<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Penje se krme na zelenu magistralu....

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
qtm

PostPostano: 22.5.2012. uto. 17:02    Naslov: Penje se krme na zelenu magistralu.... Citirajte i odgovorite

Evo test - popeo sam se na struju po zelenoj magistrali do vrha da isprobam bicikl (standardni artas komplet - Kona Fire Mountain, lifepo4 baterija). Tko nije bio preporuka - 4,5 km vrlo strmog uspona, full opterećenje od početka do kraja, nema zajebancije. Tako da ako bic prođe gore-dolje bez da izađe bijeli dim i položi ovaj test spreman je za sve živo.
Rezultati - na mojih 100+ kg me nije baš mogao izgurati na vlastiti pogon ali uz pomoć 1 konjske snage je uredno išao gore 25-30 km/h i to prijenos u kombinaciji naprijed najveća iza najmanja šajba. Za usporedbu - kad se penjem na običnom bicu idem 5-8 km/h, ovisi kak' sam raspoložen.
Opterećenje konstantno 100%, potrošnja 1300+ W. Kontroler i motor se nisu nešto pregrijali (istina nije još ljeto) - zaboravio sam provjeriti kablove i konektore ali nije ništa smrdilo. Slijedeći test Sljeme ali nakon ovog pretpostavljam da će me izvući bez problema.

Potrošnja - malo manje od pol baterije (5,25 Ah od 12Ah):
http://i1055.photobucket.com/albums/s513/qatay/IMG_4520.jpg

uz prosjek 25 km/h uzbrdo što je FENOMENALNO:
http://i1055.photobucket.com/albums/s513/qatay/IMG_4521.jpg
Super je bilo kad sam prohujao pred jednog biciklista na cestovnom trkaćem bicu - ono, full oprema, kaciga, majica, pederikan-hlačice sleš tajice. Kad sam do vrha došao lik je došao tek na 2/3 uspona, ja već pičim dolje i skužim da blijedo gleda i mene i bic i niš ne kuži.. Very Happy

Sa regenom sam vratio oko 10% struje - opako koči i nema šanse da se koristi cijelo vrijeme - nemam sliku, zaboravio fotkat a resetirao sam kasnije cycle analyst. Neloše... Uskoro prelazim prvih 500 km što je oko 500 kn uštede na gorivu. Jeeeeeeeeeeeeeeeee!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sirius

PostPostano: 22.5.2012. uto. 17:12    Naslov: Re: Penje se krme na zelenu magistralu.... Citirajte i odgovorite

qtm je napisao/la:
Uskoro prelazim prvih 500 km što je oko 500 kn uštede na gorivu. Jeeeeeeeeeeeeeeeee!

Bravo, bravo. palac
Može taj N48..... Ja sam mislio da mi se motori nešto griju do neki dan.
Natočila mi žena čaj i kaže da je temperatura vode 80°C. Šalicu nisam mogao držati u ruci, a podebela je. Znači da je dosta topline pokupila. A to znači da se ni meni uz sva maltretiranja N48 nije zgrijao toliko. Možda do 55, a ovaj HS3540 do 65, ali to je to. Kad pređeš 5000 km, to će biti još veće veselje. Možeš se bez imalo grižnje savjesti odvesti negdje na janjetinu....i još si skoro otplatio kit. Very Happy
U toj varijanti ti je kontroler najslabija karika, ali i taj može dosta.
[Vrh]
MP

PostPostano: 22.5.2012. uto. 17:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

ide na sleme bez greške , samo moraš unaprijed provjerit kad je bažul s kobasama kod grofice Very Happy
[Vrh]
sirius

PostPostano: 22.5.2012. uto. 17:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:
ide na sleme bez greške , samo moraš unaprijed provjerit kad je bažul s kobasama kod grofice Very Happy

Morat ću i ja jednom na to Sljeme. Do sad sam bio samo planinarskom stazom, više puta. Zanima me kako će mi bicikl ići kad ga složim, a i te kobase bi bilo dobro probati, još kad su umočene u fažol i zalivene pivom. Very Happy
[Vrh]
MP

PostPostano: 22.5.2012. uto. 18:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tvoj motor bi mogao i po planinarskoj do vrha , samo ne znam dali bi rama to izdržala palac
[Vrh]
qtm

PostPostano: 22.5.2012. uto. 18:19    Naslov: bažulj Citirajte i odgovorite

Yep... znam za Groficu, omiljena žderaona. Preporučam onaj lovački gulaš a nedjeljom od 12-13 ima i teletine ispod peke za male pare. Jedino znaju varirati sa količinom teletine, ovisi kad se dođe a ziher ne napeku puno....
Hm.. nek još malo zagrije pa idem gore jedan dan na 'ladno pivo, verjetno iza posla. Ako hoće neki kolega električar s mi, nema frke. Ove nemotorizirane mi se neda čekat 2 sata da se popnu.
Što se pimpanja/zamjene kontrolera tiče vidjećemo. Za sad mi je varijanta čisto dosta - možda ak dođe do neke havarije pa izađe bijeli dim.
Inače, hidraulične kočnice OBAVEZNO na bicikl! Ja sam upgrade napravio sa mehaničkih koje su sa biciklom došli i hidraulike - ogromna je razlika, čak razmišljam tutnut gore sad i veće diskove, imam par 203 mm u garaži al me mrzi raskapati kad sve lijepo složeno i povezano kak spada.

Zadnja promjena: qtm; 22.5.2012. uto. 18:36; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 22.5.2012. uto. 18:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ide na Sljeme provjereno, naravno uz uporabu pedala. Ponovi ću ići ovo ljeto ( ili prije ) pa ko je raspoložen...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
qtm

PostPostano: 22.5.2012. uto. 18:42    Naslov: Sljeme Citirajte i odgovorite

Mogli bi se dogovoriti recimo, štajaznam, svaka druga nedjelja (recimo, cirka otprilike možda ako) u mjesecu tokom ljeta u X ujutro na trgu X pa pokret na Sljeme (to nije X, hehe). Tko je došao, dobro je došao, tko nije više teletine meni ostane.... palac
[Vrh]
grrga

PostPostano: 22.5.2012. uto. 19:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

sirius je napisao/la:
MP je napisao/la:

Morat ću i ja jednom na to Sljeme. Do sad sam bio samo planinarskom stazom, više puta. Zanima me kako će mi bicikl ići kad ga složim, a i te kobase bi bilo dobro probati, još kad su umočene u fažol i zalivene pivom. Very Happy

Priprema se put na Sljeme, obavjestit ćemo te na vrijeme. Sa novim setupom se uklapaš u ostatak ekipe. Ja ću povesti svoj bic iz Požege samo za tu vožnju.
[Vrh]
mihaelj

PostPostano: 22.5.2012. uto. 20:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ah treba za popest se na sljeme? ...od recimo okretista do odasiljaca
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 22.5.2012. uto. 22:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam sa svojom ARTAS-ovom N-48-micom uspio doći od Stare Vlaške do vrha, nizbrdo i uz pomoć pedala nazad do VG. Do Zagreba sam došao isključivo na pedale.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MP

PostPostano: 22.5.2012. uto. 22:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

mihaelj je napisao/la:
Koliko ah treba za popest se na sljeme? ...od recimo okretista do odasiljaca

Najmanje 0,5 kilo hampera i isto toliko janjetine Very Happy
[Vrh]
sirius

PostPostano: 23.5.2012. sri. 00:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
sirius je napisao/la:
MP je napisao/la:

Priprema se put na Sljeme, obavjestit ćemo te na vrijeme. Sa novim setupom se uklapaš u ostatak ekipe. Ja ću povesti svoj bic iz Požege samo za tu vožnju.

Pa imam i ja na čemu svoj stroj dovesti. Very Happy
Možda bih još koga nagovorio, a gore nek pripreme kobasa i pive, jer bicikli ne troše, ali struja ožedni čovjeka Wink
Bilo bi najbolje za koji vikend, subota....nedjelja.... palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.