<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

LED - pušiona ili ?
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
MP

PostPostano: 13.12.2011. uto. 20:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

discover je napisao/la:
zega je napisao/la:
Joj joj kaj se zazate sa tim igrackama, to sam prodaval prije ohoho, a sad odes i kupis:
http://www.artas.hr/rasvjeta/LED.htm

i s ovim se slažem!

samo meni se nije dalo ić do artasa jer skoro svaki put putem zbušim gumu pa sam narucio ove male s ebaja Very Happy

ja svaki dan idem tuda i ne zbušim si gumu Very Happy
i danas sam piknul još jednu LED-icu , još dojdu leće i DUal bim je fertih Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MP

PostPostano: 29.1.2012. ned. 20:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Konačno sam našao nekaj vremena da poradim na svjetlu
Prvi dio je gotov , još nosači i ipak ću drive-ati sa PICekom ,
Evo par slikica za sada .

mislim da sa dvije malo prejako tuče :

tak da budem složil da standarno svetli donja , a kad mi treba nekog zaslepit obe u ful bright Very Happy
[Vrh]
bobale

PostPostano: 30.1.2012. pon. 14:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Niiice. Jesi ovo prepravljao neke farove?
[Vrh]
MP

PostPostano: 30.1.2012. pon. 15:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne izrada bušilica turpija i lemilica , ARTAS 10W LED , prema izgledu svjetla na Grace One e - bicu Very Happy
[Vrh]
selec1

PostPostano: 30.1.2012. pon. 15:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP svaka cast, sviđaju mi se ovakve samogradnje Wink

samo da se nadovezem na raspravu o ledicama s ebaya. do sad sam ih dosta narucil, s mr16 prikljuckom (zamjena za halogene) od 3 i 4 w i to je bilo manje vise ok, al reko ajde da vidim kaj moze 6w, i narucim 2 jos sam gledal da budu s vecim kucistem kad ono...dosle doma, svjetle slabije od 3w(deklarirane 3w). idem mjerit, na 12V potrosnja 90-100mA Mad
idem mjerit one od 4w, njima je potrosnja bila oko 250mA. nisam imal 3w pri ruci da i njih izmjerim
[Vrh]
MP

PostPostano: 30.1.2012. pon. 16:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

selec1 je napisao/la:
MP svaka cast, sviđaju mi se ovakve samogradnje Wink

samo da se nadovezem na raspravu o ledicama s ebaya. do sad sam ih dosta narucil, s mr16 prikljuckom (zamjena za halogene) od 3 i 4 w i to je bilo manje vise ok, al reko ajde da vidim kaj moze 6w, i narucim 2 jos sam gledal da budu s vecim kucistem kad ono...dosle doma, svjetle slabije od 3w(deklarirane 3w). idem mjerit, na 12V potrosnja 90-100mA Mad
idem mjerit one od 4w, njima je potrosnja bila oko 250mA. nisam imal 3w pri ruci da i njih izmjerim

neki dan mi je kolega donio jednu na probu deklariranu na 5W , fino zatvorena u staklu dobro izgleda i malo troši , no svijetli prejako i još u plavom spektru , tak di imaš osječaj da u sobi hodaš po mjesečini , tražio sam da mi dofura na probu jednu od 3k5 kelvina , jedino kaj je cifra malo visoka 150Kn barem na prvu tako zgleda , no ako je ledica dobra cifra bi bila manji problem..
[Vrh]
selec1

PostPostano: 30.1.2012. pon. 16:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam jednu narucil koja je bila cold white i nikad vise, nije ugodno za boravit u prostoriji. za neku vanjsku rasvjeto kolko tolko ok, ali unutra to kak velis, 3500k
[Vrh]
jure057

PostPostano: 30.1.2012. pon. 16:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

E, zaboravio sam javiti, moja cold white 5050 je drugi dan počela svijetliti sa 10%
lol

Kad sam je rastavio, vidio sam da se razletio kondenzator koji je bio za 150 V. Zalemio drugi za 250 V i radi dalje normalno. Valjda je Kinez poslao neku za USA tržište?
[Vrh]
MP

PostPostano: 30.1.2012. pon. 18:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

jure057 je napisao/la:
E, zaboravio sam javiti, moja cold white 5050 je drugi dan počela svijetliti sa 10%
lol

Kad sam je rastavio, vidio sam da se razletio kondenzator koji je bio za 150 V. Zalemio drugi za 250 V i radi dalje normalno. Valjda je Kinez poslao neku za USA tržište?

palac
[Vrh]
strelicar

PostPostano: 1.2.2012. sri. 15:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Di si nabavil kondezator?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
jure057

PostPostano: 1.2.2012. sri. 15:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rabljeni, iz RTV servisa
[Vrh]
ishmael

PostPostano: 2.2.2012. čet. 10:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Oko nove godine sam odlučio naručiti za probu nešto LED žarulja sa ebaya. Naručio sam žaruljice sa G9, GU10 i E14 grlima. Od onih sa 27, 48 i 96 malih ledica, pa do 1x3W, 3X1W, 3x3W, 4x1W, 4x2W i 5x1W. Većinom warm white, ali i po jedna od pure white i cool white.

Kad mi sve stignu, budem malo poslikao kako to izgleda i svijetli. Za sada sam umjereno zadovoljan. U usporedbi sa običnom G10 halogenkom, npr 5x1W Warm white mi svijetli malo zelenkasto-žuto i nije baš ugodna za gledati. Najviše mi se sviđa 1x3W warm white, koja ima najljepši spektar, jedino je malo preusmjerena. Općenito je usmjerenost problem, ali npr one žarulje sa hrpom malih LEDica znaju biti ok kada treba postići širok rasap svjetla, jedino je količina tog svjetla po jed. povr. mala.

Kada stignu i zadnje ledice, onda mi je cijeli stan osvijetljen sa "štednom" rasvjetom skace od srece Sa nekih 1300W ukupne snage na cca 250W Cool uz doduše nešto lošije osvjetljenje. S vremenom ću to pokušati poboljšati uz stečena iskustva i možda pokoji drukčiji luster.

Da imam više vremena, bacio bih se na DIY lustere. S trenutno dobavljivom LED rasvjetom bih mogao dobiti ajmo reći iste rezultate, uz recimo 30~50% više žarulja, u odnosu na obične halogenke i G9-ke. Što zbog drukčije usmjerenosti, što zbog drukčije količine/spektra svjetla.
[Vrh]
Slv

PostPostano: 2.2.2012. čet. 11:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja i dalje tvrdim da se na led žarulje koje se sastoje od tih sitnih ledica ne isplati trositi novce

minimum prihvatljivosti je 6x 1W
a preporučeni minimum je 10W emiter
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 2.2.2012. čet. 19:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo se moras dobro upoznati sa LED tehnologijom, i raditi sa bare emiterima da bi mogao prepoznati dobru LED lampu!
S obzirom da sam dobro upoznat sa LED tehnologijom, tvrdim da je 90% LED lampi na trzistu smece gdje trpaju velike hrpe ledica koje nikom (pametnom) vise nemreju prodat (rijesavanja smeca na poseban nacin koji ja ne razumijem, jer nazalost zbog ljudske neinformiranosti, cak i dalje trose sirove materijale i rade to smece i dalje!!)...
E sad cak i ove probe, narucil bum od svega po malo su stetne jer ce se to smece prodavat jos dugo dugo, a pri tome osim gomilanja smeca ostavljat los/krivi dojam u ljudi koji to ne razumiju (tipa: LEDice, ma to ti nis ne valja, kaj to uopce kupujes!).
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ishmael

PostPostano: 3.2.2012. pet. 01:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Prvo se moras dobro upoznati sa LED tehnologijom, i raditi sa bare emiterima da bi mogao prepoznati dobru LED lampu!
S obzirom da sam dobro upoznat sa LED tehnologijom, tvrdim da je 90% LED lampi na trzistu smece gdje trpaju velike hrpe ledica koje nikom (pametnom) vise nemreju prodat (rijesavanja smeca na poseban nacin koji ja ne razumijem, jer nazalost zbog ljudske neinformiranosti, cak i dalje trose sirove materijale i rade to smece i dalje!!)...
E sad cak i ove probe, narucil bum od svega po malo su stetne jer ce se to smece prodavat jos dugo dugo, a pri tome osim gomilanja smeca ostavljat los/krivi dojam u ljudi koji to ne razumiju (tipa: LEDice, ma to ti nis ne valja, kaj to uopce kupujes!).

Donekle se slažem s tobom, i razumijem što govoriš, ali čak i ovo smeće nije toliko loše u primjeni. Barem meni koji sam sretan što smanjujem potrošnju. Dok npr. žena malo gunđa zbog pojedinih lampi koje joj ne svijetle kako je navikla, ali i ona kuži da ovo ima svojih dobrih strana.

Druga stvar je što sam shvatio da su neki puta naša očekivanja malo kriva. Recimo kao one rasprave oko el. auta ili bicikla, gdje se na kraju skuži da sama očekivanja od tih uređaja zapravo ne bi trebala biti takva jer nam to uopće ne treba, već bi nam bilo sasvim dosta i nešto na što trenutno možda gledamo s podsmijehom (tipa lagana vozila za 1-2 sobe i malo prtljage).

Zašto bi nam uvijek trebala vrlo jaka rasvjeta? Meni na par lokacija baš paše da mi one kuruza lampe s puno malih emitera ne svijetle jako. Za neke primjene zaista treba jaka rasvjeta, ali to se onda rješava sa specijaliziranim rasvjetnom tjelima. Mislim da bi za optimalnu primjenu LED rasvjete možda trebalo iznova postaviti stvari i možda rađe prilagoditi koncept položaja, broja i tipa rasvjetnih tijela po prostoru, i skromnije odrediti zahtjeve.

Druga stvar je što se ovdje često kritički piše o ovakvim i onakvim LED lampama, a gotovo nigdje na forumu nisam našao konkretne i jednostavne postove koji bi ponudili korisne informacije nekome tko nema vremena ulaziti dublje u tematiku, a htio bi već danas poraditi na uvođenju LED rasvjere u svoje prostore. Tako sam ja krenuo djelovati, jer sam u fazi da imam više novaca nego vremena, pa sam žrtvovao cca 400 kn za probu , pa kud puklo. Sad bar imam konkretne informacije iz prve ruke.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Stranica 3 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.