<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

ARTAS d.o.o. - Zagreb
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Poslujem
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mrax

PostPostano: 1.7.2014. uto. 18:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Novo u ponudi Smile

Solarni MPPT regulator 12V - 48V / 60A
http://www.artas.hr/energija/dokumenti/MPPT_PCM60X.pdf
http://www.artas.hr/energija/solarni_regulatori.htm

Inverter 2.4kW + MPPT solar 60A + AC/DC 30A + bypass
http://www.artas.hr/energija/dokumenti/Inverter_PIP-MS.pdf
http://www.artas.hr/energija/inverteri.htm

Odlična stvar. Samo vam fali shunt 50mV 500A jer ne odrađuje sva mjerenja bez njega.
Samo ako je ovaj Inverter sa MPPT-om OK onda se više isplati za te novce kupit njega nego sam MPPT. Isto koštaju.
Jedino ko želi ići sa panelima u seriju onda mu je MPPT bolji jer ide sa većim ulazom.
Ja imam verziju sa 120 V ulaza i meni je OK.
palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 2.7.2014. sri. 00:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ulaz MPPTa je: 30~115VDC, 145Vp
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Cose

PostPostano: 15.4.2015. sri. 09:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije vise od 3 tjedna sam mailom poslao upit za ponudu i jos uvijek nisam dobio APSOLUTNO NIKAKAV odgovor - cak ni odjebnicu.

Ne znam sto se dogadja sa nekad dobrom firmom... Confused
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 27.5.2015. sri. 16:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na koji e-mail, kada točno, nešto za pretraživanje...jer ne mogu naći
Jedina promjena je što smo do daljnjeg posustali sa električnim biciklima...
Ovo sam vidio tek sada Embarassed
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mkarli17

PostPostano: 27.5.2015. sri. 22:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Prije vise od 3 tjedna sam mailom poslao upit za ponudu i jos uvijek nisam dobio APSOLUTNO NIKAKAV odgovor - cak ni odjebnicu.

Ne znam sto se dogadja sa nekad dobrom firmom... Confused
ti si još dobar, ja sam poslal upit za žbice prije pola godine ali ni ja ne dobih odjebnicu
[Vrh]
MP

PostPostano: 28.5.2015. čet. 10:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

bit će da mailovi odu u SPAM , čest slučaj u zadnje vrijeme
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 29.5.2015. pet. 17:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedno pitanje za ARTAS...Razmišljam o dodatnoj bateriji na biciklu da si povećam domet. Da li ima baterija, koja je cijena, da li je izvedivo nadoštukati električki na sadašnju bateriju koja ima smanjeni kapacitet. Neke ideje kako izvesti to fizički?
Razmišljao sam o putpuno novom bicu tipa greyborg, ali cijena mi je bila za smrznuti se, tako da bi samo malo "pojačao" postojeći. Najradije bi smjestio dodatnu bateriju iznad postojeće na gornju šipku rame. Da li postoji mogućnost da dodatna baterija bude neovisna i da se stavlja i skida po želji ovisno o potrebnom dometu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MP

PostPostano: 29.5.2015. pet. 18:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:
Jedno pitanje za ARTAS...Razmišljam o dodatnoj bateriji na biciklu da si povećam domet. Da li ima baterija, koja je cijena, da li je izvedivo nadoštukati električki na sadašnju bateriju koja ima smanjeni kapacitet. Neke ideje kako izvesti to fizički?
Razmišljao sam o putpuno novom bicu tipa greyborg, ali cijena mi je bila za smrznuti se, tako da bi samo malo "pojačao" postojeći. Najradije bi smjestio dodatnu bateriju iznad postojeće na gornju šipku rame. Da li postoji mogućnost da dodatna baterija bude neovisna i da se stavlja i skida po želji ovisno o potrebnom dometu?

smanjeni kapacitet ?? Sad , ak se dobro sjećam naše su baterije otprlike iz iste pošiljke , na 28k km (ovu zimu i proljeće se slabo vozim) , za sada nisam osjetio smanjenje kapaciteta .
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 29.5.2015. pet. 20:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bolje ne ići sa još jednom baterijom jer ružno izgleda i loše utječe na upravljivost/sigurnost.
Da li imaš bateriju sa 3P16S ili 4P16S?

Baterija nema i neće biti uskoro jer je tvornica povećala dimenzije ćelija i sada nam ne stane paket u kutiju.
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 31.5.2015. ned. 11:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajoj, baš sam se nadao da ću bicom do mora. Nisam siguran koji je tip baterije, ali da se smanjio kapacitet ..je. Možda je to vezano uz teži kotač...jače žbice, felga, deblja zračnica i vanjska guma, ali opet skinuo sam dvadesrt kila svoje mase pa bi to trebalo poništiti?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 31.5.2015. ned. 11:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:
Ajoj, baš sam se nadao da ću bicom do mora. Nisam siguran koji je tip baterije, ali da se smanjio kapacitet ..je. Možda je to vezano uz teži kotač...jače žbice, felga, deblja zračnica i vanjska guma, ali opet skinuo sam dvadesrt kila svoje mase pa bi to trebalo poništiti?

U kutiju iz Artasa stane bez problema (bez većih problema) oko 30 Ah polimera a za liion treba uzračinati. Nije more pretjerano daleko Very Happy

Smanjenje kapaciteta može biti zbog istrošenosti ali veća je vjerojatnost da je baterija razbalansirana ili da samo jedna grupa ćelija ima pad kapaciteta. Uglavnom je to lako popravljivo. Zamjenske ćelije ne moraju biti baš iste - dovoljno je i da su sličnih karakteristika. Bitno je samo da je kemija ista.

Na jednoj bateriju kojoj je pao kapacitet na jednij ćeliji sam dodao nekoliko 18650 LiFePO4 ćelija u paralelu i podigo kapacitet samo te grupe. Baterija i dalje ima odličan kapacitet. Ako se vlasnik prepozna može nam napisati rezultate sada nakon godinu dana.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 31.5.2015. ned. 13:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tomo..donesi bateriju na besplatni servis kada ti bicikl neće trebati nekoliko dana
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 31.5.2015. ned. 19:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo u sedmom mjesecu kad možda odem na more...
[Vrh]
BB

PostPostano: 31.5.2015. ned. 21:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

tomislav je napisao/la:

Ne razumijem da si koristio bateriju do maksimuma a ipak smanjio svoju kilazu toliko puno. Jednostavno ne ide mi oboje u istu jednačinu... trlja oci
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 1.6.2015. pon. 06:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bic sam koristio na dva načina....vožnja na posao maksimalna struja minimalna pedala, drugi način sportski maksimalna kilometraža sa dosta pedale a struje obično skoro do kraja. Ovaj sportski način mi je skinuo kile, jer sam radio runde po 70 km a a zadnje vrijeme i dvije od 100 km
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Poslujem
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Stranica 6 / 7.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.