<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Novi kit, problem sa autonomijom
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Robex

PostPostano: 21.3.2012. sri. 16:05    Naslov: Novi kit, problem sa autonomijom Citirajte i odgovorite

Lijep pozdrav svima. Evo novi sam na forumu i uzeo sam kit sa lifepo4 prije 3 tjedna cca. No, kao što u naslovu piše imam problema sa autonomijom. Dakle maximalno što sam uspio prevaliti na 45km/h režimu je 23km (ispada 26Wh/km, deklarirano je max. 20wh/km?!?) i to uz pedaliranje. Imam 80kg. Uz kombinirano 25/45km/h režimu uspio sam 31km. Kad sam dobio kit stavio sam ga puniti još pola sata nakon paljenja zelene lampice. Kasnije sam nazvao Artas i preporučili su mi da stavim cijelu noć puniti no poslije toga uspio sam preći tih 31km na kombiniranom, čak više na 25km/h režimu nego na 45km/h. Ne koristim još regenerativno kočenje, tipkalo i instalacija su u izradi.
-Iz Artasa su mi rekli da im mogu poslati bateriju na ispitivanje. Sve bih učinio prije toga jer mi se ne plaća ta poštarina koju sam već platio za isporuku ispravnog.
- Zanima me kako da sam ispitam bateriju da utvrdim problem pa da mogu poslati samo nju. Iskustva drugih itd. Molim vas za pomoć savjetom ili kako god, hvala. Bavim se inače elektroinstalacijama i industrijskom automatikom tako da se nešto i razumijem u elektroniku itd. LP, pozdrav svima iz Pule . . .
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bobale

PostPostano: 21.3.2012. sri. 16:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče ogromne potrošnje na 45km/h, ne znam zašto te čudi jer je otpor vazduha popriličan na 45, a i ne znam kakav prenos imaš, ali klasičan MTB pogon sa 48 zuba napred, i kranc koji daje Artas sa 14 zuba pozadi nema dovoljno jak prenos ni za 40, a za 45 nema ni govora o motanju, tako da ako imaš klasičan prenos verovatno ništa nisi ni pomogao time što si pedalirao.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Robex

PostPostano: 21.3.2012. sri. 16:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

bobale je napisao/la:
Što se tiče ogromne potrošnje na 45km/h, ne znam zašto te čudi jer je otpor vazduha popriličan na 45, a i ne znam kakav prenos imaš, ali klasičan MTB pogon sa 48 zuba napred, i kranc koji daje Artas sa 14 zuba pozadi nema dovoljno jak prenos ni za 40, a za 45 nema ni govora o motanju, tako da ako imaš klasičan prenos verovatno ništa nisi ni pomogao time što si pedalirao.

Bobale moj vazdušni. Hvala na odgovoru ali govorim o režimu 45km/h kužiš? Postoji 45 i 25. Ne da sam non stop peglao 45. Vozim bike od kad znam za sebe pa valjda sam toliko dovitljiv da znam kad dodajem snage kad ne. Sorry, možda je moja greška što ne pišem detaljnije...
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.3.2012. sri. 17:27    Naslov: Re: Novi kit, Problem sa autonomijom Citirajte i odgovorite

Biciklica Jusić je napisao/la:
-Iz Artasa su mi rekli da im mogu poslati bateriju na ispitivanje. Sve bih učinio prije toga jer mi se ne plaća ta poštarina koju sam već platio za isporuku ispravnog.

Pošalji nam bateriju kao paket poštom, mislim da je cijena oko 30kn
Ako je zaista problem sa baterijom, mi ćemo je poslati nazad o našem trošku
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bobale

PostPostano: 21.3.2012. sri. 18:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vozim bike od kad znam za sebe pa valjda sam toliko dovitljiv da znam kad dodajem snage kad ne. Sorry, možda je moja greška što ne pišem detaljnije...

Nisi bio detaljan, razumeo sam da si sve vreme vozio ful gas. Taman posla da sam rekao da ne znaš šta radiš, samo sam pitao, a na tebi je ostalo da potvrdiš Smile. Nisi ni odgovorio kakav pogon imaš.
[Vrh]
Robex

PostPostano: 21.3.2012. sri. 19:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

bobale je napisao/la:
Vozim bike od kad znam za sebe pa valjda sam toliko dovitljiv da znam kad dodajem snage kad ne. Sorry, možda je moja greška što ne pišem detaljnije...

Nisi bio detaljan, razumeo sam da si sve vreme vozio ful gas. Taman posla da sam rekao da ne znaš šta radiš, samo sam pitao, a na tebi je ostalo da potvrdiš Smile. Nisi ni odgovorio kakav pogon imaš.

Ma nije pogon u pitanju. Standardni sa Kone Hoss Deluxe 2006. Svejedno hvala
[Vrh]
marko-sk

PostPostano: 21.3.2012. sri. 19:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako krećeš samo motorom a ne pedalama onda je tu problem
[Vrh]
grrga

PostPostano: 21.3.2012. sri. 20:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

26Wh/km i nije neka velika potrošnja. Malo kreni stani pa malo 25 pa full gas do 45 pa tako više puta i ode baterija. Nikakvo čudo. Napuni bateriju do kraja, bar 24 sata u komadu pa onda probaj. Izaberi ravnu relaciju, brzina 25-30 km/h i ni metra brže i testiraj domet. Ako tako ne napraviš 30 km onda imaš neki problemčić. Puno potrošnje je u stilu vožnje. Kad se ja vozim potrošnja je od 45-75 Wh/km a kad Hall vozi onda je od 75 na dalje Cool
[Vrh]
bobale

PostPostano: 21.3.2012. sri. 20:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

marko-sk je napisao/la:
ako krećeš samo motorom a ne pedalama onda je tu problem

Ma potrošnja pri polasku je malo veća par sekundi, najviše se da uštedeti ako sve vreme pedalaš muški. Tako što sam se ubio motajući pre par dana uspeo sam da napravim potrošnju od 3,5Wh/km na 40km (na ravnom 25-30km/h, prosek 22), i to sam svaki put koristio gas pri polasku iz mesta.
[Vrh]
marko-sk

PostPostano: 21.3.2012. sri. 22:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam primjetio veliku razliku ako bicikl voziš kao motocikl za razliku od pomaganja pedalama što je i za očekivat
[Vrh]
bobale

PostPostano: 22.3.2012. čet. 01:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

To naravno, samo hoću da kažem da sam nežnim doziranjem gasa pri polasku iz mesta koristio najviše 300-400W asistencije, i to je trajalo do par sekundi najviše, a onda padne na 50-150W koliko mi je bilo potrebno da na ravnom održavam 25km/h, tako da nije neka razlika između polaska samo na gas pa kasnije motanje i pedal first polaska. Najviše se štedi ako se oznojiš, a za 3,5Wh/km sam se pošteno oznojio, pogotovo što živim u brdovitom kraju Smile.
[Vrh]
zega

PostPostano: 22.3.2012. čet. 04:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Puno potrošnje je u stilu vožnje. Kad se ja vozim potrošnja je od 45-75 Wh/km a kad Hall vozi onda je od 75 na dalje Cool

Strujoholicari jedni!!
Very Happy lol respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Robex

PostPostano: 22.3.2012. čet. 10:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
26Wh/km i nije neka velika potrošnja. Malo kreni stani pa malo 25 pa full gas do 45 pa tako više puta i ode baterija. Nikakvo čudo. Napuni bateriju do kraja, bar 24 sata u komadu pa onda probaj. Izaberi ravnu relaciju, brzina 25-30 km/h i ni metra brže i testiraj domet. Ako tako ne napraviš 30 km onda imaš neki problemčić. Puno potrošnje je u stilu vožnje. Kad se ja vozim potrošnja je od 45-75 Wh/km a kad Hall vozi onda je od 75 na dalje Cool

Puno hvala Grga. Na forum sam se jučer priključio ali gledam već cca. 2 godine koliko ciljam na e-kit pa već te znam kao iskusnog. Možda mi možeš reći koliko se može preći sa full gasom na 40-45km/h bez pedaliranja, bez starta, po ravnom, vozač cca 80kg odokativno. Nigdje nema te specifikacije. Spominju se neke "basnoslovne" brojke od preko 50km samo što je to vrlo subjektivno i individualno što po načinu vožnje što do vozača, kilaže itd. Prema tome se ne može ravnati. Trebaju mi neki "sirovi" podaci koje mogu bar cca kalkulirati.
Inače, sa e-kitom sam full zadovoljan, nemojte me krivo razumijeti. Samo mi je sumnjiva ta autonomija pa evo tražim savjet. Već sam udavio ove iz Artasa respekt .
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 22.3.2012. čet. 10:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svejedno bi u toj konfiguraciji morao na ful gasu prijeći barem 30-ak km.
[Vrh]
Robex

PostPostano: 22.3.2012. čet. 10:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još jedno pitanje. . . -Ako je baterija 600Wh+. Spec. motora je 5-20Wh/km. Dakle minimum i maximum. Po tim podacima bi se trebalo preći minimalno 30km na full iskoristivosti. Što to uzrokuje da to nije tako?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 1 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.