<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Sirius HHO
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
fran777

PostPostano: 6.10.2014. pon. 12:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

zašto 150w?

malo sam laik po svim pitanjima, ali negdje sam pročitao da sa 180w se dobije nešto hho.

Gledajući sve clipove po internetu, moja zamisao je da dobiveni hho kroz plamenik zagrijem vodu. dobije se 2000 oC. Putem izmjenjivača skupljam tu toplinu u puffer.

Ok, kažu također i da ćelija najbolje radi na 60 oC. kroz bubler provučem izmjenjivač i super. to je dovoljno za podno grijanje.

Šta je najbolje za preporučiti, kako izvesti....

cilj je grijanje!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fire

PostPostano: 6.10.2014. pon. 14:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

fran777 je napisao/la:
zašto 150w?

malo sam laik po svim pitanjima, ali negdje sam pročitao da sa 180w se dobije nešto hho.

Gledajući sve clipove po internetu, moja zamisao je da dobiveni hho kroz plamenik zagrijem vodu. dobije se 2000 oC. Putem izmjenjivača skupljam tu toplinu u puffer.

Ok, kažu također i da ćelija najbolje radi na 60 oC. kroz bubler provučem izmjenjivač i super. to je dovoljno za podno grijanje.

Šta je najbolje za preporučiti, kako izvesti....

cilj je grijanje!

S 180W ces jako malo toga zagrijati.
[Vrh]
fran777

PostPostano: 6.10.2014. pon. 14:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

ponavljam da nisam na domaćem terenu, ali svi pričaju o 12 V, 180 W, max 25 ampera. Parametri da se dobije HHO. Ako mene matematika dobro služi, 12 v x 10 A = 120W. A ja imam 540 w solarnih ploča.

Generator se napravi od inox ploča 15 x 10, - n n n + n n n -. I sve ostalo što ide poslije toga.

Onda taj dobiveni vodik preko plamenika zagrijavati vodu. Tu je temperatura 2000 oC, viiše nego dovoljno zagrijavati.....

Molim sve koji se kuže da li će to moći funkcionirati - proizvodim vodik dok ima struje u panelima, samo preko dana.
[Vrh]
kruska

PostPostano: 6.10.2014. pon. 14:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

fran777 je napisao/la:
Tu je temperatura 2000 oC, viiše nego dovoljno zagrijavati.....

koliko čega zagrijavati, 2l vode ?? trlja oci
[Vrh]
grrga

PostPostano: 6.10.2014. pon. 15:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije većeg ulaganja sredstava u hho testovi se mogu napraviti sa plamenom svijeće. Temperatura plamena je manja ali se to može kompenzirati sa još jednom svijećom.

Šalu na stranu - ubodi još panela, mrežni inverter i stavi invertersku klimu. Po ljetu natuci struje a po zimi je troši.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 6.10.2014. pon. 18:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

fran777 je napisao/la:
ponavljam da nisam na domaćem terenu, ali svi pričaju o 12 V, 180 W, max 25 ampera. Parametri da se dobije HHO. Ako mene matematika dobro služi, 12 v x 10 A = 120W. A ja imam 540 w solarnih ploča.

Generator se napravi od inox ploča 15 x 10, - n n n + n n n -. I sve ostalo što ide poslije toga.

Onda taj dobiveni vodik preko plamenika zagrijavati vodu. Tu je temperatura 2000 oC, viiše nego dovoljno zagrijavati.....

Molim sve koji se kuže da li će to moći funkcionirati - proizvodim vodik dok ima struje u panelima, samo preko dana.
Nije temperatura bitna, bitna je količina energije koju uložiš. HHO generator je jako neefikasna naprava - oko 60% efikasnosti. Znači u startu imaš ono ....uzalud vam trud svirači iliti u prijevodu na HHO se nećeš ugrijati. HHO je dobar za poboljšanje izgaranja neefikasnih motora a sve druge namjene slobodno zaboravi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Khaderah

PostPostano: 15.4.2015. sri. 15:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobar članak iz HHO u HA HA Smile
http://autoportal.hr/clanak/dossier__hho_generator
[Vrh]
Gec

PostPostano: 15.4.2015. sri. 16:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Khaderah je napisao/la:
članak je obično teoretsko razmatranje i što se tiče teorije dosta korektan. Što se tiče prakse ne drži vodu. Zašto dolazi do razmimoilaženja teorije i prakse u slućaju HHO-a nemam pojma. Ovo sve govorim nakon nekoliko godina igranja sa tom tematikom. Činjenica je da se u praksi rezultati kreću od značajnih ušteda do povećanja potrošnje primjenom HHO-a ovisno o vrsti motora. Teoretski bi uvijek trebalo doći do povećanja potrošnje Sad
[Vrh]
grrga

PostPostano: 15.4.2015. sri. 17:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Khaderah je napisao/la:

Ogroman članak i nestručan pristup. U članku tvrde isto ono što i svi koji koriste hho - da kod suvremenog motora nema uštede ali ne spominju ni jednim slovom stare krame za koje ljudi tvrde da imaju neke uštede.
Ne koristim hho niti hoću ali članak je toliko dobar kao i onaj da električni auto zagađuje više od dizela jer se struja proizvodi iz mazuta.
[Vrh]
fire

PostPostano: 15.4.2015. sri. 19:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vrlo dobar clanak, ovaj dio je tocno u sridu:
Zbog čega neki vozači ipak tvrde da im se smanjila potrošnja ugradnjom HHO uređaja?
Nitko ne voli spoznaju da je uzalud uložio, primjerice, 3500 kn te, naivno nasjevši na 'tehnološku maglu', ispao budala. Ponekad je to pogotovo neugodno objasniti supruzi te biti izložen njenoj poruzi i opravdanoj ljutnji. Stoga takvi često pošto-poto žele dokazati da štede i ispasti 'pametni', potiskujući spoznaju da su bacili novac, pa voze znatno umjerenije, izbjegavaju velike gužve, povisuju tlak zraka u gumama... I zbilja počnu štedjeti, ali ne zbog HHO-a, nego zbog stila vožnje! Poznato je da prosječan vozač potroši 30 posto više goriva nego što bi mogao, koristeći poznate metode smanjenja potrošnje goriva.

btw ja imao hho na autu i meni se povecala potrosnja u istim uvjetima(ocekivano). Nazalost zakoni termodinamike vrijede.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 15.4.2015. sri. 20:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Fire...moram potražiti ispis sa tvog Dyna gdje mi je mjerenja sa i bez HHO na Mazdi Premacy mjerio Gizmo, baš me zanima kako ćeš objasniti taj "placebo" efekt, NHF Very Happy
Ima auta na kojima HHO nema apsolutno nikakvog učinka i nikakve promjene u vožnji ne osjetiš a ima i onih gdje čim kreneš osjetiš da se drugačije ponaša....moraš biti moron i totalni antitalenat za vožnju da ne primjetiš promjenu.
[Vrh]
Argor

PostPostano: 15.4.2015. sri. 22:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Khaderah je napisao/la:

Ogroman članak i nestručan pristup. U članku tvrde isto ono što i svi koji koriste hho - da kod suvremenog motora nema uštede ali ne spominju ni jednim slovom stare krame za koje ljudi tvrde da imaju neke uštede.
Ne koristim hho niti hoću ali članak je toliko dobar kao i onaj da električni auto zagađuje više od dizela jer se struja proizvodi iz mazuta.

Još kad se baci oko na autora članka Shocked odmah je sve jasnije Ne zeli cuti
[Vrh]
mike20

PostPostano: 16.4.2015. čet. 07:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

HHO dizlima radi isto što i LPG, poboljšava sagorijevanje, auto bolje ide, manje dimi itd.
LPG tj. auto plin ugrađuju na kamione, osobno sam vidio u jednom kamperu na novijem Fiat jtd motoru, ušteda na gorivu je nekih 20%
[Vrh]
BB

PostPostano: 16.4.2015. čet. 09:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako pogledate slike HHO priloženih uređaja, nikakvo čudo što ovako priča... Sve nekakve tegle, kantice...

Mislim da bi autor teksta trebao kod Siriusa i kod Geca na predavanje kako se pravi HHO uređaj, pa onda nek napiše članak (onda ćemo prihvatiti i negativne komentare) Very Happy
[Vrh]
fire

PostPostano: 16.4.2015. čet. 09:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
@Fire...moram potražiti ispis sa tvog Dyna gdje mi je mjerenja sa i bez HHO na Mazdi Premacy mjerio Gizmo, baš me zanima kako ćeš objasniti taj "placebo" efekt, NHF Very Happy
Ima auta na kojima HHO nema apsolutno nikakvog učinka i nikakve promjene u vožnji ne osjetiš a ima i onih gdje čim kreneš osjetiš da se drugačije ponaša....moraš biti moron i totalni antitalenat za vožnju da ne primjetiš promjenu.

Nemoj mijesati razjebane dizle i benzince. Nazalost vecina to ugradi na benzinca i onda se dogodi ono gore napisano(citat iz clanka).
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 7 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.