<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Toplinske pumpe
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Toplinske pumpe
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dmeter

PostPostano: 22.11.2013. pet. 21:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

neče to ići sa okiten cijevima.ja sam u stakleniku ima ugrađenih 4000 metara cijevi fi 20 to se uvija do 10% svoje dužine.
Okiten cijev pehd tvrda dođe oko 3 kn metar
a al-plex i nešto za podno grijanje 5-6 kn metar
za tako malu razliku se ne isplati stavljat okiten kojega moraš stavit više jer ima manju toplinsku provodljivost.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tossa

PostPostano: 22.11.2013. pet. 22:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

još ja provijerim tu priču. ..ako pogledas napisao sam da su cijevi ispod brodskog poda i da je okiten malog promijera..,,,kolikoga nismo pitali.. ali za peć na lož ulje mu vijerujem jer sam viđao razne prerade ..plinskih i na drva.. pa vijerujem i da se daju preraditi stare peći na lož ulje... najmanje shvaćam da su cijevi ispod brodskog poda .... vijerojatno zrak cirkulira .. pa na taj način grije ...više nego samim zračenjem.. ako ta ideja moze proći...vidjeću ja to.. i malo virnuti u taj sistem... meni se a ideja o dvije do četiri litre lože čini dobra s tim da čovijek vijeruje da bi prepolovio potrošnju kad bi ugradio termostat u prostorije a ne termo prekidač na 55c vode
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
Benko158

PostPostano: 18.2.2015. sri. 14:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima, jel moze mi tko odgovoriti na jednostavno pitanje? Odnsono kratko i jasno reci koje su pogodnosti (lose strane i dobre strane) tomplinske pumpe ?
Gdje jeftino kupiti i dal ima kakva alternativa tome? Hvala unaprijed.
p.s. znam samo za ove toplinske pumpe.

Zadnja promjena: Benko158; 19.2.2015. čet. 11:59; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 18.2.2015. sri. 14:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Benko158 je napisao/la:
Pozdrav svima, jel moze mi tko odgovoriti na jednostavno pitanje? Odnsono kratko i jasno reci koje su pogodnosti (lose strane i dobre strane) tomplinske pumpe ?

loše strane nema
koliko kw ti treba.
u biti jedino loša strana je ako se odlučiš kupiti inverter toplinsku pumpu može zajebavati elektronika.
nikad ne kupovati najnoviji model
[Vrh]
inch

PostPostano: 18.2.2015. sri. 19:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Benko158 je napisao/la:

skuplja alternativa je klima uređaj.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 18.2.2015. sri. 19:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
Benko158 je napisao/la:

skuplja alternativa je klima uređaj.

ja sam ugradija susjedu midea DC inverter 5 unutrašnjih podnih jedinica.ali su cijevi več bile postavljene(kablovi pomješani i bez nekog omotaća za zaštitu
12 kw je na kraju koštalo 30000 kn.zajebavalo je non stop neke greške izludija sam više bija.ali već 1 godinu funkcionira bez problema i savršeno.
samo smo 1 senzor bolje izolirali i bolje ga ugradili.
i dalje scrol copland i puffer od 300 litara je rols rojs.
iskrcaj iz automobila
postavi na pod
spoji 1 coll cijevi na puffer
ubaci glikol u te cijevi
uštekaj u najbližu utićnicu.uštekaj programator i dovedi ga do puffera.sondu uguraj u puffer i dobro je izoliraj.
namjesti željenu temperaturu puffera/bojlera
zaboravi uređaj sljedećih 50 godina ako ne pada suho lišće po njemu to jest ako je obješen o zid.
a ako je na podu skupi smeče oko njega 2-3 puta godišnje
Po meni NO.1 stari scroll copland pa sljedećih 10 mjesta nitko tada 11 mjesto toshiba pa 10 mjesta niko ostali
[Vrh]
inch

PostPostano: 19.2.2015. čet. 10:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmetre..fino rješenje, samo što je tu ulaz zrak iz vana ako s ene varam...dok bi tzv. toplinska pumpa imala konstantu ulaza od nekih 10 C°, plus kapacitet tekućine, tim manje treba energije za kompresiju...e samo što treba sonda ići u dubinu ili podzemni kolektori...a to košta.

jel ima neko rješenje npr. zračni kolektor kao ulaz i onda pomoć (predgrijavanja) za klimu u režimu grijanja ? tu bi imali uštede samo što traži sunčano vrijeme.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 19.2.2015. čet. 11:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
dmetre..fino rješenje, samo što je tu ulaz zrak iz vana ako s ene varam...dok bi tzv. toplinska pumpa imala konstantu ulaza od nekih 10 C°, plus kapacitet tekućine, tim manje treba energije za kompresiju...e samo što treba sonda ići u dubinu ili podzemni kolektori...a to košta.

jel ima neko rješenje npr. zračni kolektor kao ulaz i onda pomoć (predgrijavanja) za klimu u režimu grijanja ? tu bi imali uštede samo što traži sunčano vrijeme.

Di si ti u varaždinu.Pa vi ležite na vodi ako se ja ne varam
zabiješ cijev 10 metara u tlo.ugradiš neku pumpu po proračunu crpiš vodu i u kanalizaciju/potok spojiš odvod.
Samo ta kombinacija na moru je dobra ako se želi hladit grijanje je pušiona jer je hladnija ta voda nego zrak.
1-2 dana ispod nule svakih par godina
evo na primjer danas je u splitu hladno gadno

Najniža temperatura zraka:
4.6°C u 6:44

Najviša temperatura zraka:
13.2°C u 10:33
a do 12 sati će se popet na 16-17 °C

Ako njemci i rusi ugrađuju zrak-voda toplinske pumpe zašto nebi i vi
[Vrh]
max

PostPostano: 19.2.2015. čet. 16:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
Di si ti u varaždinu.Pa vi ležite na vodi ako se ja ne varam
zabiješ cijev 10 metara u tlo.ugradiš neku pumpu po proračunu crpiš vodu i u kanalizaciju/potok spojiš odvod.

Vidim da nisi ni najmanje ekološki osviješten. Takvima treba Vodna naknada i porez ! Dva su razloga: zašto isušivati površine ?? zašto trošiti el. energiju više za pumpanje kad možeš 30 metara dalje izgraditi upojni bunar tako da ti treba pumpa za "otpor" vode u cijevi, a ne za izvlačenje sa 10m Wink

@dmeter
Kaj fali Danfoss scroll kompresoru ?? nije ni Copeland kaj je nekad bio Wink

Loše kod toplinskih pumpi (dizalice topline) je što za više od 35-40°C treba dvo stupanjska DT. I to što ni jedan majstor ne zna kako spojiti DT na puffer i čudom se čudi što u pufferu temperatura ne prelazi 35 °C
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 19.2.2015. čet. 17:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:

Loše kod toplinskih pumpi (dizalice topline) je što za više od 35-40°C treba dvo stupanjska DT. I to što ni jedan majstor ne zna kako spojiti DT na puffer i čudom se čudi što u pufferu temperatura ne prelazi 35 °C

Prvo dobar je i danffos iste 3 tvornice rade danfoss i copland do 12 kw.kako sam ja uspija shvatit do 12 kw copland ima 3 tvornice u kini 2 rade samo copland i to samo 2 modela a 3 je rezervna pa radi i ostale brendove.
kako spojit puffer kad su iz njega izbacili 20 spojeva ko če pogoditi pravi koji je samo jedan jedini i crvene je boje. smijeh1 za ulaz mislim
Copland scroll bez problema diže na 60°C.ja uvijek imam suprotan problem
kako ne probijat 35-40
[Vrh]
max

PostPostano: 19.2.2015. čet. 21:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:

kako ne probijat 35-40

Volim takve stručnjake za DT koji su uz bok solarnim termo kolektorima pa vele: pločasti imaju efikasnost 80% dočim vakuumski 50%, da istina, samo su zaboravili kod koje temperature. Pa tako pločasti termo kolektori zimi za sunčana vremena kod -15 imaju efikasnost nula dočim vakuumski preko 40% ista fora je kod dizalalica topline, efikasnost (COP) pada sa porastom temperature kao i razlikom. Pazi da tvoji kompresori ne probiju zakone termodinamike Smile Dobra fora je kad se vanjski zračni izmjenjivač zaledi jer led je dobar izolator pa više energije potrošiš na odleđivanje. Ipak nisam ja u Splitu Wink
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 19.2.2015. čet. 22:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
dmeter je napisao/la:

kako ne probijat 35-40

Volim takve stručnjake za DT koji su uz bok solarnim termo kolektorima pa vele: pločasti imaju efikasnost 80% dočim vakuumski 50%, da istina, samo su zaboravili kod koje temperature. Pa tako pločasti termo kolektori zimi za sunčana vremena kod -15 imaju efikasnost nula dočim vakuumski preko 40% ista fora je kod dizalalica topline, efikasnost (COP) pada sa porastom temperature kao i razlikom. Pazi da tvoji kompresori ne probiju zakone termodinamike Smile Dobra fora je kad se vanjski zračni izmjenjivač zaledi jer led je dobar izolator pa više energije potrošiš na odleđivanje. Ipak nisam ja u Splitu Wink

Šta je to led,je li to ono šta se stavlja u viski

Varazdin, Croatia
9:13 PM CET on February 19, 2015 (GMT +0100) Trnovec Bartolovecki |
Elev 164 m 46.29 °N, 16.40 °E | Updated 3 min ago
Clear
-0.5 °C

Split, Croatia
9:11 PM CET on February 19, 2015 (GMT +0100) Split | Change Station
Elev 12 m 43.51 °N, 16.43 °E | Updated 2 min ago
Clear
9 °C
[Vrh]
max

PostPostano: 19.2.2015. čet. 22:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

eto opet pametuješ a nemaš 3 čiste he, he
Super: vanjska temperatura -1°C nisi napisao koja relativna vlaga, a to je bitno ni to što je isto toliko bitno, koliko će toplinska pumpa ohladiti vanjsku jedinicu (a sigurno je hoće za barem 5K Wink ) pa smo na -6°C, a di je to kad bude -15 ili -20 °C, a ja želim u pufferu 60 što ti je nekih delta dobrano preko 80K pa da vidim taj scroll sa COP 3 koji to izvlači i da nema problema sa ledom. Napisao sam da vi u dalmaciji gradite kuće sa najsramnijom hrvackom normom izolacijom nebi trebali ni grijanje ni hlađenje jer bi vam kuće bile pasivne al štedite na izolaciji, ipak je puno izdvojiti za 12cm kamene vune, to ti je ekvivalent za kontinentalnu RH preko 30cm a to nije problem jer lako ćemo sa zidom i krovom problem su okviri prozora i hermetičnost al to je druga priča.

Zašto tratiš vrijeme (resurse) kad si držim najbolji trgovac Wink Po mom skromnom sudu ipak ti to leži i budi uspješan u tome Smile
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 19.2.2015. čet. 23:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
eto opet pametuješ a nemaš 3 čiste he, he
Super: vanjska temperatura -1°C nisi napisao koja relativna vlaga, a to je bitno ni to što je isto toliko bitno, koliko će toplinska pumpa ohladiti vanjsku jedinicu (a sigurno je hoće za barem 5K Wink ) pa smo na -6°C, a di je to kad bude -15 ili -20 °C, a ja želim u pufferu 60 što ti je nekih delta dobrano preko 80K pa da vidim taj scroll sa COP 3 koji to izvlači i da nema problema sa ledom. Napisao sam da vi u dalmaciji gradite kuće sa najsramnijom hrvackom normom izolacijom nebi trebali ni grijanje ni hlađenje jer bi vam kuće bile pasivne al štedite na izolaciji, ipak je puno izdvojiti za 12cm kamene vune, to ti je ekvivalent za kontinentalnu RH preko 30cm a to nije problem jer lako ćemo sa zidom i krovom problem su okviri prozora i hermetičnost al to je druga priča.

ne bi virovao,ali kamenu vunu 15 cm,južna strana orijentirani novi objekt.dođe mi da probijem izolaciju i da je natopim vodom u proljeće.to jednostavno nema smisla ne pomažu ni otvoreni prozori,propuh,klima od 12 kw je slaba za to ohladiti.Grijanje stvarno skoro i ne triba možda 30 dana godišnje .ali hlađenje nama triba od 5 mjeseca do 10 mjeseca.
Najbolja izolacija za starogradnju je iznutra kamena vuna 5 cm + 2-3 cm zraka + gips-ploće a izvani zidovi kameni 60-70 cm i obavezno 5-6 stabala listopadnih večih od kuče sa južne i zapadne strane i to je to.
ove godine je uselilo još stanara pa čemo vidjeti kako je tada,valjda če i oni hladiti. Rekord je izmjeren zapadna soba 46°C jer je neko zaboravija spustit rolete a prozor bija zatvoren a vani je bilo 30°C.

Veliki je problem kad uđe vručina tako ugrije zidove iznutra da je nenormalno. Ali sam se kasno sjetio da stan ispod i poviše nisu građevinari spustili rolete i kad sam investitora pozvao i kad smo zatvorili rolete a otvorili prozore sa sjevera bilo je bolje nakon 10-15 dana

a šta se tiće grijanja puffera svaka toplinska ima izvod za relej koji pali omske grijaće kad je nenormalno hladno.
Prosječna mjesečna temperatura prosinca u Dalmaciji je oko 9°C, siječnja nešto ispod 8°C, a veljače nešto iznad 8°C.
U Zagori su te vrijednosi umjereno niže, a na otocima nešto više.

ali nisi mi kazao koje cijevi za klimatizaciju da uzmem.ti si uzeja neke skupe ako se ne varam pa nisi bio zadovoljan s njima.
[Vrh]
max

PostPostano: 20.2.2015. pet. 00:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:

ne bi virovao,ali kamenu vunu 15 cm,južna strana orijentirani novi objekt.dođe mi da probijem izolaciju i da je natopim vodom u proljeće.to jednostavno nema smisla ne pomažu ni otvoreni prozori,propuh,klima od 12 kw je slaba za to ohladiti.

Sve mi poznato, al se ne radi kontaktna fasada već ventilirana ili duplo-ventilacijska Smile Da poznato mi je da temperature na zapodnoj strani u ljetu prelaze 70 stupnjeva dočim na ventiliranoj niti 30-ak Wink Sjeverna strana mi kontaktna dočim južna ventilirana.
Cijevi su specijalne sa nano tehnologijom srebra zbog mikroba al se odustalo (lijepo su zakopane na 2 m dubine 36m Smile ) Unutarnja klimatizacija je klasika pocinčane cijevi
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Toplinske pumpe
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Stranica 9 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.