<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

LED - pušiona ili ?
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mihaelj

PostPostano: 25.11.2011. pet. 14:40    Naslov: LED - pušiona ili ? Citirajte i odgovorite

LED žarulje u odnosu na klasične su masno skupe. Može ih se naći na ebay-u u raznim izvedbama i prema mojem iskustvu s napumpanim Watt i lumen specifikacijama.
Pitanje je: isplati li se ulagati u LED rasvjetu za stambeni prostor ili bolje pričekat ESL tehnologiju...
http://www.vu1corporation.com/faq/#q4
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bob4

PostPostano: 25.11.2011. pet. 21:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam prije 3 godine uložio cca 2000,00kn (u kući) i dosad sam zadovoljan.... Domaća trgovina (kineska roba)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
shut

PostPostano: 25.11.2011. pet. 21:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima blizu mene jedna malena firma di proizvode zamjenu za 12v halogenke za spušteni strop..i još koješta po pitanju led rasvjete
žarulje su 1,4W i daju oko 120 lumena svijetla

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/585/kuhinja.jpg/[/img]
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/827/okrugliluster.jpg/[/img]
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/3/sputeni2.jpg/[/img]
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/717/zvezdice.jpg/[/img][/img]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mihaelj

PostPostano: 25.11.2011. pet. 22:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za usporedbu, 9W e27 kinez ebay cca 18USD...raskopao sam nekoliko takvih zarulja da vidim u cemu je fora. Ugl. se vidi da su to bile otpadne zarulje s losim lemljenjem pa su ih naknadno krpali i prodali pod brand new. Koliko ce im biti trajnost, sigurno dulja od 40 dana koliko je na pay pal-u mogucnost zalbe Very Happy Mjerenje struje i napona uglavnom daje podatke o snazi koja je debelo manja od deklarirane. Sva ona elektronike kad zarulja pregori zavrsit ce u otpadu. Kod nas u trgovini, E27 philips zarulja 9W led, 299kn (skoro 3x).

S druge strane, tu su fluoriscentne zarulje s nesto mg zive + balast elektronika...

jednostavno rasvjeta se zakomplicirala, postala toksicna, a sve zbog ustede energije koje ce u buducnosti biti u izobilju.
[Vrh]
hrast

PostPostano: 26.11.2011. sub. 10:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

mihaelj je napisao/la:
Za usporedbu, 9W e27 kinez ebay cca 18USD...raskopao sam nekoliko takvih zarulja da vidim u cemu je fora. Ugl. se vidi da su to bile otpadne zarulje s losim lemljenjem pa su ih naknadno krpali i prodali pod brand new. Koliko ce im biti trajnost, sigurno dulja od 40 dana koliko je na pay pal-u mogucnost zalbe Very Happy Mjerenje struje i napona uglavnom daje podatke o snazi koja je debelo manja od deklarirane. Sva ona elektronike kad zarulja pregori zavrsit ce u otpadu. Kod nas u trgovini, E27 philips zarulja 9W led, 299kn (skoro 3x).

S druge strane, tu su fluoriscentne zarulje s nesto mg zive + balast elektronika...

jednostavno rasvjeta se zakomplicirala, postala toksicna, a sve zbog ustede energije koje ce u buducnosti biti u izobilju.

Kupio sam eBay LED žarulje, između ostalih i tu 9W, te nekoliko po 3W i to ni približno ovih iznosa od 18USD (mislim da su bile 6-7-8USD). Super sam zadovoljan! Dvije svijetle već godinu dana, ostatak jedno 3 mjeseca.
Mjerio sam i potrošnju, ove od 3W troše 3,8-4W. Te od 3Wsu mi usporedive po lm sa štednima od 9W. Teško je na oko ocijeniti jer je boja svijetla drugačija.
Jedina zamjerka da mi se nakon pritiska pri šerafljenju na jednoj lampi odvojilo staklo.

Ove LED su nešto usmjerenije tj. kut im je cca 180deg, što mi u ovom slučaju odgovara.

Isto tako, dobio sam greškom jednu cold white, umjesto warm white i kinez mi je, bez dodatnih troškova, poslao warm white. Rekao mi je da si ovu zadržim.

Nisam ih otvarao da bi mogao potvrditi ili opovrgnuti gore napisanu priču .
[Vrh]
zega

PostPostano: 26.11.2011. sub. 16:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem je sto vecina ljudi nemre razlikovat smece od postene zarulje, led rastura kad kad kupis nesto sa CREE, ili Lumiled, Seoul i sl, ima cak i no name proizvodjaca koji rade dobre power LED
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Slv

PostPostano: 26.11.2011. sub. 17:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Problem je sto vecina ljudi nemre razlikovat smece od postene zarulje, led rastura kad kad kupis nesto sa CREE, ili Lumiled, Seoul i sl, ima cak i no name proizvodjaca koji rade dobre power LED

potpisujem

palac
[Vrh]
strelicar

PostPostano: 26.11.2011. sub. 21:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.ebay.com/itm/220752157239?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

jel ovo šta valja......
[Vrh]
zega

PostPostano: 27.11.2011. ned. 02:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

strelicar je napisao/la:

jel ovo šta valja......

Ne...
Nije da nista ne valja, ali koliko para toliko muzike, bolja je od onih sa 5mm ledicama (ne razumijem zakaj ljudi to kupuju to je pak zadnje smece) ali je losija od lampi sa powerLED emiterima (vise od 1W po emiteru!)
[Vrh]
shut

PostPostano: 27.11.2011. ned. 10:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

nevalja,šiping not avaible to croatia smijeh
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
hrast

PostPostano: 27.11.2011. ned. 10:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:

Pa, bilo bi fora napisati par savjeta oko kupnje LED žarulja ili barem korisnih linkova. Ovako, prosječnog kupca ostavljate samo još zbunjenijega.
I ispada da iznosite tvrdnje na temelju "čuo sam".
Ja se ne smatram mjerodavan za dati takve smjernice.
[Vrh]
MP

PostPostano: 27.11.2011. ned. 14:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

većina tih LED-ica na Ebay-u ne daju ono što deklariraju, a isto je po našim vrlim trgovačkim centrima uz razliku u cijeni u našim dućanima ide faktor * 7 , naručio od 2w za 2$ , te ju koristim deci za noćnu lampicu- za sve drugo je preslaba , trebali bi u deklaracije ubaciti koliko lux-a daju , a to onda usporediti sa podacima za običnu žarulju.
[Vrh]
zega

PostPostano: 27.11.2011. ned. 14:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Deklariranje u luxima je varljivo, jer u jednom smijeru vrijednost moze biti velika ako je lampa jako usmjerena, znaci trebala bi krivulja emitiranja u prostor (polarna karakteristika) temperatura boje (K), realna snaga (W) i intenzitet emitiranog svijetla u lumenima (lm)!
Onako iz prakse powerled emiteri su redovito bolji i kvalitetniji, znaci manji broj snaznijih emitera od barem 1W po komadu kao ovi na artasovoj stranici koji su 16KN po komadu!!
Recimo meni se jako svidjaju ovi emiteri i njih koristimo u jednom projektu
Bridgelux 50W

Imati na umu da je to 50W komad i da to treba ohladit, treba ti hladilo maltene ko za omanje auto pojacalo, isto vrijedi i za ove zarulje, ako ja fakat 3W onda tu trebas vidjeti rijeseno hladjenje inace ti lampa nit ce trajat nit ce svijetlit bog zna kaj (jer intenzitet svijetla opada kod porasta temperature PN spoja u LED).
Pogledat si.
http://www.artas.hr/rasvjeta/LED_info.htm
[Vrh]
bob4

PostPostano: 27.11.2011. ned. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam super zadovoljan s ovima. (imaju u sebi mali ventilator koji se nečuje previše; čujem ga samo kad se spremam zaspat u kadi punoj vode)....
http://www.ecomaa.com/english/product_Eco-Lamp-10W.html
a imam ih u radu više 3 godine
[Vrh]
zega

PostPostano: 27.11.2011. ned. 16:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobra lampa sa puno podataka koji ne izgledaju napuhano, veoma konzervativna/realna procjena zivotnog vijeka...
Kad svi kenjaju 100000 radnih sati, to se odnosi na idealne radne uvijete, nazivnu struju i poluvodicki kristal na temperaturi od 25c, sto u praksi nikad nije slucaj...
Ovi imaju ventilator i hladilo!!! a deklarirali su radni vijek na 30000sati!
Jedino intenzitet lampe 60W prije odgovara tvrdnji svjetline s obzirom na broj lumena!
http://www.tez.hr/_hr/katalog/zarna_nit/obicne/
Znaci i ispod 60W, dok oni tvrde kao 80W incadesent...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Stranica 1 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.