<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

MP FS e-bike
Idite na 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
MP

PostPostano: 5.2.2012. ned. 10:09    Naslov: MP FS e-bike Citirajte i odgovorite

Evo , bližim se pređenoj kilometraži 5000+ , pa odlučih staviti koju fotku i slovo.. Very Happy
Mogu reć da ovo nikako privest kraju , još uvijek koliko stignem (vrijeme je najveći problem) slažem i uvjek se nađe pokoja nova ideja, naročito na ovom forumu..

Počeo sam slučajno - dobio info o Artasu , navratil do njih i za vrlo kratko vrijeme uzel najosnovnije u kombinaciji sa 7 Ah olovom : Very Happy
pola godine isprobavanja rješavanja problema sa žbicama , rupama i ramom - došle LiFe sa kojima sam se preporodio , jedna i zadnja fotka starog limeksa u komadu Mad

naslijedio ga je Jamis dakar xc FS 19" Very Happy

Artas kutija ni išla pa sam prvi put radil samostalno sa stakloplastikom kutiju tak da je puna mana koje još moram zbigecati..

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MP

PostPostano: 5.2.2012. ned. 10:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

montaža kutije na ramu - učvrščena vijcima za bidon..
ubacivanje LiFe paketa :

spajanje - svi spojevi su fiksni , kontroler učvrščen na alu nosač sa donje strane . Stavljanje poklopca , zadnji amortizer dodrukan da ga nebi izbilo , i mogu reć da sam se preporodio barem što se tiče vožnje po rupama .

u međuvremenu sa stavil zadnji paket trager , nove blatobrane , a od početka planiral napraviti svoj WAH/Km metar iz LCD- display-a nokia 3310 .

Zadnja promjena: MP; 8.2.2012. sri. 23:13; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
MP

PostPostano: 5.2.2012. ned. 10:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

tako došli i zimski dani te sam počel muku mučit sa slabim svjetlom pogotovo za komad vožnje (cca 6 km) po dijelu bez javne rasvjete , naručil leće i reflektore , kupio u Artas-u 10W LED emitere i prvi dio je gotov (ponukan Grace dizajnom svjetla ) složil farove to zgleda ovak i svetli:

odlučio maknut 555 i drive-at sa Picom složio na protoboardu- radi , sad razmišljam dali stavit više modova ili ne.
prvenstveno sam zamislio dva moda , svijetli samo donja ledica na 0,05% duty standardna gradska vožnja i 0,1% duty jako svjetlo , te obje varijante sa obadvije ledice za off road.. , dodao žmigavce , no više nemam ROM-a za ubacivanje trube , pa će to biti implementirano u KM/WAH metar . za koji sam se odlučio staviti grafički plavi display 128 * 64 , no malo će morat pričekat Very Happy
ovo je bila prva varijanta :

ovo će biti finalna :

, moram speglat mjerenje struje ići će hal senzor u diy varijanti , regen je za sada taster , idu hal senzori na svaku ručicu , sve u svemu još puuno posla.. Very Happy

Zadnja promjena: MP; 8.2.2012. sri. 23:17; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 5.2.2012. ned. 14:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se može takav ili sličan km-W metar isprogramirati da prikazuje koliko se još može kilometara prijeći u trenutnom režimu-brzini vožnje ?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 5.2.2012. ned. 16:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze nakon veoma opseznog mjerenja baterija sa varijacijama tereta, dobije se krivulja SOC/teret i onda se formula primjeni u izracunu prikaza...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
marko-sk

PostPostano: 5.2.2012. ned. 17:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

zar nebi bilo jednostavnije pratit Ah i prema njima ravnat koliko ima do kraja ?
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 5.2.2012. ned. 17:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Teško je to stalno obračunavati u glavi dok voziš, a činjenica koliko još ima km vožnje pri trenutnoj potrošnji mi je u stvari najvažniji podatak kod takvih uređaja.
[Vrh]
marko-sk

PostPostano: 5.2.2012. ned. 17:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam mislio u glavi - to se sve riješi pic-om . Pokušat ću nagovorit frenda da mi napravi CA sa arduinom .
[Vrh]
MP

PostPostano: 5.2.2012. ned. 19:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cilj mi je prikazivati battery remainning time , na UPS-u se izračunava na osnovu potrošnje i kapaciteta remainning time u minutama , to sam mislio primjenit i u mom slučaju da mi pokazuje battery remainning time (u minutama) .
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.2.2012. ned. 20:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:
Cilj mi je prikazivati battery remainning time , na UPS-u se izračunava na osnovu potrošnje i kapaciteta remainning time u minutama , to sam mislio primjenit i u mom slučaju da mi pokazuje battery remainning time (u minutama) .

Ili kilometrima - recimo na CA imas potrosnju W/km pa onda temeljem tako neceg (bilo ukupno od reseta bilo npr. da uzima u obzir samo prosjek zadnjih par km) racuna koliko jos mozes napraviti km ako nastavis voziti tim tempom.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 5.2.2012. ned. 20:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
MP je napisao/la:

Ili kilometrima - recimo na CA imas potrosnju W/km pa onda temeljem tako neceg (bilo ukupno od reseta bilo npr. da uzima u obzir samo prosjek zadnjih par km) racuna koliko jos mozes napraviti km ako nastavis voziti tim tempom.

E upravo to.
[Vrh]
zega

PostPostano: 6.2.2012. pon. 05:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Primjena Peukertovog zakona u praksi... palac
[Vrh]
MP

PostPostano: 12.2.2012. ned. 21:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:
Cose je napisao/la:
MP je napisao/la:

E upravo to.

Da može se , no premalo mjesta na display-u , i sam display mi postaje nepregledan , a neda mi se nabavljat - tražit veći , pa dok ga podrive-am ...
ideja je ok , palac
[Vrh]
zega

PostPostano: 13.2.2012. pon. 04:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cek malo, pa na 2x16 display stane prikaz 4-6 raznih vrijednosti ovisno kak se slozi (ja napravio)...
Kak sad na ovaj veliki ne stane?
[Vrh]
MARIJANVZ

PostPostano: 13.2.2012. pon. 08:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Cek malo, pa na 2x16 display stane prikaz 4-6 raznih vrijednosti ovisno kak se slozi (ja napravio)...
Kak sad na ovaj veliki ne stane?

Stane puno toga. Very Happy

Uploaded with ImageShack.us[/img]

[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.