<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Lit Motors C1 - Žiroskopski stabilizirani zatvoreni motocikl
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
debeli

PostPostano: 21.9.2011. sri. 08:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

a ovo je cijena kad vozilo dođe na tržište :

Starting at 79350 Swiss Francs

http://peraves.wordpress.com/

Baš čudno kako nijedna stvarna cijena nikad ne ispadne manja od planirane.

Za XD planirana cijena bila je 5000 EUR, a tržišna je narasla na 50 000 EUR.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marko-sk

PostPostano: 21.9.2011. sri. 09:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:

Baš čudno kako nijedna stvarna cijena nikad ne ispadne manja od planirane.

Za XD planirana cijena bila je 5000 EUR, a tržišna je narasla na 50 000 EUR.

ta cijena je bila planirana za kategoriju moped
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pkristo

PostPostano: 21.9.2011. sri. 09:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:

Dao si link za MonoTracer. Daj ljudima iz Lit Motorsa priliku. Ne očekujem ništa jeftino iz Švicarske. Pogledaj si samo koliko Twike košta s NiCd baterijama. Nisu Švicarci ludi: ima tamo puno bogatih ljudi koji vole prirodu i vjeruju u održivost. I najbolje je da baš takvi budu "early adopters" i pomognu razvoju tehnologije. Ameri imaju drugačije prilike - njihovo tržište je ogromno, a cijena (i dostupnost) visoke tehnologije vrlo povoljna.
[Vrh]
Bzoinger

PostPostano: 21.9.2011. sri. 10:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da je nekako stvoriti sinergiju oko jednog projekta , ljudi s ovog foruma ,siguran sam da bi za godinu dvije i mi bili u stanju napraviti takvo vozilo za Hrvate Very Happy ,one skupe ljepotice koje rade Doking i Rimac , ipak nisu za nas ...
[Vrh]
marko-sk

PostPostano: 21.9.2011. sri. 11:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

10-ak ljudi za pola godine napravi CAD modele i u narednih 6-12 mjeseci se napravi stvaran proizvod
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 21.9.2011. sri. 12:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj auto su napravili studenti jednog švicarskog tehničkog univerziteta:
[Vrh]
inch

PostPostano: 21.9.2011. sri. 19:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm a ta prikolica koliko mu pomaže toliko mu i odmaže pa mu dođe isto.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.9.2011. sri. 19:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:

Osim kad parkira i puni na miru plazi jezik
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 21.9.2011. sri. 19:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:

Osim kad parkira i puni na miru plazi jezik

bolji su mi oni solarni, malo su neugledni (meni i ne) ali to je jedini način da se štetni otpori smanje na najnižu moguću razinu..tad bi i motor za bicikl gurao takvo vozilo preko 100 kmh.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 22.9.2011. čet. 08:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:

Ta prikolica mu je omogućila put oko Svijeta u godinu dana!!! Nisi pratio projekt? Odi na www.solartaxi.com . Ja sam mislio da su svi (svojedobno) čuli za njega. Nije prošao kroz Zagreb, ali je kroz Beograd. Prikolica omogućuje 100 km dnevno.
No nije poanta u prikolici nego u autu. Paneli su efikasniji na krovu kuće pa mogu i puniti automobil i osvjetljavati (i još štošta) kuću.
[Vrh]
inch

PostPostano: 22.9.2011. čet. 10:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

pkristo je napisao/la:

Ta prikolica mu je omogućila put oko Svijeta u godinu dana!!! Nisi pratio projekt? Odi na www.solartaxi.com . Ja sam mislio da su svi (svojedobno) čuli za njega. Nije prošao kroz Zagreb, ali je kroz Beograd. Prikolica omogućuje 100 km dnevno.
No nije poanta u prikolici nego u autu. Paneli su efikasniji na krovu kuće pa mogu i puniti automobil i osvjetljavati (i još štošta) kuću.

naravno ali moj komentar je bio u smislu.. da su to mogli integrirati u automobil bez prikolice.

unatoč svemu ovakva tehnologija i nema smisla za nekakve praktične modele, čak i teoretski ima limite.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 22.9.2011. čet. 11:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
naravno ali moj komentar je bio u smislu.. da su to mogli integrirati u automobil bez prikolice.

unatoč svemu ovakva tehnologija i nema smisla za nekakve praktične modele, čak i teoretski ima limite.

Obične solarne panele sa svojim okvirom (a takve je dobio za ovaj projekt) nema smisla ugrađivati u tijelo automobila zbog velike dodatne težine i lošije aerodinamike i nemogućnosti podešavanja kuta nagiba panela. Ovako puno manje smeta aerodinamici, a nagib možeš podesiti na vrijednost koja daje više energjie.
Mislim da je Palmer dokazao praktičnu vrijednost: uspješno je obišao cijeli Svijet!!!
Za ugradnju u EV bi najviše smisla imalo staviti potpuno savitljive i prozirne ćelije (radi se na tome!). Kad bi ti krov, sva stakla i poklopac motora (vrata vjerojatno nemaju smisla zbog velike mogućnosti oštećenja) u laganoj konstrukciji bili prekriveni takvim ćelijama, a vozilo imalo visoku energetsku učinkovitost (SIM-Drive in-wheel pristup treba svega 70-80 Wh po km u vozilu teškom 1600 kg; zamisli kako bi se ponašao taj sustav u vozilu težine 400-500 kg) onda bi to imalo smisla.
No vozilo koje su napravili studenti tog švicarskog fakulteta je zanimljivo i po tome što treba samo 80 Wh po km. Zato je i bilo moguće osigurati 100 km pomoću 6 m2 panela.
[Vrh]
inch

PostPostano: 22.9.2011. čet. 11:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislio sam da su trebali za toliko kvadrata (m2) povećati automobil...nevidim zašto bi to uzrokovalo lošiju aerodinamiku od prikolice ?

možeš ti tu ploču s ćelijama (pa čak dodati i aktivno i stalno fokusiranje sunca) montirati iznad auta kao suncobran...samo što to nije estetski dijmljivo, prihvatljivo, i trebali bi se ljudi naviknuti, svi imaju u glavi nekavu matricu onoga što je ili bi trebao biti automobil..podredi sve funkcionalnosti imaš sasvim drugu priču, mislim da upravo zato većina i doživljava ovaj dvokotačni motocikl kao egzotiku a da on to uopće nije, kao i bicikl uostalom.
[Vrh]
pkristo

PostPostano: 22.9.2011. čet. 12:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
mislio sam da su trebali za toliko kvadrata (m2) povećati automobil...nevidim zašto bi to uzrokovalo lošiju aerodinamiku od prikolice?

Nadam se da se šališ. Probaj malo zamisliti 6 m2 panela. Išlo bi na kamion.
U svakom slučaju: zaboravi na panel!!! Taj auto sam stavio tu jer treba samo 80 Wh po km (a koštao bi oko €12000 s baterijama dovoljnim za 200 km prema gore navedenom siteu). To bi mi mogli napraviti ovdje na ovom forumu. Tri kotača radi manje težine, a ne treba ti ni diferencijal. A stabilnost u zavoju dobra. Nešto aerodinamično poput Aptere (što li se s njima događa?) koristi isti taj pristup.
[Vrh]
inch

PostPostano: 22.9.2011. čet. 13:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

pkristo je napisao/la:

Nadam se da se šališ. Probaj malo zamisliti 6 m2 panela. Išlo bi na kamion.
U svakom slučaju: zaboravi na panel!!! Taj auto sam stavio tu jer treba samo 80 Wh po km (a koštao bi oko €12000 s baterijama dovoljnim za 200 km prema gore navedenom siteu). To bi mi mogli napraviti ovdje na ovom forumu. Tri kotača radi manje težine, a ne treba ti ni diferencijal. A stabilnost u zavoju dobra. Nešto aerodinamično poput Aptere (što li se s njima događa?) koristi isti taj pristup.

skini prikolici kotače i podvozje i stavi je na krov auta, jednostavno zar ne.

mislim da fotonapon nema smisla vješati po vozilima (osim kod ovakvih pokaznih primjera), a ima da ti kod kuće puni auto.

čudi me da većina vas zazire od 2 kotača i ovog vozila iz naslova.. naprotiv ja u tome vidim gradsko vozilo budućnosti.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 2 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.