7.2012. sri. 14:41    Naslov: Hobi tokarski stroj Citirajte i odgovorite

Pozdrav,zanima me dali je neko imao iskustva sa tokarskim strojevima iz pevece i sl,dakle cijene od oko 1000Eura?
Uzeti novi u pevecu ili http://www.metal-kovis.hr/strojevi/tokarski_stroj_cj9526
ili nesto polovno staro iz njuskala?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zeed

PostPostano: 14.7.2012. sub. 17:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajmooo da cujem,nije istina da niko nepozna nekog ko ima takav tokarski stroj.
Ajde u planu je prerada na cnc...
[Vrh]
Mrax

PostPostano: 15.7.2012. ned. 21:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo reci što misliš s njim radit.
Ako je za drvo onda dobro, ali ako je za metal, nema smisla prerada u cnc.
[Vrh]
rale

PostPostano: 15.7.2012. ned. 23:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Plavi Einhell. Užas, kao da su ga radila kineska djeca na satu PTO (proizvodno tehnički odgoj).
Ja sam na svome istuširao vodilice, promjenio donje klizne staze na suportu, podložio zubnu letvu nebih li smanjio prazne hodove, zamjenio deep grove kuglične ležajeve sa konusnim valjkastim ležajevima.
Špindle na suportu su bile pretokarene i imale zraćnost od 0.3 mm doduše ne utiće na aksijalnu zračnost ali loš osječaj kada se ručkice klimaju radi povečane zračnosti, pa sam špindle pobrusio na novi fi, naravno manji a ležajeve u suportu prepiksao novim brončanim čahurama.
Amerikaner nije imao brojevima označene utore, pa se trebalo malo poigrati sa različitim položajima pakni da bi se dobila najmanja ekscentričnost. Ista stvar sa nosečom pločom amerikanera.
Pa sad vidi tri različita položaja pakni u kombinaciji sa tri različita položaja amerikanera + vanjsake pakne + četverokraki amerikaner naravno sa dva seta pakni. Rezultat ipak malo manja eksentričnost.
Ručice kojima se steže nosač noževa na suportu i na konjiiću, klimave nemogu se stegnuti i nakon nekog vremena se otpuste i ispadaju, loctite ne pomaže, kao da su navoji muški i ženski rađeni sa različitim nareznicamo (jako puno lufta). Služe svrsi ali bilo bi ih lijepo promjeniti.
Zupčanici za regulaciju posmaka pri narezivanju navoja, nepodešeni, nipošto ne uključivati prije provjere i podešavanja a i tada bučni i skloni razdešavanju. Ja sam morao kupiti novi par na promjeni smjera.
Matice kojima se podešava zračnost glavne špindle od desetak predviđenih navoja imaju dva-tri ostalo je nekakva iskidana neprepoznatliva struktura, osim toga navoj je narezan u koso pa matice medusobno i na ležaj loše nasjedaju. Da se ne bojim uključiti automatski posmak napravio bi nove Very Happy
Elektronika za regulaciju brzine motora se grije pa sam u plastičnoj kutiji u kojoj je smještena morao napraviti dodatne rupe da se može hladiti.
potenciometar za regulaciju brzine vrtnje loše kvalitete, brzina se teško namješta i nije stabilna.
Zaključak, ako je uopće potreban: NE NE i NE
E sad što preporučiti da je dobro a ne košta puno. Svaki puta kada sam kod prijatelja u radioni sa zavišču gledam njegov tridesetak godina star tokarski stroj Prvomajska. Iako broj veči i nešto skuplji (naravno polovni)je best buy.
[Vrh]
MP

PostPostano: 16.7.2012. pon. 08:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

rale je napisao/la:
na satu PTO (proizvodno tehnički odgoj).

Hahaha smijeh
ovo nisam čuo 100 godina smijeh2
[Vrh]
zeed

PostPostano: 16.7.2012. pon. 19:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mrax je napisao/la:

Ako je za drvo onda dobro, ali ako je za metal, nema smisla prerada u cnc.

Pojasni ovaj komentar.

@rale:
Hvala na informacijama,mislio sam da je losija kvaliteta ali nisam ni slutio da je tako lose....
Ici cu onda na nesto starije polovno,ima i sad na njuskalu par povoljnih ali su mi predaleko..
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Radni strojevi i roboti
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.