<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Gume za e-bike
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tihomir40

PostPostano: 25.7.2018. sri. 14:21    Naslov: pitanje Citirajte i odgovorite

kad je vec tema otvorena stavio sam maxice 27.4 do sad sam napravio 2600km gadske voznje stani kreni jos mozda mjesec dana i gotova je zadnja guma a prva je kao nova pa me zanima dal ima nesto jos kvalitetnije od maxice, cjena mi nebitna samo da nemoram svaki 3 mj mjenat gumu mada sam sa maxicama prezadovoljan jer odlicne su i na kisi i super se drze!? ( i da napomenem ne izvodim nikakve egzibicije sa gumom startanje paljenje ili ista slicno) gradska voznja u mojem slucaju ubija zadnju gumu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MP

PostPostano: 2.8.2018. čet. 22:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam na maxici napravio 12k+ km pa sam mjenjao zadnju za prednju, možda treba korigirati stil vožnje palac
[Vrh]
tihomir40

PostPostano: 3.8.2018. pet. 10:04    Naslov: svakodnevna voznja ili ? Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:
ja sam na maxici napravio 12k+ km pa sam mjenjao zadnju za prednju, možda treba korigirati stil vožnje palac

nemas sta korigirat znaci to je grad nema vise od 25-30 stalno koci kreni,a i pricam o 30km svaki dan cca al svaki dan, a 12 tis km je super di stanujes i di se vozis? ili to voznja u 3 god Very Happy
[Vrh]
zvrkotrk

PostPostano: 2.11.2018. pet. 22:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:

Potvrđujem ovo za Maxxis overdrive. Stavio sam 26x1.75 prije dvije godine, do sada su napravile desetak tisuća km, vjerojatno i koji više, budući redovito pravim 5tkm godišnje. Gume su prilično glatke iako imaju šaru, a ispod gaznog sloja su 3mm zaštite protiv bušenja i odlično klize cestom, bez bilo kakvog šuma i bez ikakvog otpora kotrljanju. Volim tvrđe napumpane gume, dakle držim ih na 4,0 bara i to je to.
E sad, na električnom bicu (Artas - Kona Blast, klasika), sva težina je na zadnjoj gumi. U zadnjem kotaču je težina motora, sa sica ju tlačim sa 80 kg, a tu je i pola težine baterija koje su u rami, te napokon, pola težine samog bicikla. To je razlog da sam u ovih desetak godina bušio puno puta zadnju i samo zadnju, uvijek zadnju gumu. Sa ovim Maxxicama mi se to dogodilo mislim samo jednom, što je popriličan napredak, ali nije ni čudo, prije sam vozio WTB slick 1.5, koje su odlične, ali i prilično tanke, te ispod gaznog sloja nema nikakve zaštite od bušenja.
Nakon ove kilometraže sa Maxxicama, zadnja guma je na izdisaju, oćelavila je i trenutno se vozim na onom bijelom sloju zaštite protiv bušenja Razz Inače to su ove gume:
https://giant.hr/items/dijelovi/gume-za-bicikl-vanjske/gume-26/guma-maxxis-overdrive-maxxprotect-26x175-70a-27w
Poučen iskustvom, sada sam uložio maksimalne novce samo u zadnju gumu i kupio sam ovo:
http://www.vivasport.hr/proizvod/guma-26x1-75-schwalbe-marathon-plus-tour/
Schwalbica ima mesnatiji gazni sloj i čak 5 mm zaštite od bušenja ispod tog gaznog sloja. Po forumima sam našao tvrdnje ljudi da su sa njom prešli i 20 tisuća km, stoga cijenim da će 26x1.75 biti dobar odabir, makar košta 250 kn. komad. Ali o njoj ću moći nešto reći za nekoliko tjedana, dok bude montirana na bic.
Eto Smile
[Vrh]
munjeni

PostPostano: 3.11.2018. sub. 11:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za sada imam samo 1000 km na Švalbicama ali mogu kazati da se prilično dobro drže i na asfaltu i na makadamu. Uz to imaju i element dodatne sigurnosti noću Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stranica 8 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.