<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

VIKSA - samogradnja vjetrenače
Idite na Prethodna  1, 2, 3

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Barba

PostPostano: 22.3.2012. čet. 20:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

VIKSA je napisao/la:
Barba je napisao/la:
inch je napisao/la:
Hoćeš reći da se ne može pratiti očima i brojati ? Nevjerojatno s obzirom na promjer i broj krila.

Zato sam mu i rekao da je učvrsti bolje.Velik je to promjer za onaj način učvrščivanja.Broj okretaja neče bit veči od 200 a i to če teško postič.
Pratimo.

Kakvo učvršćenje predlažeš? Vjerojatno da anker na tlu bude još dalje od stupa? Slažem se, ali tada bih ušao u plac od susjeda Wink
Temelji su bušeni svrdlom, 350 cm dubine fi 50 cm, armirani s 4 šipke fi14, vilice itd.. Ništa ih ne moze isčupat
Doduše sajle ću podebljat, jer nisam predvidio toliki rotor, njega sam pravio zadnjeg pa sam se malo polakomio.. Ponjelo me Wink prva zamisao je da bude promjera 170 cm

Stup je od čelične cijevi fi 80 mm, sa 10 mm debelom stijenkom. To je cijev za bušenje nafte ( takozvani tubing ) i vrlo je jaka, a i na kraju ima manđetnu tako ta vrlo lako mogu odvojiti gornji dio od stupa..
Preporucam ovu cijev za stup vjetrenjace..

Sad radim mehanizam da sam mogu spustiti i podici vjetrenjacu..tako da igra tek pocinje..

Evo par slika konstrukcije

Imaš pravo , mislio sam na sajle (debljinu) i udaljenost od stupa.Ako nemaš prostora stavi jake sajle 14-16 mm.Tako je kod mene iako imam više prostora nego je za to potrebno.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.