<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Gas gas
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
MeanMachine

PostPostano: 22.3.2012. čet. 08:30    Naslov: Gas gas Citirajte i odgovorite

Da li netko ima bolje rješenje za gas od one "capice" koja je pokreće sa palcem? Naime preglomazno mi je to (čitaj preširoko) i malo smeta za mjenjač pa nisam mogao mijenjati brzine na bicu. Kolega je jučer došao pa smo skužili da moramo pomaknuti mjenjač da mogu brzine prebacivati, a to je malo nezgodno. Da li za gas mogu iskoristiti bilo koji potenciometar koji se da namontirati na guvernal?
I drugo pitanje, zar nitko nije na onu artasovu kutiju slozio nikakav sistem led dioda koje pokazuju koliko je baterja puna ili neki tester, tipa stisnes gumb pa pokaže koliko je puna baterija i ostale generalije? ne treba biti neki veliki LDC kao ovaj sto se pokazuje na forumu u headeru, ali barem ona osnovna informacija bi bila super.
Te trece pitanje, kako to da ne mogu naći, a možda je problem što ne vidim, da nije smišljenja nekla konzola za skidanje baterije? Jel netko vidio neki guba sistem? Tipa stavimo artasovu kutiju u ležište, nekako pričvrstimo, kada stanemo, oslobodimo kutiju i odnesemo.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
schumacher

PostPostano: 22.3.2012. čet. 08:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Umjesto guranja elektrona palcem,stavio sam cijelu ručku a problem mjenjača riješio tako što ga ne koristim.Imam snage za tjerati koturaš u krajnjoj brzini dok krećem a pri većoj brzini ionako ne mogu stići elektrone Smile
Mislim da ti voltmetar ne bi bio od neke pomoći.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 22.3.2012. čet. 09:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

To sa (ne)skidanjem je najveci zez kod Artasove kutije i o tome se pise vec godinama - bez nekog dobrog rjesenja.

Sto se stanja baterija tice, CA ili HK watt metar ti pokazuju koliko si potrosio struje i to je najbolji pokazatelj preostalog kapaciteta - puno bolje od napona.
[Vrh]
MP

PostPostano: 22.3.2012. čet. 10:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni osobno je Artasovo rješenje bolje , koji mijenjač koristiš?

možeš staviti handlebar grip http://www.ebay.com/itm/Handlebars-Throttle-Grips-for-Electric-Scooters-Bike-New-/260983649956?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3cc3d676a4&vxp=mtr

ili na pedelc sustav , - radi samo dok vriš pedale

http://www.ebay.com/itm/PEDAL-ASSIST-PEDELEC-KIT-for-Electric-Bike-E-BIKE-Works-with-most-ebikes-/160765121888?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item256e591560

diodice za napon ti nisu od prevelike pomoći za stanje i status baterije .
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 22.3.2012. čet. 10:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ej momci da vas pitam...kako bih mogao spojiti taj pedalec i na njega neki potenciometar koji ima funkciju da regulira s kojom snagom da radi motor dok vrtim pedale. Dakle cilj mi je da mogu regulirati da jače gazim pedale uz upotrebu pedaleca ili ful malo gazim a da motor preuzima skoro svu snagu. Nadam se da sam dobro objasnio. Wink ako može neka shema ili sl.
[Vrh]
MeanMachine

PostPostano: 22.3.2012. čet. 11:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

@schumacher
glupo mi je ne koristiti mjenjač, a ta ručica isto smeta jer onaj okrugli dio je u biti jednako debel kao ova mala polugica a bas to zadebljanje smeta za mjenjač, a zašto mi je to potrebno? Evo neki dan sam ostao bez baterije i kada sam pedalirao doma sa drugog kraja Zagreba ... ipak mi je bio potreban mjenjač kod nekih uspona

@Cose
Uzas. Ne mogu vjerovati da oni to prodaju tako dugo i da nisu nista smislili, tocnije da nitko nije smislio nista prakticno. A pa neki način pokazivanja napunjenosti baterije bi bilo super, barem 3-4 žaruljice il diode.

@MP
Imas moje objasnjenje pedeleca Very Happy imam ga ja na tom Artasovom kompletu

@Daddy_o7
Dok netko ne smisli pametniji način rada tog pedeleca, radije si ga nemoj ugrađivati. Naime, kada počneš okretati, njemu treba par sekundi da se upali a onda počne ubrzavati nekontrolirano do 25 km/h. Misliš nije problem? Probaj kao ja prošle subota prijeći zebru u centru grada na biciklu, i pustiš gas i hoćeš malo dodati pedalama da prođer precizno i brzo a kada ono bajk počeo ubrzavati, skoro sam u dućan neki uletio. Hvala bogu da nisam neko dijete pregazio i da su me kočnice zaustavile inače bi bilo svašta. Da, i ja sam živio u uvjerenju da ono, okrećeš pedale i da to čudo nekako "množi" tvoju snagu 2x, 3x ili 4x i to je to, ali da na kraju ispadne da pedelec nema ograničenja nego na 45km/h, da sam skoro poginuo koristeći ga već par puta u 2 tjedna, staviti ću prekidač i osigurati se da se ne upali tijekom vožnje. I koristiti ga kada imam otvorenu cestu. Za grad je smrtonosan. To je moj dojam. Ili netko ima bolju ideju?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 22.3.2012. čet. 13:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Padalec i mjenjač se ne mogu koristitim zajedno. Pedalec daje impulse kontroleru u ovisnosti o broju okretaja pedala. Ubaci u 21. brzinu i pedalec će raditi dobro, neće davati puno impulsa i bickl neće uopće ubrzavati do neke određene brzine.
Pedalec je obavezno "single speed" i ako ga se koristi drugačije pravi probleme.

Stanje baterije - nikakve lampice ne mogu mjeriti stanje litijske baterije ni približno točno. Za to je potreban mjerač potročnje, minimalno turnigy watmetar a još bolje Cycle analyst.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 22.3.2012. čet. 14:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

MeanMachine je napisao/la:
@Daddy_o7
Dok netko ne smisli pametniji način rada tog pedeleca, radije si ga nemoj ugrađivati. Naime, kada počneš okretati, njemu treba par sekundi da se upali a onda počne ubrzavati nekontrolirano do 25 km/h. Misliš nije problem? Probaj kao ja prošle subota prijeći zebru u centru grada na biciklu, i pustiš gas i hoćeš malo dodati pedalama da prođer precizno i brzo a kada ono bajk počeo ubrzavati, skoro sam u dućan neki uletio. Hvala bogu da nisam neko dijete pregazio i da su me kočnice zaustavile inače bi bilo svašta. Da, i ja sam živio u uvjerenju da ono, okrećeš pedale i da to čudo nekako "množi" tvoju snagu 2x, 3x ili 4x i to je to, ali da na kraju ispadne da pedelec nema ograničenja nego na 45km/h, da sam skoro poginuo koristeći ga već par puta u 2 tjedna, staviti ću prekidač i osigurati se da se ne upali tijekom vožnje. I koristiti ga kada imam otvorenu cestu. Za grad je smrtonosan. To je moj dojam. Ili netko ima bolju ideju?

Auu pa ovo je baš nezgodno.... Confused ja sam mislio da je to malo sofisticiranija sprava. Možda ima neke izvedbe koje su ajmo reći više konstruirane kao normalni gas. Morat ću malo proučiti ako ima kakvih drugih rješenja. Hmmm inače kada bi se držali zakona onda bi trebao imati pedalec ali ovakva izvedba je baš blesava...ali kao što kaže grga treba onda staviti u odgovarajuću brzinu.. Wink

Zadnja promjena: Daddy_o7; 22.3.2012. čet. 14:56; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 22.3.2012. čet. 14:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:
Ej momci da vas pitam...kako bih mogao spojiti taj pedalec i na njega neki potenciometar koji ima funkciju da regulira s kojom snagom da radi motor dok vrtim pedale. Dakle cilj mi je da mogu regulirati da jače gazim pedale uz upotrebu pedaleca ili ful malo gazim a da motor preuzima skoro svu snagu. Nadam se da sam dobro objasnio. Wink ako može neka shema ili sl.

Upravo tako ti pedalec i radi sa mjenjačem - u 21 brzini ti pomaže uz pedaliranje, u niskim brzinama vrtiš bezveze a on ide ko blesav. To i je razlog zašto se stavlja na single speed bicove. Za neki sofisticirani način rada nikakav potenciometar ne može poslužiti. Možda bi se dalo nešto sa picom izvesti Cool , a možda i sa atmelom.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 22.3.2012. čet. 14:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Daddy_o7 je napisao/la:

Upravo tako ti pedalec i radi sa mjenjačem - u 21 brzini ti pomaže uz pedaliranje, u niskim brzinama vrtiš bezveze a on ide ko blesav. To i je razlog zašto se stavlja na single speed bicove. Za neki sofisticirani način rada nikakav potenciometar ne može poslužiti. Možda bi se dalo nešto sa picom izvesti Cool , a možda i sa atmelom.

Thnx...znaš mislio sam i kad bi bio neki tropolni prekidač za ajmo reći penzionersku, normalnu i sportsku vožnju...jeli može makar tako?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 22.3.2012. čet. 14:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:

Auu pa ovo je baš nezgodno.... Confused ja sam mislio da je to malo sofisticiranija sprava. Možda ima neke izvedbe koje su ajmo reći više konstruirane kao normalni gas. Morat ću malo proučiti ako ima kakvih drugih rješenja. Hmmm inače kada bi se držali zakona onda bi trebao imati pedalec ali ovakva izvedba je baš blesava...

Ma nije blesava. Uzmeš mali motor i single speedbic i radi perfektno. To što bi mi htjeli ići 100 km/h i biti u okviru zakona odjednom nije problem pedaleca već naqšeg razmišljanja.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 22.3.2012. čet. 14:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:

Thnx...znaš mislio sam i kad bi bio neki tropolni prekidač za ajmo reći penzionersku, normalnu i sportsku vožnju...jeli može makar tako?

Ne može. jedno od ta tri može.

Zadnja promjena: grrga; 22.3.2012. čet. 15:03; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 22.3.2012. čet. 15:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Daddy_o7 je napisao/la:

Auu pa ovo je baš nezgodno.... Confused ja sam mislio da je to malo sofisticiranija sprava. Možda ima neke izvedbe koje su ajmo reći više konstruirane kao normalni gas. Morat ću malo proučiti ako ima kakvih drugih rješenja. Hmmm inače kada bi se držali zakona onda bi trebao imati pedalec ali ovakva izvedba je baš blesava...

Ma nije blesava. Uzmeš mali motor i single speedbic i radi perfektno. To što bi mi htjeli ići 100 km/h i biti u okviru zakona odjednom nije problem pedaleca već naqšeg razmišljanja.

Da tu si u pravu.... nego jel imaš možda kakav manji hub motor za prednji kotač?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 22.3.2012. čet. 15:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:
grrga je napisao/la:
Daddy_o7 je napisao/la:

Da tu si u pravu.... nego jel imaš možda kakav manji hub motor za prednji kotač?

Da
[Vrh]
dfranc

PostPostano: 22.3.2012. čet. 15:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ,bi koštao taj prednji motor sa kontrolerom,i koliko je wata.pozz
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla